KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Another Pink Floyd dla hospicjum ‒ zaproszenie na koncert

11/03/2014

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych EFFATA zapraszamy na koncert charytatywny Another Pink Floyd na rzecz budowy pilskiego hospicjum. Koncert odbędzie się 30 marca 2014 (niedziela) 2014, o godzinie 18:00, w Pile, Club SEVEN, ul. Bydgoska 35. Bilet: 25 zł.

Another Pink Floyd to pierwszy polski tribute band, który w pełni poświęcił się twórczości legendy rocka, jaką jest zespół Pink Floyd. Zespół tworzy siedmiu fascynatów muzyki z nurtu rocka progresywnego, którzy starają się jak najwierniej odtworzyć twórczość ukochanego zespołu, oddając się temu bez reszty.

Branie na warsztat muzyki Pink Floyd obarczone jest dużym ryzykiem. Chcąc nie chcąc należy spodziewać się porównań i odniesień do oryginału. Jest to rzecz całkiem naturalna i nieunikniona, a jak wiadomo igranie z ogniem może skończyć się nieszczęściem.

Ciekawość i oczarowanie fenomenem twórczości Pink Floyd połączyła grupę muzykujących przyjaciół w podkrakowskiej Skawinie do wspólnego grania utworów Floydów. Pierwotnym zamysłem było jedynie luźne granie dla przyjemności w sali prób bez planów koncertowych. Jednak pierwszy publiczny występ, który miał miejsce jesienią 2009 roku w krakowskim klubie Stare Konie oraz przychylne recenzje publiki jaką w większości stanowili fani Pink Floyd nakręciły spiralę…

Zaowocowało to rozbudową składu zespołu, który przyjmując nazwę Another stał się profesjonalnym projektem muzycznym i audiowizualnym. Fascynacja Pink Floyd sprawia, że muzycy formacji doskonale odwzorowują floydowski klimat z należytą dbałością o detale brzmieniowe.

Ale to nie wszystkie muzyczne atrakcje, jakie z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA będą przygotowane 30 marca w pilskim Seven Club. Zanim zabrzmi wielki finał, zagrają jeszcze dwa pilskie zespoły.

B4 Musical Magic to – jak określiła to Paula Marinelli – „Tajemniczy skład wytrawnych muzykomalarzy, a zarazem poetów dźwięku. B4 tworzy swoją muzykę, poddając się całkowicie byciu tu i teraz. Ich wielka moc drzemie w improwizacji. B4 budzi się wśród czystych przestrzeni i wybucha z energią obrazu i tęsknotą Małego Księcia.” Zespół tworzą: Pet Absynthe – śpiew, Marceen – gitara, Tomasz Wu – bas, Filippo – perkusja.

Grupa N.O.C. powstała w 2006 roku, jej nazwa jest skrótem od słów: Nie Opuszczę Cię. Gra muzykę, której nie da się pomieścić w jednym gatunku – pod szeroko pojętym hasłem “rock” kryją się różnorodne klimaty odzwierciedlające muzyczne gusta poszczególnych członków zespołu. Zespół ma na koncie trzy krążki “By Pomóc” , “Frajer” i „Potrzeba nadziei”. Tworzą go: Klaudia Kaczyńska – śpiew, Tomasz Wola – bas, Mateusz “Matt” Piotrowski – gitara, Artur Stanilewicz – gitara, Maciej Rusnak – perkusja, Agata Krzykowska – skrzypce.

W trakcie koncertu będzie utworzone stoisko Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, na którym będzie prezentacja planowanego hospicjum, aukcja charytatywna oraz sprzedaż cegiełek. Dochód z koncertu powiększy fundusz gromadzony na rzecz budowy hospicjum, którego projekt jest przygotowany i czeka na realizację.