KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

W jednym rytmie czyli Marsz Dla Życia i Rodziny

27/05/2015

Członkowie i sympatycy Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile już po raz trzeci uczestniczyli w Marszu Dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielne popołudnie, (24 maja w Święto Zesłania Ducha Świętego) ulicami naszego miasta.

Na czele z prezesem Towarzystwa, doktorem Pawłem Wiszniewskim oraz wiceprezes Panią Józefą Wiśniewską, dwadzieścia osób ubranych w żółte koszulki z logo TPCH niosąc transparent „Hospicjum to też życie” razem z Pilanami, przemaszerowali spod kościoła św. Antoniego Padewskiego (w którym wcześniej odbyła się uroczysta Msza Święta) na plac Zwycięstwa pod pomnik św. Jana Pawła II.

Tegoroczny Marsz odbył się pod ogólnopolskim hasłem „Rodzina – Wspólnota – Polska” i poprowadził go Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej JE. Biskup Edward Dajczak. W Marszu, który został zorganizowany z inicjatywy parafii dekanatu pilskiego uczestniczyły całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne, stowarzyszenia, duchowieństwo, proboszczowie pilskich parafii, mali i duzi mieszkańcy Piły i okolic. Wszyscy szli ulicami śpiewając pełne radości pieśni.

Zobacz wszystkie zdjęcia z marszu dla Życia i Rodziny

Po dotarciu pod pomnik Jana Pawła II członkowie i sympatycy Towarzystwa Pomocy Chorym razem ze wszystkimi uczestnikami przedsięwzięcia obejrzeli występy artystyczne dzieci z przedszkola „Caritas” w Pile, których tematem były życie i rodzina, a także wysłuchali słów JE. Biskupa Edwarda Dajczaka, który podkreślił wyjątkową wartość rodzinny oraz szacunku dla ludzkiego życia, a także razem z Księdzem Stanisławem Oraczem Dziekanem Dekanatu Pilskiego podziękował wszystkim przybyłym za uczestnictwo w przedsięwzięciu.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile składa serdeczne podziękowania wszystkim członkom i sympatykom za wsparcie idei promowanej przez hasło „Hospicjum to też życie” i uczestnictwo w Marszu pod barwami Towarzystwa.