KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Kolęda dla hospicjum

02/12/2018

Prezydent Miasta Piły wspólnie z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz z VIVO Piła zaprasza do udziału w akcji dobroczynnej „Kolęda dla hospicjum”.

Akcja opiera się na 2 filarach – pomagać każdy może i śpiewać każdy może. Jej celem jest pomoc w zebraniu funduszy na wyposażenie powstającego w Pile hospicjum. „Mamy szansę wspólnie wyposażyć 40 łóżek pilskiego hospicjum w zestaw kołder i poduszek i te 40 kartonów za mną symbolizuje ten prezent, który jako mieszkańcy miasta możemy ofiarować na rzecz hospicjum” – mówi Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, który zaprosił wszystkich mieszkańców do wspólnej pomocy. Partnerem akcji jest także VIVO Piła, w którym umieszczonych zostało dzisiaj 40 paczek.


Projekt obejmuje także zaproszenie do chóru darczyńców, który wspólnie w trakcie Wigilii Miejskiej, zaśpiewają kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod batutą Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Pile Karola Urbanka.

Jak poinformowała Józefa Wiśniewska z TPCh „Budowa hospicjum trwa, a prace budowlane są wysoce zaawansowane. Niestety brakuje wielu rzeczy do wyposażenia. Na nasze prośby o pomoc odezwało się już wielu darczyńców, za co serdecznie im dziękujemy. Nadal jednak potrzeby są ogromne. Dlatego apeluję o otwartość serc mieszkańców Piły”.

1 komplet (kołdra, poduszka i koc) kosztuje 180 złotych. Liczy się każda złotówka!

Za każdym razem gdy na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile wpłynie powyższa kwota z tego miejsca zniknie jeden karton, w którym znajduje się komplet kołder.

Wierzymy, że dzięki Państwa hojności i wspólnymi siłami do czasu Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 16 grudnia na Placu Staszica, znikną stąd wszystkie pudełka. Podczas Wigilii natomiast zapraszamy do zaśpiewania wspólnie kolędy dla hospicjum.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

z dopiskiem: kolęda dla hospicjum.

 

Autor i źródło tekstu: Jagoda Oburota / pila.pl