KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Petycja w sprawie hospicjum złożona

10/09/2015

Ponad 6 tys. osób z Północnej Wielkopolski podpisało petycję w sprawie umieszczenia pilskiego hospicjum na regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych województwa. Wpisanie hospicjum na mapę potrzeb zdrowotnych umożliwi nam starania dofinansowanie budowy tego ośrodka  środkami Unii Europejskiej.

Przez ostatnie kilka tygodni wolontariusze wspierający budowę hospicjum docierali do mieszkańców Północnej Wielkopolski i prosili ich o poparcie pod tą inwestycją.  Praca wielu osób zaowocowała zebraniem ponad 6300 podpisów poparcia. We wtorek podpisy te trafiły na ręce Marszałka Marka Woźniaka i Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka.

Przy przekazywaniu petycji marszałkowi Markowi Woźniakowi obecni byli pani Józefa Wiśniewska i dr Paweł Wiszniewski – przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Petycja przekazana przez prezydenta Piotra Głowskiego i senatora Mieczysława Augustyna była drugą petycją, jaka została złożona do Wojewody Wielkopolskiego w oparciu obowiązującą od 6.09. ustawę o petycjach. Warto zwrócić uwagę, że autorem Ustawy o petycjach jest właśnie senator Augustyn. Ustawa zakłada, że każdy obywatel może wystąpić z petycją, ale wyłącznie w interesie ogółu, nie własnym. Może być ona skierowana do każdej instytucji, która zarządza publicznymi pieniędzmi. Nowa ustawa zakłada jawność postępowania z petycjami oraz gwarantuje rozpatrzenie ich w odpowiednim terminie.

Podczas wręczania petycji przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym, senator Mieczysław Augustyn i prezydent Piotr Głowski podziękowali wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do zebrania takiej ilości podpisów, a także zaapelowali do Marszałka i Wojewody i podjęcie działań zmierzających do wpisania pilskiego hospicjum na mapę potrzeb zdrowotnych.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony www.pila.pl

Zobacz też

Informacja o złożeniu petycji w sprawie budowy pilskiego hospicjum pojawiła się w Teleskopie, codziennym programie informacyjnym Wielkopolski w telewizji TVP Poznań, w dniu 8 września 2015 roku.