KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Mamy już działkę pod budowę hospicjum!

21/09/2014

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej kupiło od Gminy Piła z 99% bonifikatą działkę pod budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Odczytanie i podpisanie aktu notarialnego odbyło się w obecności prezydenta Piły Piotra Głowskiego i przedstawicieli Towarzystwa – Pawła Wiszniewskiego i Józefy Wiśniewskiej.

Przypomnijmy, że uchwałą z dnia 27 maja 2014 r. radni miasta zdecydowali o bezprzetargowej sprzedaży działki o powierzchni 0,8289 ha, wartej ponad milion złotych. Po zastosowaniu bonifikaty sprzedaż działki nastąpiła za symboliczną kwotę ok. 10 tys. zł.

Zgodnie z umową hospicjum w Pile ma powstać w przeciągu maksymalnie 6 lat. Dzięki wsparciu Gminy Piła, mieszkańców, przedsiębiorców, plan jaki założyli sobie członkowie Towarzystwa jest sukcesywnie realizowany.

Dzisiaj to jest wspaniały dzień, krok milowy w budowie domu dla ludzi chorych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych – skomentował finalizację zakupu działki dr Paweł Wiszniewski.

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej już teraz ma pod opieką około 120 osób. Prowadzi działalność hospicjum całodobowego i domowego, tak też ma wyglądać funkcjonowanie nowego ośrodka. Budowa ma być dwuetapowa, dzięki modułowemu projektowi. W pierwszym etapie zostanie zbudowana część mieszcząca 20 łóżek, w kolejnym następne 20.

Źródło: faktypilskie.pl