Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Budujemy hospicjum"

Back home

Bardzo ważna zbiórka – pomagam.pl/hospicjumwpile

21/09/2018

Szanowni Państwo!

Do zakończenia inwestycji i rozliczenia się z całego przedsięwzięcia budowy Hospicjum oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile, niezbędne jest zebranie pozostałej kwoty środków niekwalifikowanych (w sumie było to ok. 1 mln zł), z czego pozostało do zebrania 550 tyś zł.

Przez pięć lat udało się nam zebrać wkład środków własnych do projektu (1.2 mln. zł). Ogólna wartość całego projektu szacowana jest na ok 7.6 mln zł. Z czego wsparcie z Funduszy Europejskich to 5.589.214 zł.

Prace budowlane są już na finiszu i niedługo rozpoczniemy prace wykończeniowe wraz z wyposażaniem budynku w meble, sprzęt AGD/RTV, dodatkowe wyposażenie pokoi dla dzieci oraz zagospodarowywanie przestrzeni zewnętrznej.

Staramy się “pukać” do wszystkich drzwi i szukać wsparcia gdzie tylko jest to możliwe. Bierzemy udział we wszystkich możliwych wydarzeniach w regionie aby wraz z wolontariuszami zbierać pieniądze. Wiele osób, instytucji i firm pomaga nam w każdy możliwy dla siebie sposób za co z całego serca dziękujemy!

Powoli jednak zaczyna brakować nam czasu i na tej ostatniej prostej zwracamy się do Państwa o pomoc. Zbiórkę brakującej kwoty rozpoczęliśmy na stronie www.pomagam.pl/hospicjumwpile

Wpłacać pieniądze można też na nasze konto bankowe:
PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

Hospicjum musi zostać oddane do użytku do końca tego roku aby rozliczyć projekt. Aby to zrobić niezbędne jest zebranie wspomnianych środków w celu zakończenia inwestycji. Wspólnie z pewnością nam się uda! :)

Pamiętajmy również zawsze o tym, że robimy to dla siebie i naszych bliskich, bo nigdy nie wiadomo jaka czeka nas przyszłość i starość…

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

No Comments

Budowa hospicjum – zdjęcie z 19 września 2018 r.

20/09/2018

 

No Comments

Budowa hospicjum – zdjęcia z 13 września 2018 r.

14/09/2018

2018 | Budowa hospicjum - zdjęcia z 13 września 2018 r.

No Comments

Zbiórka podczas festynu Petanque

14/09/2018

W ubiegłą sobotę, 8 września 2018 r. podczas festynu sportowego PETANQUE w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile miała miejsce zbiórka na rzecz budowy naszego hospicjum. Kwotę jaką pozyskaliśmy to 202,81 zł.

Był to piknik dla mieszkańców miasta i okazja do zapoznania się z ideą powstania boiska i klubu sportowego Bulanka oraz zagrania w grę pod okiem zawodowych sędziów. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, koncertów, smacznego poczęstunku.

No Comments

Zdjęcia z budowy hospicjum (31 sierpnia 2018 r.)

1/09/2018

2018 | Budowa hospicjum - zdjęcia z 31 sierpnia 2018 r.

No Comments

Zdjęcia z budowy hospicjum (14 sierpnia 2018 r.)

14/08/2018

No Comments

Zdjęcia z budowy hospicjum (3 sierpnia 2018 r.)

4/08/2018
2018 | Budowa hospicjum - zdjęcia z 3 sierpnia 2018 r.
No Comments

Akt erekcyjny wmurowany. Trwa budowa pilskiego hospicjum

11/06/2018

Akt erekcyjny wmurowany. Trwa budowa pilskiego hospicjum

Na placu przy ul. Królewskiej w Pile wmurowano akt erekcyjny pod budowę hospicjum.

Prace budowlane przy ul. Królewskiej rozpoczęły się w maju, a w sobotę 9 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Wzięli w niej udział członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile i zaproszeni goście, wśród nich parlamentarzyści, samorządowcy i sponsorzy.

Czuję satysfakcję, ale i mam duże poczucie obowiązku. Bo budowa to nie wszystko. To hospicjum musi działać – mówił po uroczystości prezes TPCh, dr Paweł Wiszniewski. – W dalszym ciągu zbieramy pieniądze, bo te które mamy na budowę nie wystarczą nam na wyposażenie i zagospodarowanie terenu wokół hospicjum. Powoli szukamy też personelu i rozwiązań na utrzymanie hospicjum. Będziemy starali się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – dodał Paweł Wiszniewski.

To nie jest zwyczajna inwestycja. Hospicjum jest miejscem, które ma stworzyć człowiekowi – często w ekstremalnym stadium choroby – poczucie tego, że jest kochany. Dla człowieka najtragiczniejsza nie jest nawet sama choroba, ale taki stan, kiedy nikt nawet do niego nie podejdzie i nie poda ręki. Hospicja są miejscami największej miłości objawianej drugiemu człowiekowi – mówił obecny na sobotniej uroczystości biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Edward Dajczak.

Budowę hospicjum w Pile realizuje spółka Pil-Building. Obecnie ukończono już roboty ziemne i większość fundamentów. Planowy termin zakończenia prac to koniec 2018 roku. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i przejściu procedur – pierwsi chorzy opiekę w hospicjum znajdą najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2019 roku.

Hospicjum powstaje na przekazanej Towarzystwu przez miasto działce przy ul. Królewskiej w Pile. Koszt budowy to około 6,5 miliona złotych. Na początku tego roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Towarzystwu Pomocy Chorym ponad 5,5 miliona złotych unijnej dotacji na tę inwestycję.

Pilskie hospicjum ma być obiektem na 40 łóżek, z czego 30 łóżek będzie miało status opiekuńczo-leczniczych, a 10 – hospicyjnych dla dorosłych i dzieci.

Cały czas można wesprzeć budowę i zakup wyposażenia hospicjum. Numery kont, na które należy wpłacać pieniądze na ten cel są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Źródło: Życie Piły / zycie.pila.pl

Inne relacje prasowe w mediach:
Powiat Pilski – powiat.pila.pl
Gość Niedzielny. Koszalińsko-Kołobrzeski – koszalin.gosc.pl
Asta24.pl – www.asta24.pl
Głos Pilski – glosonline.pl

Fotorelacja Asta24.pl:

2018 | Akt erekcyjny pod budowę hospicjum w Pile
No Comments

Przetarg na budowę i wyposażenie hospicjum w Pile

4/04/2018

Budowa Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z zagospodarowaniem terenu działki przy ul. Królewskiej 8 w Pile oraz zakup i dostawa wyposażenia medycznego i szpitalnego

Data publikacji ogłoszenia: 03.04.2018 na bazakonkurencyjnosci.gov.pl

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 19-04-2018

Numer ogłoszenia

1101054

Status ogłoszenia

Aktualne

Miejsce i sposób składania ofert

Oferty należy składać w terminie do dnia 19.04.2018r. do godziny 10.00 w formie skanu podpisanej oferty drogą elektroniczną na adres: tpch25@poczta.onet.pl lub w formie papierowej w siedzibie Zamawiającego: Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej , ul. Browarna 13, 64-920 Piła

Ofertę w formie papierowej należy umieścić w zamkniętej kopercie/opakowaniu. Na kopercie/opakowaniu (w tym opakowaniu poczty kurierskiej) należy umieścić dane Wykonawcy oraz następujące oznaczenia:

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Browarna 13, 64-920 Piła

OFERTA
w postępowaniu na:
„Budowa Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z zagospodarowaniem terenu działki przy ul. Królewskiej 8 w Pile oraz zakup i dostawa wyposażenia medycznego i szpitalnego”

Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę

tpch25@poczta.onet.pl

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Wołoszyński Jerzy / Wiśniewska Józefa / Wojtczak Krzysztof

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

tel. 535-407-281 / tel. 603-845-403 / tel. 508-17-16-13

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są:
1) roboty budowlane polegające na budowie hospicjum stacjonarnego z zakładem opiekuńczo-leczniczym wraz z zagospodarowaniem działki (drogi wewnętrzne i miejsca postojowe oraz nasadzenie zieleni izolacyjnej) na działce nr 178 przy ul. Królewskiej 8 w Pile
2) przygotowanie wszystkich niezbędnych projektów wykonawczych, w tym m.in.
– projekt architektury i konstrukcji
– projekt instalacji sanitarnych
– projekt instalacji elektrycznej
– projekt instalacji słaboprądowych zawierających systemy: okablowania strukturalnego, telewizji dla 31 punktów z odbiorem sygnału naziemnego, systemu przywoławczego i monitoringu.
3) dostawa i montaż wyposażenia medycznego oraz szpitalnego dla potrzeb hospicjum i ZOL

Kategoria ogłoszenia

Roboty budowlane

Podkategoria ogłoszenia

Roboty budowlane

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: wielkopolskie Powiat: pilski Miejscowość: Miasto Piła, 64-920 Piła

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Celem realizacji projektu jest umożliwienie osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym i wymagającym stałej opieki miejsca w ZOL w pobliżu miejsca zamieszkania. Celem głównym jest zapewnienie ciągłości leczniczej realizowanej dotychczas przez Wnioskodawcę w Poradni Opieki Paliatywnej Hospicjum Domowym w Pile.
Planowana budowa Hospicjum wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Pile wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na ośrodek, w którym przewlekle chorzy będą mogli znaleźć fachową stacjonarną opiekę.

Przedmiot zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) roboty budowlane polegające na budowie hospicjum stacjonarnego z zakładem opiekuńczo-leczniczym wraz z zagospodarowaniem działki (drogi wewnętrzne i miejsca postojowe oraz nasadzenie zieleni izolacyjnej) na działce nr 178 przy ul. Królewskiej 8 w Pile
Planowane jest wybudowanie obiektu na 40 łóżek, w tym 30 łóżek będzie miało status opiekuńczo leczniczych i 10 łóżek hospicyjnych: dla dorosłych i dzieci.
Powierzchnia budynku: parter 1.301,99m2, piętro: 269,55, razem 1.571,55 m2.2) przygotowanie wszystkich niezbędnych projektów wykonawczych, w tym m.in.
– projekt architektury i konstrukcji
– projekt instalacji sanitarnych
– projekt instalacji elektrycznej
– projekt instalacji słaboprądowych zawierających systemy: okablowania strukturalnego, telewizji dla 31 punktów z odbiorem sygnału naziemnego, systemu przywoławczego i monitoringu.3) dostawa i montaż wyposażenia medycznego oraz szpitalnego dla potrzeb hospicjum i ZOL, w tym m.in.: EKG przenośne, Koncentratory tlenu, Zestaw reanimacyjny, Macerator, USG przenośne, Pulsoksymetry, Kardiomonitory, Łóżka z materacami, wózki, inne niezbędne wyposażenie medyczne i szpitalneSzczegółowy rodzaj robót budowlanych oraz ich pełny zakres zostały określone w dokumentacji technicznej, natomiast szczegółowy rodzaj wyposażenia medycznego oraz szpitalnego dla potrzeb hospicjum i ZOL został określony w specyfikacji technicznej wyposażenia, co stanowi Załącznik Nr 1 do Zapytania Ofertowego oraz znajduje się do ściągnięcia pod linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1l4q9A5Ge-Q7eU6ZKkq_d6zH65rycUSJr?usp=sharing

Kod CPV

45000000-7

Nazwa kodu CPV

Roboty budowlane

Dodatkowe przedmioty zamówienia

• 45210000 – 2 – Roboty budowlane w zakresie budynków
• 45215100 – 8 – Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
• 45300000 – 0 – Roboty instalacyjne w budynkach
• 45310000 – 3 – Roboty instalacyjne elektryczne
• 45330000 – 9 – Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
• 45400000 – 1 – Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
• 33100000 – 1 – Urządzenia medyczne

Harmonogram realizacji zamówienia

Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 21.12.2018r. z zastrzeżeniem, iż terminy wykonywania poszczególnych etapów robót wskazane będą w złożonym przed podpisaniem umowy harmonogramie rzeczowo – finansowym, o którym mowa w rozdziale 15 pkt. 15.5 niniejszego Zapytania Ofertowego.

Załączniki

Pytania i wyjaśnienia

Brak pytań i wyjaśnień

Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności

W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy są zobowiązani złożyć dokumenty, o których mowa w Rozdziale 7 zapytania ofertowego

Wiedza i doświadczenie

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:

Read the rest of this article »

No Comments

Umowa na dofinansowanie budowy hospicjum podpisana!

21/03/2018

Marszałek Marek Woźniak w świetle kamer podpisał umowę na 5,6 mln złotych dla pilskiego hospicjum

– W zasadzie to możemy już zacząć – to dr Paweł Wiszniewski na konferencji prasowej tuż po podpisaniu umowy z zarządem województwa na dofinansowanie budowy stacjonarnego hospicjum przy Królewskiej w Pile. Na podpisanie tej umowy marszałek Marek Woźniak przyjechał do Piły osobiście. Jak tłumaczył, zrobił to, bo umowa była wyjątkowa. I to przynajmniej z kilku powodów.

Na czym polegała wyjątkowość pilskiego projektu? Jeżeli chodzi o wysokość dotacji – prawie 5,6 mln złotych, to Towarzystwo Sługi Bożej im. Stanisławy Leszczyńskiej było najmniejsze na liście z tak dużymi pieniędzmi. Do tej pory była to domena dużych szpitali i prywatnych klinik. Tutaj jest trzeci sektor. Kolejny wyjątek – żaden inny projekt nie był tak zaangażowany społecznie. Towarzystwo samo uzbierało 15 procent wkładu własnego.

Pilanie. To ich jako pierwszych na liście podziękowań wymienił również dr Paweł Wiszniewski. A pieniędzy z dotacji powinno wystarczyć nie tylko na budowę, ale również na zakup sprzętu. Wartość całej inwestycji przy Królewskiej to 6,5 mln złotych. I nie będzie to tylko hospicjum dla pacjentów terminalnych, ale przede wszystkim Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla przewlekle chorych – leżących, wymagających całodobowej opieki, której nie mogą mieć w domu.

Łącznie na Królewskiej będzie 40 łóżek: 30 opiekuńczo-leczniczych i 10 hospicyjnych dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo będą się tam mieścić poradnie m.in. rehabilitacyjna i psychologiczna (zarówno dla chorych, jak i ich bliskich), wypożyczalnia sprzętu medycznego oraz hostel dla rodzin pacjentów.

– Ukoronowaniem będzie nie tylko otwarcie ośrodka, ale utrzymanie go – nie ma wątpliwości dr Paweł Wiszniewski. – Jest duża przychylność ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia dla zakładu leczniczo-opiekuńczego. W północnej Wielkopolsce brakuje bowiem łóżek leczniczo-opiekuńczych. Nasz projekt wypełnia tę lukę.

Działkę pod budowę przekazało miasto. Teren wart ponad milion złotych radni zdecydowali się przekazać Towarzystwu za symboliczne 10 tys. złotych. Było to we wrześniu 2014 roku. W akcie notarialnym zapisano, że hospicjum powstanie na tej działce w przeciągu sześciu lat. Wygląda na to, że tak właśnie się stanie.

Autor: Agnieszka Świderska. Źródło: Tygodnik Pilski – pila.naszemiasto.pl

Inne relacje prasowe w mediach:
Urząd Miasta Piły – www.pila.pl
Gazeta Wyborcza Poznań – poznan.wyborcza.pl
Asta24.pl – www.asta24.pl
Tętno Regionu – www.tetnoregionu.pl

Nasza fotorelacja:

No Comments