KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Wiosenne i letnie zbiórki na budowę hospicjum

31/08/2012

Podczas pikniku historycznego Piła na skrzyżowaniu kultur zbieraliśmy pieniądze na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Przy zbiórce jako wolontariusze pomagali nam uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile za co jesteśmy ogromnie wdzięczni 🙂

Wspólnie udało się zebrać 1.390,55 zł, 2 euro oraz 56 centów.

Na pikniku nie tylko kwestowaliśmy, ale i mieliśmy swoje stoisko ekspozycyjne, na którym można było dowiedzieć się wszystkiego o przyszłym hospicjum, zobaczyć jak będzie wyglądał a także dowiedzieć się jak pomagać chorym i niepełnosprawnym.

Poza tym na stoisku można było zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi dzięki wolontariuszkom: studentce medycyny Akademii Medycznej w Poznaniu oraz pielęgniarce medycyny paliatywnej Szpitala Specjalistycznego w Pile. Dużo więcej o zbiórce na pikniku napisała, również nasza wolontariuszka, Anna Fons w Faktach Pilskich.

Wcześniej pieniądze zbieraliśmy już podczas pierwszych wiosennych dni na jarmarku wielkanocnym w dniach 29 marca – 6 kwietnia oraz na zawodach balonowych 26 maja. Wszystkie zbiórki prowadzimy za zgodą prezydenta miasta Piły i zawsze relacjonujemy w lokalnej prasie o efektach zbiórki.

W sumie, dzięki zbiórkom, dotychczas zebraliśmy ponad 5.750 zł. Dziękujemy bardzo i zapraszamy na kolejne zbiórki na budowę hospicjum!