KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Halka dla hospicjum – relacja z koncertu

16/01/2014

Dokładnie 1.201,00 zł na rzecz budowy pilskiego hospicjum zebraliśmy podczas koncertu charytatywnego, który miał miejsce w niedzielę 12 stycznia w kościele garnizonowym (parafii wojskowo-cywilnej) p.w. NMP Królowej Polski w Pile.

Podczas tego wyjątkowego popołudnia wystąpił Chór “Halka” z Regionalnego Centrum Kultury “Fabryka Emocji” w Pile wraz z orkiestrą i solistami. Przed koncertem wszystkich wiernych przywitali i podziękowali za przybycie: prezes Towarzystwa dr Paweł Wiszniewski oraz proboszcz parafii ks. kmdr. Zbigniew Kłusek. Artyści wystąpili pod batutą dyrygenta Przemysława Wojnarowskiego. Śpiewacy przygotowali znane i lubiane kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe pieśni religijne w ciekawych aranżacjach. Chórowi „Halka” towarzyszyli soliści: Agnieszka Kowalska, Elżbieta Sujka i Marta Humeniuk (dwie ostanie panie to członkinie “Halki”), Paweł Holeksa, który zagrał też na gitarze basowej razem z orkiestrą: Mateusz Ziemichód (pianino), Mikołaj Staniewski i Jacek Słoński (instrumenty perkusyjne).

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu chóru “Halka”

Koncert zgromadził wielu Pilan, a śpiewacy wykonali lubiane kolędy i pastorałki, a ich występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Artyści otrzymali podziękowania od Zarządu Towarzystwa – dr Wiszniewskiego i Józefy Wiśniewskiej oraz drobny upominek w postaci pięknego kalendarza z wizualizacją hospicjum. Po występie zostali oni także zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez księdza Kłuska.

Zbiórka publiczna na rzecz budowy pilskiego hospicjum, przeprowadzona podczas koncertu, została zorganizowana na mocy decyzji Starosty Pilskiego (nr WSK.5311.1.2013.IV z dnia 6 lutego 2013 r.) i Prezydenta Miasta Piły (nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia br.).

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu chóru “Halka”

Chór “Halka” powstał w 1917 i w bieżącym roku obchodzi 97 lat, i należy do najstarszych chórów w Wielkopolsce. W repertuarze chóru znajduje się wiele pieśni o różnym charakterze (kościelnych, patriotycznych, biesiadnych, rozrywkowych i innych). Zespół aktywnie i chętnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez miasto i Regionalne Centrum Kultury “Fabryka Emocji” w Pile. Do artystycznego dorobku chóru należy wiele nagród i wyróżnień za udział w konkursach i przeglądach oraz za prowadzoną działalność kulturalną. Chór należy do Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile.