KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

*Wciąż iść, aby sięgnąć do gwiazd* – relacja

27/10/2013

W poniedziałkowy wieczór 21 października 2013 roku w Teatrze Miejskim w Pile, miał miejsce koncert charytatywny na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego, którego inicjatorem było Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Podczas tego wyjątkowego artystycznego wydarzenia wystąpili artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu (soliści: Karolina Garlińska-Ferenc, Anna Lasota, Anita Urban, Mirosław Kin, Jacek Ryś i Maciej Ogórkiewicz) wraz z 21-osobową orkiestrą pod dyrekcja Przemysława Neumanna.

Muzycy zaprezentowali 20 najpiękniejszych utworów ze świata operetki i musicalu, które zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Pilanie mogli usłyszeć czarujące swoim pięknem wykonania m.in. “Czardasza” Emmericha Kalmana, “Gdybym był bogaczem” z musicalu “Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka, czy też zaśpiewane solo, w duetach i tercecie arie z “Wesołej wdówki“, “Upiora w operze“, “Cygańskiej miłości“, “Ptasznika z Tyrolu“, a także finałowy występ z motywem przewodnim z “Człowieka z La Manchy” Mitcha Leigh i jednocześnie tytułem koncertu “Wciąż iść, aby sięgnąć do gwiazd” w wykonaniu wszystkich śpiewaków. Artyści otrzymali owacje na stojąco i prośby o bis. Koncert zgromadził tłumy miłośników muzyki, a sala widowiskowa wypełniła się niemalże do ostatniego miejsca. Koncert poprowadził (śpiewając wybrane utwory) Mirosław Kin, rodowity Pilanin, jeden z organizatorów tego wspaniałego wydarzenia.

W czasie koncertu członkowie Towarzystwa sprzedawali cegiełki wartościowe (o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł), za które kupujący otrzymywali naklejkę z żonkilami (międzynarodowy symbol nadziei). W holu Teatru Miejskiego można było obejrzeć wizualizację obrazującą działalność Towarzystwa i prace na rzecz budowy hospicjum. W wyniku podjętych starań uzyskano na rzecz budowy hospicjum 21.603,33 zł.

Warto również podkreślić, że pomocą jak zawsze służyli młodzi wolontariusze w żółtych koszulkach i to zarówno z Towarzystwa jak i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna “Teatralna”) wraz ze swoją opiekunką Anną Kucharską oraz Liceum Salezjańskiego w Pile.

Organizatorami wspomnianego koncertu były Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz Regionalne Centrum Kultury “Fabryka Emocji” w Pile i było to już kolejne (po zeszłorocznych występach artystów z Opery Kameralnej w Warszawie) wspólnie zrealizowane przedsięwzięcie w tak szczytnym celu. Całkowity dochód z występu artystów poznańskiego Teatru Muzycznego zostanie przeznaczony na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Mecenasami koncertu byli: Mirosław Mantaj – Starosta Pilski i Pan Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły, którzy objęli nad tym wydarzeniem patronat honorowy, oraz Adam Standio – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, Piotr Toboła i członkowie Zarządu Pil-Building Sp. z o.o. w Pile, państwo Danuta i Henryk Górowscy – właściciele Zakładu Poligraficzno-Wydawniczego Typo-Offset DH Górowscy w Pile, państwo Kamil Nagórka, Wioletta Wiśniewska, Wioleta Królska, Magdalena Sikorska i Rafał Szuca – zespół Colours Factory The Print w Pile, państwo Ina i Arne Hjort-Knudsen – właściciele firmy Hjort Knudsen w Wysokiej oraz państwo Maria, Bronisław i Grzegorz Rydwańscy – właściciele Zajazdu “Tarcza” w Pile.

Mecenasi/sponsorzy koncertu charytatywnego

Patronat medialny nad koncertem objęli: TV-Asta, Asta24.pl, Radio Eska, ExpressTV, Extra-Piła, Fakty Pilskie, NaGłos, Tygodnik Nowy, Radio Koszalin, RMF Maxxx, Tętno Regionu, Tygodnik Pilski, Radio Plus, 7dni.pila.pl oraz Życie Piły.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym na czele z prezesem dr Pawłem Wiszniewskim oraz wiceprezes Józefą Wiśniewską składają wszystkim ludziom dobrej woli serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i prowadzenie koncertu, za życzliwość i wszelkie wsparcie.

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu *Wciąż iść, aby sięgnąć do gwiazd*