Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Wszystkie wiadomości"

Back home

Sprawozdanie za 2021 rok

15/07/2022

Sprawozdanie za rok 2021 udostępnione na stronie rządowej w Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego:

Wszystkie sprawozdania za lata 1998-2021 dostępne są na stronie w zakładce O nas / Sprawozdania i inne dokumenty.

No Comments

Wolne miejsca na pielgrzymko-wycieczkę po województwie zachodniopomorskim

19/05/2022

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. Bożej St. Leszczyńskiej w Pile uprzejmie informuje, iż dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla wszystkich osób zainteresowanych oraz osób z niepełnosprawnością na zorganizowanej pielgrzymko-wycieczce po województwie zachodniopomorskim na trasie Stargard, Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Trzęsacz, Trzebiatów w dniach 25-28 sierpnia 2022 r.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane będą pod numerem telefonu 67 353-23-31 lub bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa w Pile, przy ul. Królewskiej 8.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymko-wycieczce serdecznie zapraszamy!

No Comments

Życzenia świąteczne

12/04/2022
No Comments

Wielkanocne ozdoby z wolontariuszami z PZU

11/04/2022

Sobotnie przedpołudnie nasi podopieczni spędzili na przygotowaniu wielkanocnych ozdób z Wolontariuszami z PZU. Było to kolejne w miłe doznania przeżycie. Wszystkim Wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy za ich bezinteresowną i bezcenną posługę, która wlewa wiele radości do serc naszych pacjentów. Wspólne spotkania są wspominane przez wiele dni, a uśmiech na twarzy chorego człowieka jest bezcenną nagrodą za włożony trud.

No Comments

1% dla hospicjum

8/04/2022

Zwracamy się do wszystkich, którym leży na sercu dobro pacjentów, aby swój 1% podatku przekazali na nasze hospicjum. Za wszelkie łaski i zrozumienie dziękujemy wyrażając wdzięczność za każdy gest dobroci!

No Comments

Światowy Dzień Chorego

11/02/2022

Każdego roku 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. “Trzeba trwać na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią” – to główne przesłanie papieża Franciszka na tegoroczny XXX Dzień Chorego.

W bieżącym roku Papież Franciszek pisze, “że bliskość wobec chorych i ich duszpasterstwo nie jest zadaniem tylko dla niektórych duszpasterzy specjalnie przygotowanych; odwiedzanie chorych jest zaproszeniem skierowanym przez Chrystusa do wszystkich Jego uczniów”.

Z tej okazji słowa bliskości przekazujemy wszystkim osobom chorym, a w szczególności mieszkańcom naszego hospicjum. Dziękujemy Wam za żywą wiarę i świadectwo codziennego zmagania się z chorobą i cierpieniem. I pamiętajmy, że “chory jest zawsze ważniejszy od choroby”.

No Comments

Życie przemija, jednak pamięć o kochanej osobie pozostaje w sercach na zawsze

8/02/2022

Z przykrością informujemy, że odszedł do wieczności śp. Stanisław Stankiewicz – Tata Pani Doktor Iwony Leśniewskiej. Życie przemija, jednak pamięć o kochanej osobie pozostaje w sercach na zawsze. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci Taty. Siły w przetrwaniu tych ciężkich chwil smutku i żałoby składa Zarząd, członkowie i pracownicy TPCH oraz ZOL-u.

No Comments

Podsumowanie akcji „Paczka dla hospicjum”

25/01/2022

Dzięki tej akcji na konto Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile trafiło niemal 10 tysięcy złotych. To wpłaty od mieszkańców oraz instytucji. Będą one przeznaczone na środki do pielęgnacji pacjentów pilskiego hospicjum i tamtejszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile podkreśliła, że założeniem akcji było sfinansowanie zakupu symbolicznych paczek o wartości 250 złotych: – Zakładaliśmy uzbieranie mniej więcej 5 tys. zł, a wpłynęło 9.535 zł.

Dzięki temu możemy stworzyć, aż 38 paczek. Od osób prywatnych otrzymaliśmy 28 wpłat, natomiast 3 skierowano do nas od instytucji.Dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaznaczył, że zakupione dzięki tej akcji środki do pielęgnacji znacząco poprawiają komfort pacjentów hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Pieniądze zbierane były na zakup tego, co zapewnia właściwy komfort pacjentom. Każdy, kto ma chorego w domu wie najlepiej, że różnych środków pomocniczych potrzeba wiele i nie należą to tanich – dodał.

Działacze pilskiego Towarzystwa Pomocy Chorym dziękują za dotychczasowe wpłaty i proszą o dalsze wsparcie. Na rzecz hospicjum w Pile można przekazać 1% podatku. Niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej: www.tpch.pila.pl

Obecnie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Królewskiej w Pile przebywa 35 pacjentów.

No Comments

Podaruj 1% podatku

24/01/2022

Podaruj 1% podatku na działalność Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum w Pile.

Zapraszamy do rozliczenia podatku przez e-pity lub przez stronę podatki gov.pl/pit/ dopisując nr KRS 0000044377.

DZIĘKUJEMY! :)

Przekaż 1% podatku

Od czerwca 2011 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego i dzięki temu można podarować 1% podatku na działalność hospicjum w Pile, które z wielką pomocą ludzi dobrej woli wybudowaliśmy i otworzyliśmy jesienią 2019 r.

Jak podarować 1% podatku? To nic trudnego! Wystarczy w formularzu PIT przy odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS 0000044377

Jeden procent podatku można przekazać nie tylko ręcznie wypełniając papierowy formularz PIT, ale również elektronicznie przez Internet i programy. W Internecie jest mnóstwo programów pomocnych w wypełnianiu i wysyłaniu rozliczenia podatku, ale my gorąco polecamy bezpłatny i godny zaufania program e-pity opracowany przez firmę e-file.pl

Program specjalnie przygotowany dla Państwa przez firmę e-file.pl można pobrać i zainstalować na komputerze:

Pobierz program do rozliczania PIT 2021 - e-pity 2021

Z tego samego programu można również skorzystać przez Internet
bez potrzeby pobierania i instalacji na komputerze:

Polecamy też interaktywne formularze PIT do wypełnienia na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem www.podatki.gov.pl/pit/e-deklaracje-pit/

No Comments

Poszukujemy terapeuty i pielęgniarki

13/01/2022

Zakład Leczniczy pod nazwą Hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile przy ul. Królewskiej 8 poszukuje osób na stanowisko: terapeuta zajęciowy.

Zadania:
– wykonywanie z pacjentem zajęć o charakterze terapeutycznym,
– nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu terapeutycznego z pacjentem,
– rozpoznawanie i diagnozowanie potrzeb bio–psycho-społecznych,
– dokumentowanie, monitorowanie i ocenianie procesu terapeutycznego,
– współpraca z lekarzami, pielęgniarkami i rehabilitantami.

Wymagania:
– uprawnienia do wykonywania zawodu terapeuty zajęciowego,
– predyspozycje do pracy z osobami starszymi, empatia,
– mile widziane doświadczenie pracy z osobami dorosłymi.

Oferujemy:
– umowa zlecenie lub B2B,
– 5-cio godzinny czas pracy,
– praca od poniedziałku do piątku.

oraz pielęgniarki w hospicjum domowym na terenie Chodzieży i okolic.

Zadania:
– świadczenie usług pielęgniarskich pacjentom paliatywnym w ich domach,
– współpraca z lekarzem prowadzącym, rodziną.

Wymagania:
– kurs z opieki paliatywnej lub długoterminowej.

Oferujemy:
– umowa zlecenie lub B2B.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV oraz listu motywującego na adres e-mail: tpch25@poczta.onet.pl lub osobiście w siedzibie. Informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

No Comments