KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Nasi wolontariusze na triathlonie

25/08/2014

Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile wraz wolontariuszami, uczestniczyli w charakterze pomocników w Triathlonie Tour De Tri, organizowanym w dniach 15-17 sierpnia br. przez firmę PARAF Piotr Nowacki przy wsparciu Urzędu Miasta Piły i MOSiR w Pile.

Podczas Tour De Tri na pilskim jeziorze Płotki, uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, Gimnazjum Nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pile, Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile oraz studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile podawali napoje pasjonatom multisportu biegnącym na jednym z etapów zawodów. Wolontariusze Towarzystwa, na czele z jego Prezesem dr n. med. Pawłem Wiszniewskim, ubrani w charakterystyczne żółte koszulki, byli także obecni podczas rozdania nagród w poszczególnych klasyfikacjach.

Warto również dodać, że w triathlonie uczestniczyło w charakterze „ambasadorów” 3 wyjątkowych zawodników – Pan Wojciech Dróżdż (Asystent Starosty Pilskiego), Pan Mariusz Markowski (Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile) i Pan Michał Lach (dziennikarz TV ASTA w Pile). Dzięki temu, że pokonali oni wszystkie triatlonowe cykle, organizator zawodów przekaże odpowiednią kwotę na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

Podczas zawodów doszło niestety do nieszczęśliwego wypadku. Na trasie wyścigu kolarskiego jeden z zawodników zasłabł i mimo podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składa wyrazy najszczerszego współczucia i żalu Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Prezes Towarzystwa dr Wiszniewski serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom, wolontariuszom, Panu Piotrowi Nowackiemu, Panu Waldemarowi Krawczonkowi oraz „ambasadorom”, za ich życzliwość i wsparcie propagowanie idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Zobacz galerię zdjęć z triathlonu na Płotkach

Już wkrótce wolontariuszy Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile, będziemy mogli spotkać w niedzielę 14 września podczas VIII Mistrzostw Piły w Kolarstwie Szosowym, gdzie przeprowadzona zostanie loteria na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

Zdjęcia: Martyna Lalka, Anna Fons.