KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

W ten wyjątkowy czas…

15/12/2012

W prawdziwie świątecznej atmosferze w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej “Caritas” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy kościele pw. św. Stanisława Kostki w Pile odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Spotkanie opłatkowe

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Podczas spotkania proboszcz parafii, ks. dr Władysław Nowicki odczytał fragment ewangelii św. Łukasza oraz opowiedział o tradycjach związanych z obchodami tych wyjątkowych Świąt a także pobłogosławił przybyłych i pokarmy. Życzył zebranym wiele miłości, pokoju i prawdziwie rodzinnej atmosfery. Do życzeń dołączyli się członkowie Zarządu Towarzystwa: Doktor Paweł Wiszniewski, Wicestarosta Pilski p. Bogusław Mikita oraz p. Józefa Wiśniewska. Zostały odczytane również życzenia nadesłane przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego p. Tomasza Bugajskiego.

Spotkanie opłatkowe

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Następnie przy dźwiękach bożonarodzeniowych kolęd wszyscy obecni złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystej wigilii, która składała się z potraw specjalnie przygotowanych przez uczestników spotkania wigilijnego. Śpiewom kolęd towarzyszyła żywa muzyka w wykonaniu p. Andrzeja Boguckiego i Eugeniusza Dobosza. Na stole znalazły się m.in. tradycyjny czerwony barszcz, pyszne pierogi, znakomite śledzie w rozmaitej postaci, dania rybne, sałatki, kluski z makiem, oraz doskonałe ciasta.

Spotkanie opłatkowe

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Na zakończenie kolacji wigilijnej, wiceprezes TPCH p. Józefa Wiśniewska przypomniała o koncertach charytatywnych które odbędą się już za miesiąc na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.
Pierwszy z nich – koncert kolędowy – będzie miał miejsce 20 stycznia o godz. 16.00 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Pile. Wystąpi wówczas Chór “Halka” z Regionalnego Centrum Kultury “Fabryka Emocji” w Pile wraz z orkiestrą i solistami oraz zaprzyjaźnionym Chórem Męskim “Canta Cuori” z Wałcza.

Drugi, niecały tydzień później (26 stycznia o godz. 17.00 w Klubie BROWAR w Pile, ul. Bydgoska 35) kiedy to wystąpi zespół TSA oraz znane pilskie kapele: SLOVIANSKY, SMEKU i ALIANS, które podobnie jak chórzyści “Halki” i ich Przyjaciele, zgodzili się zagrać całkowicie za darmo. Podczas drugiego z wymienionych wydarzeń artystycznych, na które bilet wstępu kosztuje 20 zł, będzie można również nabyć cegiełki wartościowe na rzecz hospicjum o nominałach: 10, 20, 50 i 100 zł.

Wiceprezes Wiśniewska przypomniała również o zbiórce publicznej na rzecz hospicjum prowadzonej podczas Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na deptaku, która odbywać się będzie jeszcze w najbliższą niedzielę (16 grudnia), poniedziałek (17 grudnia, w godz. 15.00 – 17.00) i piątek (21 grudnia godz. 15.00 – 17.00). Wspomniała również o skarbonie Towarzystwa, znajdującej się w Centrum Handlowym Galerii IBI do której również można wrzucać datki pieniężne na rzecz budowy hospicjum, a także o możliwości przekazania darowizny lub 1% podatku dochodowego na ten szczytny cel.

Na koniec zostały przekazane podziękowania wszystkim organizatorom tego niezwykłego spotkania wigilijnego oraz uczestnikom i wolontariuszom kwestującym na Jarmarku Bożonarodzeniowym.