KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Another Pink Floyd dla hospicjum ‒ relacja z koncertu

05/04/2014

Dnia 30 marca br. uczestniczyliśmy w koncercie grupy Another Pink Floyd w Clubie Seven (dawny Browar przy ul. Bydgoskiej w Pile) podczas którego miała miejsce zbiórka publiczna na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile. W wyniku kwesty zebrano 1106,55 zł.

Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA w Pile. Prowadzili go Wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym – p. Józefa Wiśniewska wraz z dziennikarzem muzycznym, p. Mariuszem Szalbierzem. Oprócz gwiazdy wieczoru – grupy Another Pink Floyd wystąpiły także pilskie formacje: zespół N.O.C. z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile i duet wokalno-gitarowy B4 w składzie: Karol Szołowski i Piotr Nadulski, łączący muzykę z tekstami poetyckimi. Występy artystyczne spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu Another Pink Floyd

W przerwie koncertu przygotowano specjalną licytację z atrakcyjnymi nagrodami. Na podstawie numerków, które były dodawane do sprzedawanych okolicznościowych i ekologicznych toreb, zostały rozlosowane cenne wyróżnienia. Dla p. Sylwii z pobliskiej Skórki, szczęśliwej posiadaczki numeru 81, los okazał się niezwykle łaskawy. Dzięki niemu w jednej chwili została Ona posiadaczką: obrazu-grafiki plakatu w formacie 100 cm x 70 cm zespołu Another Pink Floyd, wykonanego przez firmę Kameleon Colours w Pile i p. Rafała Łuszczewskiego o wartości 350 zł; – świetlnej kuli – na pilota – do relaksacji – firmy Philips (wartość 250 zł); kolacji dla dwojga – ufundowanej przez Smak Bar w Pile wartości 50 zł, kalendarzy, książki, gry komputerowej, koszulki, kosmetyków (wartość 150 zł) oraz zdjęcia z zespołem Another Pink Floyd, autografów artystów a także dedykacji jednego z utworów. Wylosowano także nagrody pocieszenia.

Przy wejściu do Clubu Seven członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym zorganizowali stoisko ekspozycyjne, na którym można było obejrzeć wizualizację przyszłego hospicjum, a także zapoznać się z działalnością TPCH. Tutaj także miała miejsce wspomniana zbiórka, za każdy datek wrzucony do puszki, darczyńcy otrzymywali naklejkę z żonkilem – symbolem nadziei. W kweście uczestniczyli członkowie Towarzystwa, a także jak zawsze chętni do pomocy, młodzi wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”), pod opieką p. Anny Kucharskiej.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu Another Pink Floyd

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile, na czele z Prezesem dr Pawłem Wiszniewskim i Wiceprezes Panią Józefą Wiśniewską, składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom.