KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

„Alzheimer – choroba XXI wieku” – zaproszenie na konferencję

26/02/2015

Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile serdecznie zaprasza na konferencję „Alzheimer – choroba XXI wieku”, która odbędzie się 21 marca (sobota) od godz. 10.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (ul. Okrzei 9). Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Starosta Pilski Pan Franciszek Tamas oraz Prezydent Miasta Piły Pan Piotr Głowski.

W programie konferencji znajdą się wykłady specjalistów i wieloletnich praktyków w dziedzinie szeroko pojętych zagadnień związanych z chorobą Alzheimera. Są to m.in.:

  • Rozpoznawanie choroby Alzheimera i jej leczenie” – dr n. med. Michał Początek;
  • System wsparcia chorych na Alzheimera i ich opiekunów” – mgr Dorota Urbańska;
  • Na czym polega terapia psychologiczna chorych i ich rodzin” – mgr Mariola Lotko;
  • Zasady postępowania rehabilitacyjnego wobec chorych” – mgr Wiesława Woźna;
  • Wspieranie chorych na Alzheimera i z zespołem otępiennym i ich rodzin, w systemie pomocy społecznej w Polsce”- mgr Wanda Kolińska.

Konferencyjne prezentacje uświetnią występy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, a na konferencji będzie można spotkać również młodych wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”).

Wszyscy którzy przybędą na konferencję będą mogli także zapoznać się z działalnością Towarzystwa Pomocy Chorym, możliwością odpisu 1% podatku dochodowego na szczytny cel budowy hospicjum w Pile, czy też dokonać zapisu na organizowaną przez TPCH pielgrzymko – wycieczkę do Portugalii i Fatimy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych tematyką konferencji, a zwłaszcza osoby potrzebujące pomocy lub konsultacji w dziedzinie choroby Alzheimera. Zapraszamy w pierwszy dzień wiosny, w sobotę 21 marca od godz. 10.00 do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (ul. Okrzei 9). Wstęp wolny.