Logo TPCh

pomagam.pl/
hospicjumwpile

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Aktualności"

Back home

29. Międzynarodowy Półmaraton Philips

11/09/2019

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbył się 29. Międzynarodowy Półmaraton Philips, w którym wzięło udział blisko 2700 zawodników.

Na starcie można było zobaczyć naszego wspaniałego Doktora Pawła Wiszniewskiego z małżonką, bratanicami małżonki Pana Doktora i rodzinę, którzy pobiegli w koszulkach z naszym logo.

W trakcie trwania imprezy Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej St. Leszczyńskiej w Pile prowadzili zbiórkę do puszek na otwierające się w październiku Hospicjum. Kwotę jako pozyskano to: 496,97 zł. Za wszystkie datki i dobre serce składamy serdeczne podziękowania.

No Comments

Statuetki “Człowiek Wielkiego Serca” za wyjątkowe dokonania dla Hospicjum

10/09/2019

Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu – słowa naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II, określają życiową postawę wielu osób. Sobotnie spotkanie stało się znakomitą okazją, by za tę postawę, za dawanie siebie, gotowość i bezinteresowną pomoc uhonorować.

W sobotę 7 września 2019 r. po raz pierwszy zostały rozdane statuetki wraz z dyplomami, które są uhonorowaniem osób za wyjątkowe dokonania dla Hospicjum. W uroczystości, oprócz nagrodzonych gości swoją obecnością zaszczycił nas Pan Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz Poseł RP Pan Grzegorz Piechowiak.

Po krótkich przemowach uczestnicy udali się na zwiedzanie obiektu, a w końcowej części na wykwintny poczęstunek jaki ufundowała i przygotowała Restauracja Gringo w Pile, której składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania oraz licznego grona naśladowców.

No Comments

Koncert charytatywny Shum Davar & Adam Mazurek – zaproszenie

6/09/2019

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, jakim będzie koncert charytatywny na rzecz uruchomienia i prowadzenia hospicjum stacjonarnego wraz Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Pile w dniu 13 października 2019 roku (niedziela).

Na koncercie zagra zespół Shum Davar w towarzystwie wspaniałego klarnecisty Adama Mazurka. Shum Davar to międzynarodowy zespół z Pragi, grający energetyczną mieszankę muzyki klezmerskiej, romskiej, bałkańskiej i innych gatunków muzyki folkowej doprawionej jazzowym akcentem.

No Comments

Dziękujemy!

5/09/2019

Dzięki Państwa darom na wyposażenie Hospicjum w Pile z 1% podatku za rok podatkowy 2018 zebraliśmy 215 896,40 zł oraz z darowizn i zbiórek w 2018 roku 108 662,54 zł.

No Comments

Na zakończenie wakacji

5/09/2019

Na zakończenie wakacji dnia 3 września br. odbyły się ostatnie prace porządkowe w naszym hospicyjnym ogródku.

Żywimy nadzieję, że pomimo powrotu do różnych „zajęć szkolnych” jeszcze nie raz będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc. Dziękując, życzymy wspaniałych wrażeń przy realizacji planów i niegasnącej energii.
No Comments

Życzliwe serca nadal nam pomagają!

28/08/2019

O tym, jak ważne jest pomaganie mogliśmy przekonać się wiele już razy. Pomaganie zawsze procentuje i wraca z nawiązką.

Wczoraj tj. 27 sierpnia br. po raz kolejny grupa osób zadbała o nasz ogródek wokół Hospicjum. Tym razem udział wzięły nawet pary małżeńskie. Każde takie spotkanie obfituje w miłe wydarzenia, każdy znajdzie coś dla siebie. Z czystym sumieniem każdy może powiedzieć: „dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Wszystkim ochotnikom składamy serdeczne podziękowania. Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, a Wasze doświadczenie i życiowa mądrość niech będzie wzorem i pomocą dla dzieci i młodzieży!

Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-1 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-2 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-3 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-4 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-5 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-6 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-7 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-8 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-9 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-10 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-11 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-12 Porz-dkowanie-ogrodu-27-sierpnia-2019-13

No Comments

Waldku, nasz Przyjacielu, byłeś nam bardzo bliski. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach!

26/08/2019

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi, są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez i są takie osoby na myśl, których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.

Zmarli są cierpliwi, nie skarżą się, nie grożą, nie zwodzą pochlebstwami. Zmarli nie krzywdzą, ból zadają żywi”.
Tess Gerritsen

Waldku, byłeś za życia wspaniałym człowiekiem, oddany swojej rodzinie, zwłaszcza Mamie i zawsze pomocny przy rozwiązywaniu różnych problemów w naszym Towarzystwie.

Dziękujemy Tobie za to, że byłeś z nami, uczestniczyłeś w wielu czynnościach, nigdy nie odmówiłeś pomocy przy organizacji zbiórek, koncertów, konferencji. Pomagałeś swoimi umiejętnościami i praktycznymi rozwiązaniami, upiększałeś nasze biuro. Występowałeś z wieloma propozycjami i propagowałeś zbieranie środków (zwłaszcza 1%) na budowę hospicjum. Odwiedzałeś nas często, a tak po przyjacielsku wspólnie jedliśmy jabłka z Twojego ogrodu, świeże ciepłe drożdżóweczki, pierogi z kapustą i grzybami na wieczerzy wigilijnej. Już będąc chorym martwiłeś się, że nie możesz nam pomóc w uruchomieniu hospicjum. Pomimo choroby byłeś zawsze ciekawy jaki jest postęp robót i co nowego dzieje się w naszym Towarzystwie.

Los czasami rozdziela bliskich sobie ludzi, żeby uświadomić im, ile dla siebie znaczą”.
Paulo Coelho

No Comments

Ciąg dalszy dobrych serc dla Hospicjum

23/08/2019

20 sierpnia br. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć przy pracach porządkowych grupę wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

Te dwa czynnie działające ugrupowania połączyły siły i dokonały niebywałej pracy przy porządkowaniu dalszej części naszego ogródka. Jesteśmy pełni uznania dla kreatywności, życzliwości, widocznej radości życia i zaangażowania. Życzymy, aby wszystkie te zalety towarzyszyły Państwu każdego dnia na każdej dziedzinie życia.

No Comments

Ponownie gościliśmy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile

14/08/2019

W dniu 13 sierpnia br. ponownie gościliśmy na naszym terenie pokaźną liczebnie grupę z Uniwersytetu Trzeciego Wieku do porządkowania zieleni wokół Hospicjum.

Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas dwójka dzieci, która pod opieką “Dziadków” ochoczo i prężnie walczyła z chwastami, które na dobre zadomowiły się u nas. To piękne świadectwo postawy młodych dzieci świadczy o kulturze osobistej i trudzie, jaki rodzice wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

I tutaj szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Rodziców i bliskich. Za wszystkie cegiełki dobroci – całej wspólnocie Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękujemy!

No Comments

Dobre serca z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile

12/08/2019

W minioną sobotę tj. 10 sierpnia br. za haczki chwyciły Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Mimo słonecznej pogody Panie dzielnie upiększały nasz ogródek wokół hospicjum.

Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech. Był również czas na odpoczynek, rozmowę przy filiżance dobrej kawy i małym co nieco. Wszystkim za spontaniczny udział z całego serca serdecznie dziękujemy!

No Comments