KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

W żółtym kolorze nadziei, czyli kolejne zbiórki na hospicjum

05/07/2013

Zanim na dobre rozpoczęły się wakacje przeprowadziliśmy w minionym kwartale kolejne zbiórki na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile. W kwestach w charakterze wolontariuszy chętnie uczestniczyła młodzież z pilskich szkół i uczelni wyższych.

Pierwszą z wymienionych kwest przeprowadzono podczas spektaklu poetycko-muzycznego Stawiając słowo zamiast muru, który 28 maja br. miał miejsce w sali widowiskowej Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. W jego wyniku zebrano: 419,72 zł.


 

Drugą ze wspomnianych była zbiórka w dniu 15 czerwca br. podczas pikniku historycznego Piła na skrzyżowaniu kultur na pilskiej wyspie, gdzie udało się zebrać: 1061,37 zł.

Wspomnianą kwotę zebrano przede wszystkim dzięki zaangażowaniu młodzieży z pilskich szkół średnich: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej (popularna “Teatralna”), Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica (“Nafta”), Stowarzyszenia “Centrum Wolontariatu” oraz studentkom Pielęgniarstwa z Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, które na specjalnie zorganizowanym stoisku dokonywały pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Jak podkreśla dr Paweł Wiszniewski – prezes Towarzystwa – taka inicjatywa i chęć pomocy drugiemu człowiekowi wykazywana przez młodych ludzi powinna stanowić wzór do naśladowania i zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za okazaną przychylność.

Młodych ludzi nie zabrakło również podczas pierwszej zbiórki na budowę hospicjum, którą zorganizowano na terenie Powiatu, w ramach obchodów 600-lecia Ujścia. W jej wyniku udało się zebrać 900,85 zł.

Podczas zbiórek kwestujący ubrani byli w żółte koszulki z logo Towarzystwa i wyposażeni w oznakowane puszki oraz imienne identyfikatory. Każdy ofiarodawca otrzymał specjalną naklejkę z nazwą Towarzystwa i rysunkiem żonkila – międzynarodowego symbolu nadziei.

Podczas zbiórek na “Wyspie” i w Ujściu, na stoisku ekspozycyjnym Towarzystwa, oznaczonym banerem “Hospicjum to też życie”, wszyscy chętni mogli również obejrzeć wizualizację przyszłego hospicjum oraz uzyskać informacje dotyczące działalności Towarzystwa oraz prowadzonych w jego ramach: Poradni Opieki Paliatywnej, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego a także organizowanych turnusów rehabilitacyjnych, rekolekcji czy pielgrzymko–wycieczek.

Warto również dodać, że w wyniku otwarcia skarbony kwestorskiej znajdującej się w Galerii Handlowej “IBI” w Pile (do której zbierane są również datki na rzecz budowy pilskiego hospicjum), uzyskano: 1435,24 zł.

Zbiórki publiczne na terenie Gminy Piła zostały zorganizowane na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.2.2012 z dn. 26 marca 2012 r. zmienionej decyzją nr SOZK-5311.2.2012 z dn. 18 maja 2012 r. oraz decyzji nr SOZK-5311.2.2012 z dn.10 października 2012 r.

Zbiórka publiczna na terenie Powiatu Pilskiego (tj. na festynie w Ujściu) została zorganizowana na mocy decyzji Starosty Pilskiego nr WSK. 53.11.1.2013.IV z dn. 6 lutego 2013 r.

Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składają serdeczne podziękowania zarówno wolontariuszom, jak wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wspomóc ideę budowy pilskiego hospicjum.