KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Koncert charytatywny Shum Davar & Adam Mazurek – fotorelacja

15/10/2019

W Regionalnym Centrum Kultury w Pile w niedzielę 13 października br. odbył się koncert zespołu Shum Davar na rzecz uruchomienia i prowadzenia naszego hospicjum stacjonarnego.

Pan Mirosław Nalepa przedstawiając zespół powiedział, że muzyka Shum Davar łączy folklor klezmerski, romski, bałkański, słowacki i kaukaski, a muzycy w towarzystwie wspaniałego klarnecisty Adama Mazurka ponownie powrócili do Polski, aby zagrać koncert niezwykły bo na rzecz ludzi najbardziej potrzebujących, związanych z nowo otwartym w Pile hospicjum. Przemawiająca w imieniu organizatorów p. Józefa Wiśniewska podziękowała za udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a sam koncert i spotkanie za wyjątkowe poprzez zaangażowanie i wspólne działania środowiska pilskiego zjednoczonego w budowie i uruchomieniu stacjonarnego hospicjum.

Zespół Shum Davar łącząc folkowe brzmienia z nutami jazzowymi z pięknymi dźwiękami klarnetu Adama Mazurka dał bardzo piękny, energetyzujący i motywujący koncert. Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

Podczas niedzielnego koncertu zebrano 3.489,22 zł, w tym w walucie obcej 5 euro i 20 centów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu, działaczom Towarzystwa, wolontariuszom, uczniom i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich oraz dyrekcji Regionalnego Centrum Kultury w Pile.