KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Podsumowanie akcji „Paczka dla hospicjum”

25/01/2022

Dzięki tej akcji na konto Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile trafiło niemal 10 tysięcy złotych. To wpłaty od mieszkańców oraz instytucji. Będą one przeznaczone na środki do pielęgnacji pacjentów pilskiego hospicjum i tamtejszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile podkreśliła, że założeniem akcji było sfinansowanie zakupu symbolicznych paczek o wartości 250 złotych: – Zakładaliśmy uzbieranie mniej więcej 5 tys. zł, a wpłynęło 9.535 zł.

Dzięki temu możemy stworzyć, aż 38 paczek. Od osób prywatnych otrzymaliśmy 28 wpłat, natomiast 3 skierowano do nas od instytucji.Dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaznaczył, że zakupione dzięki tej akcji środki do pielęgnacji znacząco poprawiają komfort pacjentów hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Pieniądze zbierane były na zakup tego, co zapewnia właściwy komfort pacjentom. Każdy, kto ma chorego w domu wie najlepiej, że różnych środków pomocniczych potrzeba wiele i nie należą to tanich – dodał.

Działacze pilskiego Towarzystwa Pomocy Chorym dziękują za dotychczasowe wpłaty i proszą o dalsze wsparcie. Na rzecz hospicjum w Pile można przekazać 1% podatku. Niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej: www.tpch.pila.pl

Obecnie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Królewskiej w Pile przebywa 35 pacjentów.