KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Polska Orkiestra Lekarzy zagra dla hospicjum

11/09/2015

Wspólnie z Regionalnym Centrum Kultury “Fabryka Emocji” w Pile zapraszamy na koncert na rzecz budowy pilskiego hospicjum w wykonaniu Polskiej Orkiestry Lekarzy, który odbędzie się w niedzielę 4 października 2015 roku o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Pile przy pl. Staszica 1. Bilet w cenie 30 zł.

Polska Orkiestra Lekarzy pod batutą Rubena Silvy i wiolonczelą Antoniego Orłowskiego wykonają utwory muzyki klasycznej: A. Chaczaturian – walc z filmu “Maskarada”, C. Saint-Saens – II koncert wiolonczelowy d-moll i G. Bizet – “Carmen” suita I, II.

Orkiestra powstała w 2010 roku w Poznaniu i obecnie skupia ponad 50 lekarzy z całej Polski, którzy spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania symfonicznego koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski (dotychczas odbyły się koncerty w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Katowicach). Za każdym razem zespół ma do zaoferowania ciekawy i urozmaicony program, a koncerty Polskiej Orkiestry Lekarzy są wydarzeniami wysokiej rangi nie tylko w środowisku lekarskim i przyciągają bardzo liczną publiczność. Orkiestra współpracowała z takimi dyrygentami jak: Dobrochna Martenka, Dariusz Łapiński, Ruben Silva i Hubert Kowalski.

Lekarze wchodzący w skład zespołu posiadają różne specjalności (internista, laryngolog, chirurg, chirurg dziecięcy, anestezjolog, chirurg naczyniowy, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, hematolog, lekarz rodzinny, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści i wiele innych) oraz pochodzą z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Opole, Białystok, Kraków, Nowy Targ, Katowice, Gliwice, Wrocław, Szczecin, Piła, Ostrów Wlkp, Łódź, Olsztyn, i inne). Jednocześnie oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno- pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są nawet dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą często w analogicznych projektach w Europie i na świecie- są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, grywając w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Świata.

Koncert pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Piły, Naczelnej Izby Lekarskiej i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Patronat medialny nad koncertem objęła: Gazeta Lekarska i Wielkopolska Izba Lekarska.