KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Hospicjum w Pile oficjalnie otwarte!

29/10/2019

W niedzielę 27 października br. przy ul. Królewskiej 8 oficjalnie otwarto nasze pilskie hospicjum!

Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do powstania placówki. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe statuetki z symbolicznym żonkilem wyrastającym z drzewa i napisem „Człowiek wielkiego serca”. To nie tylko pamiątka, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności za ofiarne serce, za wspieranie budowy pilskiego hospicjum.

Jak podkreślali przedstawiciele zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej ostatnie 10 lat budowania hospicjum były znaczone piękną postawą ofiarności i poświęcenia członków Towarzystwa, wolontariuszy, dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy organizowali zbiórki, koncerty, wydarzenia artystyczne, uroczystości państwowe i nawet rodzinne, a wszystko po to, aby wspomóc budowę. To była olbrzymia rzesza ludzi, i dlatego wszyscy zabierający głos podkreślali ogrom ich włożonej pracy na czele z Panem dr Pawłem Wiszniewskim i Panią Józefą Wiśniewską.

W obecności władz samorządowych oraz członków i wolontariuszy – hospicjum poświęcił i pobłogosławił ks. Ryszard Ryngwelski, dziekan pilskiego dekanatu.

Wszystkim uczestnikom znanym i nieznanym z serca dziękujemy za obecność. Szczególne podziękowania składamy Paniom, które zadbały o smaczny i bezpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości: Pani Renacie Drogosz prowadzącej kuchnię Domus przy Państwowym Uniwersytecie Stanisława Staszica w Pile i Pani Beacie Mazurkiewicz z firmy farmaceutycznej z Poznania.

Zapraszamy do przeczytania relacji prasowych z otwarcia hospicjum:
Urząd Miasta Piły – www.pila.pl
Asta24.pl – www.asta24.pl
Tygodnik Pilski – pila.naszemiasto.pl

Polecamy też krótki artykuł o historii powstawania hospicjum
opublikowany w październikowym wydaniu czasopisma Z pierwszej ręki: