KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Władze miasta wspierają budowę hospicjum

28/03/2014

O tym, że powstała idea wybudowania hospicjum w Pile wie większość mieszkańców Piły, którzy jak podkreślił dr Paweł Wiszniewski – prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sł. Bożej Stanisławy Leszczyńskiej – czynnie przyłączają się do tej inicjatywy.

Dziś w Urzędzie Miasta Piły prezydent Piotr Głowski przedstawił kolejne założenia, które zamierza zrealizować Gmina wspierając działania wszystkich zaangażowanych w projekt. Urząd Miasta 20 marca br. zlecił dokonanie podziału geodezyjnego. Kolejna decyzja leży po stronie Rady Miasta Piła, której zostanie przedstawiony, na wniosek Towarzystwa projekt uchwały w sprawie bezprzetargowej sprzedaży działki i udzielenia bonifikaty.

Ponadto jak poinformował prezydent Głowski – pojawiły się nowe możliwości finansowe, a jak sam prezes Towarzystwa zapowiedział, realność uzbierania wkładu własnego, umożliwiającego dofinansowanie budowy jest na wyciągnięcie ręki.

Dr Wiszniewski, podziękował wszystkim za przychylność, dzięki której założony cel jest coraz bliżej. Jak poinformował do dnia dzisiejszego na rzecz budowy hospicjum w Pile, przekazano 250 tys. zł, kwota ta ciągle się powiększa dzięki ludziom dobrej woli i przekazywanym 1 % (procencie) z podatków osób fizycznych.

Informację opracowała:
Dorota Strugała
Rzecznik prasowy
Urząd Miasta Piły
www.pila.pl