KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Policjanci i strażacy na rzecz budowy pilskiego hospicjum

03/03/2014

Około 2.508,97 zł na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile, zebrali Zarząd i sympatycy Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej podczas sobotniego VI Turnieju Halowego w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

Turniej miał miejsce w gościnnej jak zawsze hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Uczestniczyło w nim 6 reprezentacji: Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz dwie reprezentacje z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Zawodnicy przy dźwiękach hymnu Ligii Mistrzów zostali wyprowadzeni na boisko przez małych adeptów KS LZS „Iskry Szydłowo”, którzy następnie zaprezentowali swoje umiejętności za co nagrodzeni zostali brawami i upominkami.

Reprezentacje i zgromadzoną publiczność przywitała mł. insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Powiatowy Policji w Pile oraz Józefa Wiśniewska – wiceprezes naszego Towarzystwa, które podziękowały za przybycie i życzyły wspaniałej zabawy w szczytnym celu jakim była zbiórka charytatywna, bo jak podkreśliły obie Panie, cytując hasło znane z kampanii społecznych „spotykamy się tutaj, bo przecież hospicjum to też życie”.

Podczas Turnieju pod czujnym okiem sędziów Adama Lubońskiego i Gustawa Kwaśniewskiego, drużyny rywalizowały po trzy w dwóch grupach. Po rozgrywkach grupowych w meczu o 5. miejsce zagrały reprezentacje Szkoły Policji w Pile i Straży Pożarnej z Wałcza. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się policjanci ze Szkoły. W półfinałach spotkały się: Straż Pożarna z Piły – KPP Wałcz 3:1, KPP Piła I – KPP Piła II 2:4. W meczu o 3 miejsce pomiędzy KPP Piła I a KPP Wałcz padł remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się policjanci z Wałcza.

Tak jak w dwóch poprzednich latach w finale spotkały się reprezentacje Straży Pożarnej w Pile i KPP Piła II. Dwa lata temu wygrali policjanci, w ubiegłym roku strażacy. Po bardzo ciekawym i emocjonującym meczu lepsi tym razem również okazali się strażacy pokonując policjantów 3:2 zdobywając tym samym Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju – Maciej Truszczyński ze Szkoły Policji w Pile, najskuteczniejszym piłkarzem jak w dwóch ostatnich turniejach okazał się Krzysztof Zublewicz ze Straży Pożarnej w Pile, natomiast bramkarzem Dariusz Michalik występujący w drużynie Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy oraz upominki (koszulki sportowe, wejściówki do kina „Helios” w Pile” i do „Bowling Rodło” w Pile, apteczki samochodowe pierwszej pomocy).

Podczas Turnieju członkowie i wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym na czele z jego prezesem dr n. med. Pawłem Wiszniewskim i wiceprezesem Józefą Wiśniewską zorganizowali specjalne stoisko ekspozycyjne, na którym można było obejrzeć wizualizację przyszłego hospicjum, otrzymać informację o Towarzystwie, dokonać pomiaru cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, które wykonywały studentki Instytutu Ochrony Zdrowia pilskiej PWSZ, zakupić cegiełkę na rzecz budowy (o wartości 10, 20, 50 i 100 zł) czy też wrzucając datek do puszki skosztować wyśmienitych słodkości (przygotowanych przez policjantki oraz PPH Cukiernia „Śnieżko” S.C. Zygmunt Śnieżko i Jerzy Śnieżko w Pile) lub chleba ze smalcem.

Oprócz tego przed wielkim finałem miały miejsce licytacje na rzecz budowy hospicjum. Licytowano m.in. monografię „Zarys dziejów Piły w latach 1945-2000”, piłki: z autografami pilskich siatkarek wraz z koszulką, z autografami oraz szalik „LECHA POZNAŃ”, treningową Adidas Brazuca Top Glider (replikę piłki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii), koszulki sportowe: PGE Bełchatów, WARTY POZNAŃ, LECHIA GDAŃSK, olbrzymi tort w kształcie boiska piłkarskiego, wykonany przez Cukiernię STAROPOLSKA w Pile, gadżety promocyjne związane z jubileuszem 60-lecia powstania pilskiej Szkoły Policji, debiutancką płytę pilskiego zespołu SLOVIAN’SKYPieśni na wczoraj” z autografem Mirosława Nalepy oraz piękną biżuterię należącą do Pani Komendant.

VI Turniej Służb Mundurowych zorganizowany został z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Pile – mł. insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Pile, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Piła oraz Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Dochód z całego przedsięwzięcia, podobnie jak w roku ubiegłym, został przekazany na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa najserdeczniejsze podziękowania Pani mł. insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej, Panu kom. Andrzejowi Latosińskimu, zawodnikom, sponsorom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji wspomnianego Turnieju.

Patronat medialny: Tygodnik Nowy, Mariogool, Radio Eska.

Turniej wsparli:
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile
2. PPHU Stolarek Piła
3. Miś Bar – Anna Śledzik
4. Provident Polska S.A. Oddział Piła
5. Deer spółka z o.o. Spółka komandytowa
6. Auto Luboński
7. Kino „Helios” Piła
8. PSS Społem w Pile
9. Bowling Rodło Piła
10. Cukiernia Staropolska
11. Mariusz Markowski Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej
12. PPH „Śnieżko”

Zobacz wszystkie nasze zdjęcia z turnieju:
http://www.flickr.com/photos/tpch/sets/72157641767765093/