KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Maszerowaliśmy w pilskim Marszu dla Życia i Rodziny

03/06/2014

Członkowie, sympatycy i zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz duchowieństwo, setki mieszkańców Piły na czele z prezydentem Miasta – p. Piotrem Głowskim, a także Dziekanem Dekanatu Pilskiego ks. Stanisławem Oraczem uczestniczyli w IV Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Grodu Staszica w niedzielne popołudnie 1 czerwca. Podczas przemarszu jego uczestnicy śpiewali pieśni religijne oraz powtarzali hasła, które ze względu na ich rymowany charakter (np. „Hej, hej rodzina jest ok!”, „Mama, tata – pełna chata”), szczególnie podobały się dzieciom.

Wszyscy przemaszerowali spod kościoła św. Antoniego Padewskiego z ulicy Ludowej na plac Zwycięstwa, pod pomnik św. Jana Pawła II. Tutaj, wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – Polaka – „Barkę”. Następnie głos zabrał Dziekan Dekanatu Pilskiego ks. Stanisław Oracz, który w imieniu JE Biskupa Edwarda Dajczaka Ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, podziękował za przybycie i uczestnictwo w Marszu.

Zobacz galerię zdjęć z IV Marszu dla Życia i Rodziny

Na wszystkich przybyłych czekała także wyjątkowa niespodzianka. Prowadzący i koordynujący Marsz ks. Remigiusz Szauer z Duszpasterstwa Akademickiego w Pile, zaprosił przybyłych do wspólnego odtańczenia poloneza. Taniec wywołał wiele pozytywnych emocji i przyczynił się do integracji międzypokoleniowej. Na zakończenie dla najmłodszych, rodzice z Zespołu Szkół nr 3 w Pile oraz cukierni Państwa Kledzików w Pile przygotowali słodką niespodziankę z okazji przypadającego Dnia Dziecka.

Motywem przewodnim tegorocznego Marszu, który odbył się w Pile już po raz czwarty, było hasło „rodziny obywatelskiej”, jej roli i funkcji kościele, wspólnocie, samorządzie i mieście. IV Marsz Życia i Rodziny został zorganizowany z inicjatywy parafii dekanatu pilskiego. Wzięły w nim rozmaite stowarzyszenia i organizacje, m.in. Duszpasterstwo Akademickie w Pile, Kręgi Kościoła Domowego, Młodzież Oazowa z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile, czy też nasze Towarzystwo, którego przedstawiciele (ubranych w żółte koszulki z logo TPCH) nieśli ze sobą transparent „Hospicjum to też życie”.

Zobacz galerię zdjęć z IV Marszu dla Życia i Rodziny

Podczas Marszu wszyscy przybyli zostali także zaproszeni na organizowany przez nas koncert charytatywny „Sen nocy letniej czyli najpiękniejsze pieśni, arie i duety w wykonaniu młodych talentów z Akademii Muzycznej w Poznaniu”, który będzie miał miejsce 22 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 w Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (ul. Podchorążych 10).