Logo TPCh

Podaruj
1% podatku

lub inny dar
na budowę
hospicjum
w Pile

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Aktualności"

Back home

Wyróżnienie przez Prezydenta Miasta Piły

5/03/2018

No Comments

Razem zbudujmy pierwsze w Pile hospicjum stacjonarne

3/03/2018

No Comments

Kryształowy Lider Sukcesu 2017

3/03/2018

W piątkowy wieczór w hotelu Gromada w Pile, 16 lutego 2018 r., podczas uroczystej gali, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu Pilskiego wręczyli  statuetki Lidera Sukcesu 2017. Tych zaszczytnych tytułów tym razem przyznano aż 15, a nominacji, czyli wyróżnień, było 13.

W tym roku przyznano też trzy tytuły Kryształowego Lidera Sukcesu. Jeden z nich otrzymało Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które już w 2015 zdobyło tytuł Lidera Sukcesu za inicjatywę budowy hospicjum stacjonarnego w Pile, a jak wiadomo w tym roku zakończoną sukcesem o tyle, że pozyskało na ten cel wielomilionowe środki z Unii Europejskiej.

Więcej o nominacjach i laureatach Lidera Sukcesu na stronie www.powiat.pila.pl

fot. powiat.pila.pl

No Comments

Pielgrzymko-wycieczka Brno-Wiedeń-Budapeszt-Bratysława ZAPRASZAMY! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

30/01/2018

No Comments

Hospicjum gotowe do budowy!

13/01/2018

Marszałek Marek Woźniak zaprezentował dzisiaj listę 11 projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków WRPO 2014+ w ramach poddziałania 9.1.1 – Infrastruktura ochrony zdrowia. Na liście znalazło się zadanie “Budowa hospicjum stacjonarnego z Zakładem opiekuńczo-leczniczym, dróg wewnętrznych i miejsc postojowych oraz nasadzenie zieleni izolacyjnej, na działce nr 178 przy ul. Królewskiej 8 w Pile” z dofinansowaniem w wysokości 5 589 214,93 zł!

To wspaniały dzień i krok milowy w budowie domu dla ludzi chorych i niepełnosprawnych. Nasze wspólne kilkuletnie starania o przygotowanie inwestycji, zdobycie finansowania dla budowy Hospicjum w Pile właśnie dobiegły końca. Gratuluję doktorowi Pawłowi Wiszniewskiemu, pani Józefie Wiśniewskiej oraz pozostałym członkom Towarzystwa tego sukcesu. Cieszę się, że mogłem Państwu przez ostatnie lata na tym etapie towarzyszyć i pomagać” – powiedział podczas konferencji prezydent Piotr Głowski.

Urząd Miasta wraz z jednostkami organizacyjnymi oraz Radą Miasta Piły od początku wspierają projekt budowy Hospicjum. W 2014 roku prezydent Piotr Głowski na podstawie Uchwały Rady Miasta Piły przekazał Towarzystwu Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej za symboliczną opłatą działkę o powierzchni 0,8289 ha. Dzięki tej decyzji Towarzystwo mogło podjąć dalsze starania o zdobycie dofinansowania do budowy tego potrzebnego obiektu. Zmieniono również Plan Zagospodarowania Przestrzennego, tak by umożliwić Towarzystwu budowę hospicjum w tej lokalizacji. Przez wiele lat wspieraliśmy również publiczną zbiórkę pieniędzy poprzez koncerty, kwesty i inne imprezy o charakterze charytatywnym. Łącznie (razem z 1% podatkowym) udało się zgromadzić 1 194 832,17 zł

Przedmiotem projektu jest budowa Hospicjum wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Pile, wychodząca naprzeciw zapotrzebowaniu na ośrodek, w którym przewlekle chorzy będą mogli znaleźć fachową, stacjonarną opiekę. Planowane jest wybudowanie obiektu na 40 łóżek, w tym 30 łóżek będzie miało status opiekuńczo-leczniczych i 10 łóżek hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Inwestycja obejmuje budowę obiektu wolnostojącego, parterowego. W ramach projektu zostanie również zrealizowany zakup i montaż wyposażenia medycznego.

Autor tekstu i foto: Bartosz Mirowski. Źródło tekstu: www.pila.pl

No Comments

Dobry weekend dla Hospicjum

10/01/2018

Dnia 6 stycznia 2018 roku o godz. 18, w wypełnionej po brzegi Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile, rozbrzmiały dźwięki wspólnego kolędowania. Tego dnia odbył się IV Ekumeniczny Koncert Kolęd i Pastorałek.

Sześć chórów: Chór Akademicki PWZS pod dyrekcją Karola Urbanka, Chór św. Cecylii z Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Rodziny pod dyrekcją Błażeja Mazanowskiego, Chór Mieszany „Halka” z Piły i Chór „Di Ortica” z Szydłowa pod dyrekcją Przemysława Wojnarowskiego, Chór „Soli Deo” z Parafii św. Jana Bosko pod dyrekcją Karoliny Pettke oraz Chór ewangelicki im. Oskara Kolberga pod dyrekcją Natalii Karolak, spotkało się by wspólnie świętować narodziny Pana Jezusa oraz pomagać potrzebującym.

Z kolei 7 stycznia 2018 roku o godz. 17 miał miejsce Koncert Kolęd i Pastorałek pt. „Betlejem otwiera Eden”, w Parafii św. Antoniego w Pile.

Na początku zgromadzeni w kościele usłyszeli wykonanie kolędy przez młodego pianistę – Kacpra Imę oraz Krzysztofa Usarka. Następnie uczestnicy mogli wysłuchać utworów zaśpiewanych przez: Chór Mieszany „Echo” przy Rogozińskim Centrum Kultury z Rogoźna pod dyrekcją Józefa Zarębskiego, Chór im. św. Cecylii z Połajewa pod dyrekcją Marka Frąckowiaka, Chór „Di Ortica” z Szydłowa oraz Chór Mieszany „Halka” z Piły pod dyrekcją Przemysława Wojnarowskiego. Wykonawcy zostali nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Nadnoteckiego w Pile.

Podczas obu koncertów wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, zbierali pieniądze na budowę pilskiego Hospicjum. Przed oficjalnym rozpoczęciem wspólnego muzykowania dr Paweł Wiszniewski podziękował przybyłym gościom oraz przybliżył krótko historię i cele stowarzyszenia.

Przez te dwa dni słowa Johann’a Wolfgang von Goethe’go: „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają” nabrały wymiernego znaczenia. Wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom kierujemy serdeczne podziękowania.

Autor tekstu: Jagoda Jabłońska.

No Comments

Koncerty kolęd w styczniu 2018 roku

23/12/2017

Towarzystwo Pomocy Chorym im, Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile uprzejmie informuje o koncertach kolęd i pastorałek, na które serdecznie zapraszamy!

IV Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 6 stycznia 2018 roku o godz. 18 w Kościele Ewangelickim św. Jana w Pile, przy ul. W. Pola 16.
Wystąpią:
– Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga,
– Chór św. Cecylii z Parafii św. Rodziny,
– Chór Halka z Piły,
– Chór Di Ortica z Szydłowa,
– Chór Akademicki PWSZ z Piły.

Koncert Kolęd w Kościele pw. św. Antoniego w Pile, 7 stycznia 2018 roku o godz. 17, podczas którego zaśpiewają:
– Chór św Cecylii z Połajewa,
– Chór Halka z Piły,
– Chór Echo z Rogoźna,
– Chór Di Ortica z Szydłowa.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Wspólne śpiewanie połączone będzie ze zbiórką pieniędzy na budowę pilskiego Hospicjum.

No Comments

Wesołych Świąt

22/12/2017

No Comments

Spotkania grudniowe

22/12/2017

W dniu 8 grudnia 2017 r w siedzibie przy ul. Browarnej w Domu Caritas Parafii pw. św. Stanisława Kosatki w Pile odbyło się spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile z wykładowcami Szkoły Policji w Pile. Panowie, podinspektor Zbigniew Bogusz i komisarz dr Michał Zielonka zapoznali zebranych z nowymi formami niebezpieczeństw i zagrożeń, na jakie są narażone osoby starsze i samotne. Celem wykładu było podniesienie poziomu świadomości dot. skutków zagrożeń,którym zwykle poddane są osoby łatwowierne. Uczulono na wszelkie próby kontaktu z nieuczciwymi osobami oraz powiadamiania w każdym przypadku miejscową Policję.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy kubeczku ciepłej kawy, herbatki i ciasteczkach własnego wypieku. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Komendant Szkoły Policji za promowanie profilaktyki zagrożeń, na które narażone są osoby samotne i starsze.

W adwentowej refleksji w dniu 16 grudnia w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe członków Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile. W świątecznym nastroju spotkanie rozpoczęło się modlitwą prowadzoną przez księdza Proboszcza Antoniego Tofil Parafii pw. św. Stanisława Kostki. Następnie składano sobie życzenia oraz śpiewano tradycyjne kolędy. Potrawy na stół wigilijny przygotowali nasi członkowie pokazując swoje kulinarne umiejętności. Każdy z przybyłych gości na pewno znalazł jakąś ulubioną potrawę wigilijną.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze chwile wśród rodziny, gdzie łączą się i napełniają nasze serca niezwykłą radością, życzliwością i miłością. Niech aura magicznych Świąt towarzyszy Wszystkim z obfitością.

No Comments

Zbiórki na Cmentarzu Komunalnym w Pile i Wyrzysku

6/11/2017

Po raz szósty Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowało zbiórkę na Cmentarzu Komunalnym w Pile na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. I po raz pierwszy zbieraliśmy też pieniądze na cmentarzu w Wyrzysku.

Zbiórki prowadzone były w dniach 31 października, 1 i 2 listopada 2017 r. przez członków Towarzystwa oraz wolontariuszy. Kwestowali z nami Pan Prezydent Piotr Głowski, Pan Starosta Eligiusz Komarowski oraz wielu innych znamienitych pilan i wolontariuszy ze pilskich szkół. Wszyscy aktywnie namawiali odwiedzających do wrzucania pieniędzy do puszek.

W wyniku zbiórki w Pile uzyskaliśmy kwotę 33.394,00 zł, 13,80 euro, 35 helwetików, 10 pensów 3 korony czeskie, 5 centów, 20 stotinek, 20 kopiejek, zaś w Wyrzysku zebraliśmy 598,47 zł, co jest wyrazem szczodrobliwości zarówno mieszkańców Piły oraz Wyrzyska jak i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom!

No Comments