Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Aktualności"

Back home

Kolekcjonerzy i Pasjonaci – impreza odwołana

27/03/2020

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku w sprawie czasowego odwołania wszystkich imprez kulturalnych w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zostaje odwołana wystawa kolekcjonerska “Kolekcjonerzy i Pasjonaci” w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile.

Przepraszamy za niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. O nowym terminie będziemy Państwa na bieżąco informować. Pozdrawiamy, życzymy rozwagi i wytrwałości.

No Comments

Schemat postępowania podczas epidemii

19/03/2020

No Comments

Zakaz odwiedzin pacjentów

12/03/2020

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań
wywołanych koronawirusem oraz rosnącą liczbą
zachorowań na grypę wprowadza się

ZAKAZ ODWIEDZIN PACJENTÓW
W ZAKŁADZIE LECZNICZYM

pod nazwą „Hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy”
w Pile przy ul. Królewskiej 8.

(art. 5 ustawy z dnia 06 listopada 2008 r. O prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta)

Informujemy, iż nadal i na bieżąco wymiana bielizny osobistej pacjentów
będzie odbywać się w recepcji zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania.

No Comments

Syriusze 2019

5/03/2020

Zostaliśmy uhonorowani nagrodą Pana Prezydenta Miasta Piły „Syriusze 2019” za zakończenie budowy i uruchomienie Hospicjum w kategorii Wydarzenie Roku.

To jest nagroda dla wszystkich którzy byli zaangażowani w to dzieło a także wszystkich darczyńców. To jest nasze wspólne dzieło. DZIĘKUJEMY! Gratulujemy wszystkim którzy zostali nominowani i otrzymali nagrodę.

No Comments

Kolekcjonerzy i Pasjonaci

21/02/2020
W dniach 5-10 kwietnia na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM odbędzie się wystawa pt. „Kolekcjonerzy i Pasjonaci”, podczas której zobaczymy niezwykłe kolekcje stworzone przez mieszkańców Piły. Wystawa ma na celu wsparcie działalności pilskiego hospicjum.

Organizatorzy zachęcają Państwa – mieszkańców Piły i okolic naszego miasta – do bycia częścią tego wydarzenia. Prezentacja swoich kolekcji oraz pasji na wystawie jest BEZPŁATNA.

Jeżeli chcecie zaprezentować swoją niezwykłą kolekcję lub podzielić się z ludźmi swoją pasją, opowiedzieć o niej, to zachęcamy do zgłoszenia swojego udziału w wydarzeniu! Organizatorzy zapewniają stoły i gabloty wystawowe. Zgłoszenia do wystawy przyjmuje Henryk Świderski, dostępny pod numerem: 731 309 151. Zgłoszenia można także przesyłać elektronicznie na pocztę e mail: winkielos@interia.pl

Jak piszą organizatorzy na stronie pila.amu.edu.pl:

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie na naszej Uczelni w Pile. Wiemy, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca, zawsze skłonne do pomocy osobom w potrzebie. Jest to więc idealna okazja do wsparcia działalności pilskiego Hospicjum poprzez wzięcie udziału w wydarzeniu lub stanie się jego bezpośrednią częścią za sprawą wystawienia swoich kolekcji lub zaprezentowania swoich pasji.

Drodzy mieszkańcy! Liczymy na Was! Razem mamy wielką siłę! Pamiętajmy, im będzie nas więcej, tym większą kwotę na rzecz Hospicjum uda nam się uzbierać. Zapraszamy więc serdecznie w dniach od 5 do 10 kwietnia 2020 roku na teren Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile na pierwsza wystawę charytatywną pt. “Kolekcjonerzy i Pasjonaci”.

Całość zebranych podczas wydarzenia środków finansowych (pochodzących z cegiełek wstępu oraz dodatkowych akcji towarzyszących), zostanie przekazane na rzecz pilskiego Hospicjum.

Dzięki Państwa czynnemu zaangażowaniu w wystawę możemy nie tylko zaprezentować zbierane często przez lata zbiory, ale także zainteresować zwiedzających – zarówno najmłodszych, jak i najstarszych – do tworzenia własnych kolekcji i rozwijania pasji.

Głównymi organizatorami wystawy są pracownicy Instytutu UAM w Pile.

Wystawa wspierana jest przez:
Pilskie Muzeum Wojskowe, Regionalne Centrum Kultury, Bank Żywności
oraz przez Patronatów Medialnych:
Radio Plus, Radio Eska i Radio Wielkopolska.

No Comments

28. Światowy Dzień Chorego

13/02/2020

11 lutego br. obchodziliśmy w naszym hospicjum 28. Światowy Dzień Chorego. Św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Papież mówił, że Matka Boża objawiając się 11 lutego 1858 r. Lourdes „chciała w tym górzystym regionie ukazać swą macierzyńską miłość szczególnie do cierpiących i chorych”.

Hasłem tegorocznego Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). Hasło to jest zaproszeniem, aby budować ewangeliczne „gospody” Dobrego Samarytanina, to znaczy domy, w których można znaleźć miłość wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu. Takie domy, w których chory zawsze może spotkać ludzi, którzy będą umieli pomóc.

Światowy Dzień Chorego stał się i dla wspólnoty naszego hospicjum okazją do wspólnego spotkania. Uczestniczyli w nim wszyscy, którzy tworzą rzeczywistość naszego zakładu opiekuńczo-leczniczego: dobrodzieje, którzy od wielu lat systematycznie nas wspierają darem serca, pielęgniarki, personel administracyjny, dyrekcja i wolontariusze. Był to dzień, w którym dziękowaliśmy wszystkim znanym i nieznanym, którzy poprzez okazjonalne i systematyczne wsparcie budują i tworzą dom naszego stacjonarnego hospicjum przy ul. Królewskiej. W przeżywaniu Światowego Dnia Chorego pomagali nam nasi duszpasterze, ks. Proboszcz Mieczysław Dzikowski i ks. Kapelan Aleksander Głombiowski, którzy udzielili wszystkim chorym sakramentu namaszczenia chorych.

W programie spotkania nie zabrakło skromnego poczęstunku oraz momentu zwiedzania zakładu wraz z krótkim przedstawieniem historii jego powstania, od idei aż do realizacji. Był to dzień duchowej radości i zadumy, ale i świadectwem wspólnego przekonania, że nasze wspólne dzieło służy najbardziej „utrudzonym i obciążonym”. Wszystkim uczestnikom 28. Światowego Dnia Chorego w naszym pilskim hospicjum serdecznie dziękujemy za obecność i niesioną pomoc.

No Comments

Podaruj 1% podatku na działalność Hospicjum w Pile

28/01/2020

No Comments

Paczka dla Hospicjum w Pile – finał akcji i spotkanie z darczyńcami

14/01/2020

Miła uroczystość zakończenia akcji Paczka dla hospicjum. Spotkaliśmy się z darczyńcami.

Była jednocześnie okazja posłuchania i pośpiewania kolęd. Dzięki akcji mogliśmy zakupić 90 kompletów środków higienicznych. Wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi dobrego serca. ❤

No Comments

VI Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek – relacja

14/01/2020

To już tradycja bez której trudno byłoby się nam obejść. Zaprezentowały się chóry z naszego miasta i o okolicy.

To była uczta dla uszu. Warto było spędzić ten czas w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Jak co roku kwestowaliśmy na utrzymanie naszej placówki. Dziękujemy ks. Tomaszowi Woli za zaproszenie.

No Comments

Zatrudnimy pracownika ds. kadrowo płacowych

12/01/2020

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zatrudni pracownika ds. kadrowo-płacowych.

Forma zatrudnienia oparta będzie o umowę zlecenia.

Kandydaturę można zgłosić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa tj. w Pile przy ul. Królewskiej 8, pocztą lub mailowo tpch25@poczta.onet.pl

No Comments