KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Kolędowo dla hospicjum

21/11/2014

Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, przeprowadzą kolejną zbiórkę publiczną na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Kwesta będzie miała miejsce podczas „I Ekumenicznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pilskich chórów parafialnych”, który odbędzie się w I niedzielę Adwentu czyli 30 listopada o godzinie 17.00 w Ewangelickim Kościele św. Jana w Pile przy ul. Wincentego Pola 16.

Jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia – Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile – ks. Tomasz Wola: „Przegląd nie będzie miał formuły konkursowej, będzie to po prostu spotkanie ludzi, którzy kochają śpiew i pragną w ten sposób wyrazić swoją miłość do Boga i do drugiego człowieka”.

Podczas Przeglądu wystąpią: Chór „Soli Deo” z Parafii pw. Jana Bosko w Pile, Chór św. Cecylii z Parafii pw. Świętej Rodziny w Pile, Chór „Pasja” z Parafii pw. św. Antoniego w Pile, Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga oraz Chór z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Jak dodaje Wiceprezes Towarzystwa Pani Józefa Wiśniewska: „będzie to kolejny koncert związany z obchodami tych najpiękniejszych świąt w roku. Pewną tradycją stały się już coroczne kolędowe występy chóru „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile, który wraz z orkiestrą i solistami gra i śpiewa dla naszego hospicjum. A teraz dodatkowo ta piękna i szlachetna inicjatywa ks. Tomasza, za którą chciałabym w imieniu zarządu Towarzystwa serdecznie podziękować. Pragnę również zaprosić wszystkich Pilan i dodać, że podczas zbiórki na rzecz budowy hospicjum, oferowane będą nasze kalendarze na 2015 rok, z przeznaczeniem środków na ten szczytny cel”.

Serdecznie zapraszamy na „I Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek pilskich chórów parafialnych”, który odbędzie się 30 listopada (niedziela) o godzinie 17.00 w Ewangelickim Kościele św. Jana w Pile przy ul. Wincentego Pola 16. Wstęp wolny!