KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Piłka, bramka, gol! – turniej na rzecz budowy hospicjum

11/03/2013

Podczas V Turnieju Halowego w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile, który miał miejsce w sobotę 9 marca, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, zorganizowali zbiórkę na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. W jej wyniku udało się zebrać 2326,64 zł.

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Wspomniany Turniej połączony z kwestą TPCH miał miejsce w hali widowiskowo-sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Podczas jego rozpoczęcia zgromadzone drużyny i ich gości przywitała Wiceprezes Zarządu TPCH Pani Józefa Wiśniewska, która serdecznie podziękowała organizatorom za chęć pomocy potrzebującym oraz życzyła wszystkim powodzenia w sportowych zmaganiach.

W korytarzu hali wolontariusze Towarzystwa zorganizowali specjalne stoiska na których można było skosztować domowych wypieków przygotowanych przez członków i sympatyków TPCH oraz nabyć cegiełki wartościowe. Czynne było również stoisko pomiaru cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, na którym dyżurowały studentki Pielęgniarstwa PWSZ w Pile. Ekspozycjom towarzyszyła zbiórka na rzecz budowy hospicjum.

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Temu celowi były również poświęcone liczne licytacje. Zlicytowano m.in.: koszulkę TPCH z autografami siatkarek, obuwie sportowe, najnowszą płytę zespołu „Strachy na Lachy” z podpisami artystów, granatową filiżankę ze spodkiem z nadrukiem logo i wizerunkiem Szkoły Policji w Pile, tort w kształcie piłki, maskotkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – sierżanta Pyrka czy też prześliczną biżuterię. Pięknym gestem wykazali się słuchacze pilskiej Szkoły Policji, którzy za uzbierane pieniądze wylicytowali piłkę nożną, a następnie razem z podpisami reprezentacji Szkoły biorącej udział w Turnieju przekazali Prezesowi Zarządu TPCH dr Pawłowi Wiszniewskiemu na kolejne licytacje.

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

V Turniej Halowy zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Pile, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Piła. Wzięło w nim udział 9 reprezentacji: Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Straży Miejskiej w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile (2 drużyny) oraz uczniowie “klas policyjnych” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Po zaciętej rywalizacji i emocjonującym spotkaniu Puchar Komendanta Powiatowego w Pile zdobyła reprezentacja Straży Pożarnej w Pile pokonując w wielkim finale Komendę Powiatową Policji w Pile (II). Trzecie miejsce podobnie jak przed rokiem należało do Szkoły Policji w Pile. Wybrano także najlepszego zawodnika Turnieju którym został Tomasz Skręta z KPP w Pile II, najskuteczniejszym zaś ponownie okazał się Krzysztof Zublewicz ze Straży Pożarnej, natomiast bramkarzem Adam Leszczyński występujący w drużynie Straży Miejskiej. Rozegrano także mecz towarzyski VIP-y kontra mundurowi, który zakończył się wygraną drużyny VIP-ów. Wszystkie zmagania odbywały się pod czujnym okiem dwóch sędziów: Adama Lubońskiego i Gustawa Kwaśniewskiego.

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Klasyfikacja generalna Turnieju:

1. Państwowa Straż Pożarna w Pile
2. Komenda Powiatowa Policji w Pile (II)
3. Szkoła Policji w Pile
4. Straż Miejska w Pile
5. Komenda Powiatowa Policji w Pile (I)
6. Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile
8. Komenda Powiatowa Policji w Wałczu
9. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, przychylność, empatię i życzliwość.

Turniej wsparli:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile
2. PPHU Stolarek Piła
3. Kino Helios Piła
4. Centrum Rekreacji Wodnej AQUA-PIL Sp. z o.o. w Pile
5. Mini Max Piła
6. Pub Old 7 & Bar Miś
7. PHU Gastro Centrum Piła
8. Szybka Pożyczka Sp. z o.o. Piła
9. Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile
10. Auto Luboński
11. Pokoje gościnne Ewada Ujście
12. PSS Społem w Pile
13. Bowling Rodło Piła
14. Mariusz Markowski Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej