KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Dla wszystkich Mam

05/06/2015

W Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile, już po raz trzeci odbyło się spotkanie artystyczne z poezją i piosenką zorganizowane dla jego czterdziestu podopiecznych DPSu z inicjatywy Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile z okazji Dnia Matki.

Rozpoczynając uroczystość Dyrektor pilskiego DPSu Pan Bogusław Mikita złożył życzenia wszystkim obecnym Paniom i jednocześnie Matkom, życząc Im zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Do życzeń dołączyła się Wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym Pani Józefa Wiśniewska i razem przy akompaniamencie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali „Sto lat” i pieśń religijną „Życzymy, życzymy”.

Następnie wystąpiły uzdolnione muzycznie uczennice (Magdalena Kujawska, Ewelina Pomagalska i Marika Szymczyk) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”) pod opieką Pani Anny Kucharskiej. Do nich dołączył Pan Eugeniusz Dobosz – członek Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile i mistrz w grze na akordeonie. Razem zaprezentowali utwory wokalne i instrumentalne, które wywołały wśród przybyłych wiele radości i wzruszenia. Były to m.in.: „Mamo”, „Okularnicy” „Szła dzieweczka”, „My Cyganie”, „Gdy strumyk płynie z wolna”, „Cicha woda”. Piosenki przeplatane były wierszami okolicznościowymi dedykowanymi obecnym na uroczystości Matkom. Występujący artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, po których przy pysznym cieście, kawie i herbacie – poczęstunku przygotowanym przez pracowników DPSu jeszcze długo trwały rozmowy, pełne ciepła opowieści o rodzinnym domu i wspomnienia.

Warto również dodać, że za moc dostarczonych wzruszeń występujący uczniowie odebrali również specjalnie przygotowaną laurkę zawierająca podziękowania skierowane na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół Pani Marii Kubicy. Dodatkowo także na wszystkich uczestników spotkania czekała także słodka czekoladowa niespodzianka wręczona obecnym przez wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym Panią Józefę Wiśniewską.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania: Pani Marii Kubicy – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile za delegowanie uczniów wraz Panią Anną Kucharską, Panu Eugeniuszowi Doboszowi za oprawę muzyczną uroczystości, Panu Bogusławowi Mikicie – Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile za wyrażenie zgody na organizację przedsięwzięcia oraz pracownikom pilskiego DPSu za wszelką pomoc.