KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Przedpołudnie z muzyką

28/01/2015

Z inicjatywy Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile odbyło się przedpołudnie z muzyką i piosenką, zorganizowane dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Podczas tego ciekawego przedsięwzięcia wystąpiły uczennice (Magdalena Kujawska, Ewelina Pomagalska i Marika Szymczyk) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”) pod opieką Pani Anny Kucharskiej.

Uzdolnione wokalistki zaśpiewały już po raz kolejny w ramach współpracy pomiędzy Towarzystwem, a Zespołem Szkół. Poprzednio wystąpiły w trakcie akcji „Pasaże TESCO – poznaj bliskiego sąsiada” w październiku ubiegłego roku. Tym razem uzdolnione uczennice „z Teatralnej” zaśpiewały w pilskim DPSie. W repertuarze znalazły się niezapomniane muzyczne przeboje m.in. „Hallelujah” Leonarda Cohena, „Kolorowy wiatr” z animowanego filmu „Pocahontas”, „Zamigotał świat” Varius Manx czy też „Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej.

Zobacz galerię wszystkich zdjęć z minikoncertu w pilskim DPSie

Oprócz nich piosenkarki wykonały też kilka kolęd i pastorałek, a występ zakończył się wspólnym kolędowaniem. Za występ uczennice otrzymały gromkie oklaski, okolicznościową laurkę od podopiecznych i opiekunów pilskiego DPSu, którzy zaprosili Je do ponownej wizyty. Nastąpi ona już niebawem, ponieważ już 9 lutego (poniedziałek) o godz. 10.00, młodzież „z Teatralnej” zaprezentuje swoje talenty (wokalne i recytatorskie) podczas spotkania poświęconego poezji oraz muzyce (tym razem z lat 50-tych i 60-tych). Warto również dodać, że po występie piosenkarki wraz z Panią Kucharską i Panią Józefą Wiśniewską uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym specjalnie dla nich przez kuchnię DPSu.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania: Pani Dorocie Urbańskiej – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile za wyrażenie zgody na organizację przedsięwzięcia, Pani Marii Kubicy – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile za delegowanie uczennic wraz Panią Anną Kucharską oraz dla pracowników pilskiego DPSu (Pani Kindze Borkowskiej, Pani Teresie Gaweł, Pani Barbarze Cieplińskiej, Pani Katarzynie Jankowskiej i Panu Łukaszowi Wojtysiakowi) za pomoc organizacyjną.