Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Jak możemy Tobie pomóc?

napisał(a) admin dnia 25/02/2012

Prowadzimy Poradnię Opieki Paliatywnej. Każdego dnia pod okiem lekarzy, pielęgniarek, psychologa, rehabilitanta i kapelana opiekujemy się co najmniej 70 pacjentami. W ramach poradni za symboliczną opłatą wypożyczamy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Dowiedz się więcej o poradni oraz wypożyczalni.

Organizujemy turnusy rehabilitacyjne nad morzem, gdzie integrujemy chorych i niepełnosprawnych oraz uczymy ich jak pokonywać ograniczenia z jakimi się spotykają we własnym środowisku i w społeczeństwie. Dowiedz się więcej o turnusach.

Organizujemy spotkania integracyjno-terapeutyczne, które mają podobny charakter do turnusów, ale odbywają się w formie zajęć świetlicowych, wycieczek, pielgrzymek, rekolekcji, wyjścia na koncert, spektakl teatralny itp. wydarzenia kulturalne o czym dokładniej piszemy tutaj.

Uczymy umiejętności opieki nad chorym zarówno samych chorych jak i członków rodzin chorych, szczególnie po pobycie w szpitalu lub po nagłych wypadkach jak udar, wylew, zawał. Ponadto szkolimy wolontariuszy chętnych do pomocy społecznej. Tematy szkoleń i terminy opisujemy tutaj.

Prowadzimy działalność edukacyjną i wydawniczą poprzez organizowanie konferencji o kluczowych problemach chorych oraz publikowanie materiałów pokonferencyjnych i szkoleniowych. Dowiedz się co jeszcze robimy w ramach tej działalności.

Podpowiadamy gdzie szukać pomocy poza Towarzystwem Pomocy Chorym, gdy wykracza to poza nasze możliwości lub charakter naszych działań. Jeśli nie pomoże Ci kierunkowskaz organizacji pomocy społecznej w Pile i powiecie pilskim to po prostu zapytaj nas telefonicznie lub mailowo.

Komentarzy: 1