KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Z wizytą w puckim hospicjum

12/07/2015

Zarząd, członkowie i sympatycy Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile odwiedzili Hospicjum pod wezwaniem świętego Ojca Pio w Pucku. Wyjazd zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA w Pile oraz Towarzystwa i uczestniczyły w nim osoby zaangażowane w promowanie idei budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Pilskich gości jak zawsze serdecznie przyjął Prezes Zarządu puckiego hospicjum Ks. dr Jan Kaczkowski.

Podczas wizyty Pilanie zwiedzili kompleks obiektów hospicyjnych i zapoznali się z jego działalnością, specyfiką funkcjonowania i codziennymi wyzwaniami, o których opowiedział Ks. dr Kaczkowski, który sam od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą. Goście mieli okazję porozmawiać także z pracownikami hospicjum, zadawać pytania dotyczące pozyskiwania funduszy na budowę i działalność hospicjum, funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych i sprzętowych, systemu pomocy i wsparcia pacjentów chorych przewlekle i terminalnie oraz ich rodzin.

Zobacz galerię zdjęć z wizyty w puckim hospicjum

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i organizatorom wizyty oraz Ks. dr Janowi Kaczkowskiemu wraz z pracownikami puckiego hospicjum za Ich serdeczność, pełną zrozumienia współpracę, otwartość i życzliwość dla promowania idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.