KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Pilskie Agro-Targi w barwach hospicjum

28/04/2014

Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, w sobotę, 26 kwietnia przeprowadzili zbiórkę publiczną na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Kwesta miała miejsce podczas Agro-Targów 2014 i Krajowej Wystawy Miasto/Ogród na terenie pilskiej Wyspy i jej okolic (Aleja Niepodległości i ulica Wodna). Zbiórka rozpoczęła się od pochodu ubranych w żółte koszulki wolontariuszy TPCH w towarzystwie Prezydenta Piły – p. Piotra Głowskiego, którzy przeszli alejkami do miejsca w którym rok temu zasadzono tysiące tulipanów. Przybyli wykopywali wspomniane kwiaty razem z cebulkami i wspólnie z władzami miasta oraz Posłem RP Adamem Szejnfeldem, rozdawali je w zamian za datek do puszki na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego.

Zdjęcie pochodzi ze strony szejnfeld.pl

Darczyńcy oprócz tulipanów otrzymywali także naklejki z żonkilem – międzynarodowym symbolem nadziei, broszury z informacją o działalności Towarzystwa Pomocy Chorym oraz ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz budowy hospicjum.

W zbiórce oprócz członków Towarzystwa uczestniczyli także jako wolontariusze uczniowie z pilskich szkół: Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum (na ul. Dembowskiego) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”), w sumie 31 osób.

Zobacz galerię zdjęć ze zbiórki podczas Agro-Targów

Zarząd Towarzystwa składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, a także osobom, które włączyły się w organizację ww. zbiorki: Dyrektorowi Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Pile – ks. Jerzemu Workowi, Pani Marii Kubicy – Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, opiekunkom wolontariuszy z obydwu szkół: – p. Alicji Załachowskiej i Annie Kucharskiej oraz członkom Towarzystwa: p. Zdzisławie Ratajczak, p. Edwardowi Kurgunowi i p. Waldemarowi Krawczonkowi.

Wspomniana zbiórka została zorganizowana na mocy: decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r. oraz decyzji Starosty Pilskiego nr WSK.5311.1.2013.IV z dnia 6 lutego 2013 r.