KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Kwesty na cmentarzach w Pile, Wałczu i Jastrowiu – zapowiedz

31/10/2019

Listopad to czas odwiedzin i spotkań z naszymi zmarłymi. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten “płomyk nadziei”, wierząc, że już cieszą niebem.

Tradycyjnie już w tym czasie, w dniach 1-3 listopada br. jako Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej będziemy kwestować na cmentarzach w Pile, Wałczu i Jastrowiu. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na wyposażenie już działającego Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Królewskiej w Pile.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom władz samorządowych, ludziom polityki, kultury i nauki, a także zwykłym mieszkańcom, młodzieży naszych szkół, członkom naszego Towarzystwa i wszystkim wolontariuszom za włączenie się w tę szlachetną posługę.

Nasi kochani zmarli uczą nas jak żyć, bo na końcu liczyć się będzie tylko miłość i dobroć, którą daliśmy innym. Okazana innym dobroć zawsze do nas wraca. Dziękujemy.