KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Pożegnanie Danuty Pisarek-Dassary

03/07/2019

Zmarła pilska malarka Danuta Pisarek-Dassara. Artystka miała 66 lat. Uroczystość pogrzebowa odbyła się 2 lipca, we wtorek o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Rodzina Zmarłej prosiła o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas uroczystości pogrzebowych odbyła się zbiórka pieniędzy na Hospicjum w Pile, w trakcie której zebrano 1.858 zł i 20 euro.

Pani Danuta Pisarek była laureatką licznych nagród i wyróżnień w konkursach graficznych krajowych i międzynarodowych m. in. w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Danii, Monte Carlo, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii. Prace jej znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów sztuki, Muzeum Zamkowym w Malborku, Centrum Międzynarodowego Ex librisu Sint Niklaas – Belgia, Międzynarodowym Muzeum Ex librisu “Grafika” Pescara – Włochy, Centrum Kultury – Taiwan, Centrum Sztuki Współczesnej “Val d’Oise”, Paryż – Francja, Towarzystwie Ex librisu Słowenii i Chorwacji w Lublanie i Zagrzebiu, Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, Centrum Sztuki Współczesnej w Łodzi i Bibliotece Miasta Metz we Francji.

Zarząd i Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile – rodzinie i najbliższym składają wyrazy głębokiego współczucia i podziękowania za wypełnienie ostatniej woli Zmarłej.