Logo TPCh

Podaruj
1% podatku

dla hospicjum
w Pile

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Aktualności"

Back home

28. Światowy Dzień Chorego

13/02/2020

11 lutego br. obchodziliśmy w naszym hospicjum 28. Światowy Dzień Chorego. Św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Papież mówił, że Matka Boża objawiając się 11 lutego 1858 r. Lourdes „chciała w tym górzystym regionie ukazać swą macierzyńską miłość szczególnie do cierpiących i chorych”.

Hasłem tegorocznego Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). Hasło to jest zaproszeniem, aby budować ewangeliczne „gospody” Dobrego Samarytanina, to znaczy domy, w których można znaleźć miłość wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu. Takie domy, w których chory zawsze może spotkać ludzi, którzy będą umieli pomóc.

Światowy Dzień Chorego stał się i dla wspólnoty naszego hospicjum okazją do wspólnego spotkania. Uczestniczyli w nim wszyscy, którzy tworzą rzeczywistość naszego zakładu opiekuńczo-leczniczego: dobrodzieje, którzy od wielu lat systematycznie nas wspierają darem serca, pielęgniarki, personel administracyjny, dyrekcja i wolontariusze. Był to dzień, w którym dziękowaliśmy wszystkim znanym i nieznanym, którzy poprzez okazjonalne i systematyczne wsparcie budują i tworzą dom naszego stacjonarnego hospicjum przy ul. Królewskiej. W przeżywaniu Światowego Dnia Chorego pomagali nam nasi duszpasterze, ks. Proboszcz Mieczysław Dzikowski i ks. Kapelan Aleksander Głombiowski, którzy udzielili wszystkim chorym sakramentu namaszczenia chorych.

W programie spotkania nie zabrakło skromnego poczęstunku oraz momentu zwiedzania zakładu wraz z krótkim przedstawieniem historii jego powstania, od idei aż do realizacji. Był to dzień duchowej radości i zadumy, ale i świadectwem wspólnego przekonania, że nasze wspólne dzieło służy najbardziej „utrudzonym i obciążonym”. Wszystkim uczestnikom 28. Światowego Dnia Chorego w naszym pilskim hospicjum serdecznie dziękujemy za obecność i niesioną pomoc.

No Comments

Podaruj 1% podatku na działalność Hospicjum w Pile

28/01/2020

No Comments

Paczka dla Hospicjum w Pile – finał akcji i spotkanie z darczyńcami

14/01/2020

Miła uroczystość zakończenia akcji Paczka dla hospicjum. Spotkaliśmy się z darczyńcami.

Była jednocześnie okazja posłuchania i pośpiewania kolęd. Dzięki akcji mogliśmy zakupić 90 kompletów środków higienicznych. Wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi dobrego serca. ❤

No Comments

VI Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek – relacja

14/01/2020

To już tradycja bez której trudno byłoby się nam obejść. Zaprezentowały się chóry z naszego miasta i o okolicy.

To była uczta dla uszu. Warto było spędzić ten czas w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Jak co roku kwestowaliśmy na utrzymanie naszej placówki. Dziękujemy ks. Tomaszowi Woli za zaproszenie.

No Comments

Zatrudnimy pracownika ds. kadrowo płacowych

12/01/2020

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zatrudni pracownika ds. kadrowo-płacowych.

Forma zatrudnienia oparta będzie o umowę zlecenia.

Kandydaturę można zgłosić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa tj. w Pile przy ul. Królewskiej 8, pocztą lub mailowo tpch25@poczta.onet.pl

No Comments

Szkolenie dla wolontariuszy medycznych w okolicach lutego 2020

12/01/2020

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile uprzejmie informuje, iż w najbliższym czasie rozpocznie kolejne szkolenie dla wolontariuszy medycznych.

Przybliżony termin szkolenia to połowa lutego br., które będzie miało miejsce w sali szkoleniowo-konferencyjnej w Pile przy ul. Królewskiej 8.

Zachęcamy osoby zainteresowane pracą wolontariusza medycznego w naszym Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym/Hospicjum do składania wniosków bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa, względnie pocztą lub mailowo tpch25@poczta.onet.pl

No Comments

Pielgrzymko-wycieczka od Częstochowy przez Bieszczady i Lwów do Krakowa

8/01/2020

Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile zaprasza do uczestnictwa organizowanej pielgrzymko–wycieczce w sierpniu 2020 r.

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami i wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Gwarantujemy miłą atmosferę, doborowe towarzystwo, bogaty program wycieczki oraz autobus, który spełni Państwa oczekiwania.


Pobierz program pielgrzymko-wycieczki na Mazury

No Comments

Paczka dla Hospicjum w Pile – podsumowanie

1/01/2020

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrych serc za udział w akcji dobroczynnej „Paczka dla hospicjum”. Celem akcji było zebranie funduszy na produkty pielęgnacyjne dla otwartego już pilskiego hospicjum.

Jeden komplet produktów pielęgnacyjnych kosztuje 50 złotych, tak samo jak jedna paczka pieluch. Udało nam się zebrać 4430 złotych dzięki 28 wpłatom, co pozwoli na zakup ponad ok. 90 zestawów artykułów pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na spotkanie podsumowujące akcję w Hospicjum przy ul. Królewskiej 8 w Pile, które odbędzie 10 stycznia o godzinie 16:00.

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swoją obecność pod numerem telefonu Hospicjum w Pile (67) 353-23-31 lub na adres mailowy tpch25@poczta.onet.pl do 7 stycznia 2020 roku.

No Comments

VI Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek

31/12/2019

Serdecznie zapraszamy na VI Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele św. Jana, Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Staromiejskiej 48 w Pile.

Koncert odbędzie się 6 stycznia 2020 roku tj. poniedziałek o godz. 18.00.

Będzie można wysłuchać Kolędy i Pastorałki w wykonaniu sześciu chórów. Przed i po koncercie odbędzie się zbiórka do oznakowanych puszek na rzecz wyposażenia pilskiego Hospicjum i funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile przy ul. Królewskiej 8.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

No Comments

Święta Bożego Narodzenia w hospicjum

31/12/2019

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Takie były nasze świąteczne dni w hospicjum. W tych dniach wszyscy wszystkim słali życzenia.

Dziękujemy w imieniu pacjentów, personelu i Towarzystwa za wszelkie wyrazy dobroci. Dziękujemy za przekazane osobiście, własnoręcznie wykonane piękne kartki świąteczne z życzeniami, w Przedszkolu nr 18 im. Kubusia Puchatka (i te 2 panie na zdjęciu są z tego przedszkola) oraz Przedszkolu nr 12.

Dziękujemy także szkołom za znaki bożonarodzeniowej dobroci, i tak Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile za kwotę 886,73 zł, Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka za kwotę 920 zł, Muzeum Okręgowemu za umożliwienie zbiórki dzieciom i suma uzbierana to 617,83 zł, oraz dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za wpłatę 250 zł.

No Comments