KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Najpiękniejsze kolędy dla hospicjum

21/12/2014

Już za kilkanaście dni, 28 grudnia (niedziela) w parafii p.w. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pile (ul. Korczaka 79) o godz. 12.00 odbędzie się koncert charytatywny najpiękniejszych kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

Podczas tego wyjątkowego popołudnia wystąpią dwa chóry: Chór „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (który wystąpi dla hospicjum po raz kolejny) oraz Chór „Gromada” ze Starej Wiśniewki. Artystom towarzyszyć będą soliści wraz z orkiestrą.

Muzycy (w sumie 75(!) osób) zagrają i zaśpiewają pod batutą dyrygenta „Halki” p. Przemysława Wojnarowskiego. Zaprezentują oni znane i lubiane kolędy, pastorałki oraz bożonarodzeniowe pieśni w nowych, ciekawych aranżacjach.

Podczas koncertu, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile przeprowadzą zbiórkę środków na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Oferowane będą również kalendarze na rok 2015. Serdecznie zapraszamy w poświąteczną niedzielę 28 grudnia o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z próby obu chórów, która miała miejsce w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile.