KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Spotkania grudniowe

22/12/2017

W dniu 8 grudnia 2017 r w siedzibie przy ul. Browarnej w Domu Caritas Parafii pw. św. Stanisława Kosatki w Pile odbyło się spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile z wykładowcami Szkoły Policji w Pile. Panowie, podinspektor Zbigniew Bogusz i komisarz dr Michał Zielonka zapoznali zebranych z nowymi formami niebezpieczeństw i zagrożeń, na jakie są narażone osoby starsze i samotne. Celem wykładu było podniesienie poziomu świadomości dot. skutków zagrożeń,którym zwykle poddane są osoby łatwowierne. Uczulono na wszelkie próby kontaktu z nieuczciwymi osobami oraz powiadamiania w każdym przypadku miejscową Policję.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy kubeczku ciepłej kawy, herbatki i ciasteczkach własnego wypieku. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Komendant Szkoły Policji za promowanie profilaktyki zagrożeń, na które narażone są osoby samotne i starsze.

W adwentowej refleksji w dniu 16 grudnia w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe członków Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile. W świątecznym nastroju spotkanie rozpoczęło się modlitwą prowadzoną przez księdza Proboszcza Antoniego Tofil Parafii pw. św. Stanisława Kostki. Następnie składano sobie życzenia oraz śpiewano tradycyjne kolędy. Potrawy na stół wigilijny przygotowali nasi członkowie pokazując swoje kulinarne umiejętności. Każdy z przybyłych gości na pewno znalazł jakąś ulubioną potrawę wigilijną.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze chwile wśród rodziny, gdzie łączą się i napełniają nasze serca niezwykłą radością, życzliwością i miłością. Niech aura magicznych Świąt towarzyszy Wszystkim z obfitością.