KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Zbiórka na Jarmarku Bożonarodzeniowym

19/12/2015

Podobnie jak w latach ubiegłych 10 członków Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz 66 wolontariuszy, prowadziło zbiórkę na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile podczas Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, jednocześnie zachęcając wiele osób do przekazywania w 2016 roku 1% podatku dochodowego na ten cel.

Szczególne wyrazy uznania, kierujemy do Panów Zbigniewa Wojtkowiaka i Edwarda Kurguna, którzy wspólnie z opiekunami wolontariuszy z poszczególnych szkół zapewniali sprawną organizację tej zbiórki.

W tym miejscu, pragniemy serdecznie podziękować wolontariuszom i ich opiekunom z pilskich szkół m.in. z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gimnazjum i Liceum Szkoły Salezjańskiej, Zespołu Szkół nr 3. Gimnazjum im. Lotników Polskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. M. Skłodowskiej-Curie w Pile.

Pomimo niesprzyjającej w tym roku pogody, wolontariusze z uśmiechem witali przechodniów, niektórzy wystawcy wspomagali ciepłą herbatą. Pragniemy podziękować Państwu prowadzącym stoisko „Potrawy z kuchni polowej”, którzy częstowali wolontariuszy ciepłym posiłkiem.

W wyniku tej pięciodniowej zbiórki uzyskaliśmy 2.259,58 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania i życzymy pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.