Logo TPCh

Zbiórka
na system
informatyczny

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Byliśmy na Mistrzostwach Piły w Kolarstwie Szosowym

napisał(a) admin dnia 21/09/2014

Wolontariusze i członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w charakterze pomocników w VIII Mistrzostwach Piły w Kolarstwie Szosowym, nad którymi patronat honorowy objął  Prezydent Miasta Piły p. dr Piotr Głowski.

Ochotnicy TPCH ubrani w żółte koszulki wolontariacie zbierali datki na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile, w zamian za pieniądze wrzucane do puszek, wolontariusze rozdawali losy, biorące później udział w losowaniu cennych nagród.

Młodzi ludzie – uczniowie pilskich szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”), Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile („Nafta”), Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Pile (na ul. Dembowskiego) i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, pomagali także organizatorom w dekoracji medalowej poszczególnych klasyfikacji, rozdawali ulotki Towarzystwa oraz udzielali informacji na temat działalności TPCH i przyszłego hospicjum.

Warto również dodać, że czworo wolontariuszy (Piotr Bednarz, Marcin Blechacz, Klaudia Kordylewicz i Igor Szymański) wystartowało reprezentując Towarzystwo w wyścigu VIP-ów oraz w kategorii HOBBY (dwoje ostatnich z ww.). Dodatkowo Pan Piotr Nowacki – zwycięzca jednej z kolarskich kategorii, przekazał swoją nagrodę – piękny, duży i wygodny fotel na rzecz Towarzystwa.

Zarząd Towarzystwa składa serdecznie podziękowania Panu Leszkowi Sadowskiemu – organizatorowi VIII Mistrzostw Piły w Kolarstwie Szosowym, Panu Arkadiuszowi Knap (właścicielowi Agencji Reklamowej – Drukarni Kameleon Colours z Piły), dyrektorom, uczniom i ich opiekunom z pilskich szkół za ich życzliwość i wsparcie dla idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Zobacz galerę zdjęć z VIII Mistrzostw Piły w kolarstwie szosowym

Zdjęcia: Martyna Lalka, Klaudia Kordylewicz, Anna Fons.

Comments are closed.