KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

MARATON ZUMBY na rzecz hospicjum – relacja

02/12/2016

Szczególną formą imprezy promującą potrzebę budowy Hospicjum w Pile był Pierwszy Charytatywny Maraton ZUMBY, który odbył się w Sali Sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile w sobotę 26 listopada br. i spotkał się dużym zainteresowaniem osób uprawiających ten, jakże dynamiczny, rodzaj tańca.

Inicjatorem tej imprezy była Pani Magdalena Walkowiak, którą wspierało 9-ciu instruktorów. Starosta Pilski p.Eligiusz Komarowski patronował tej imprezie uczestnicząc również w jej otwarciu.

Kierownictwo ZSG na czele z Panią Urszulą Mrall Dyrektorem, pedagogami, młodzieżą i z p. Grzegorzem Rufkiewiczem byli wielce pomocni w organizacji tej imprezy. Dodatkową atrakcją były upieczone przez uczniów tej Szkoły rogaliki i muffinki a następnie przepięknie oferowane uczestnikom imprezy.

W zamian za kupno cegiełek członkowie Towarzystwa i wolontariusze przekazywali kalendarz TPCH na 2017 rok.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy

Należy podkreślić, że wielu sponsorów wspomagało możliwość prowadzenia tej imprezy niektóre organizacje pozarządowe promowały również swoją działalność m.in. Stowarzyszenie „Europa Donna” i „Spełniamy Marzenia”.

W trakcie imprezy wielką pomocą służyli wolontariusze zarówno z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ponad Gimnazjalnych nr 2 jak i Gospodarzy Imprezy Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Dzięki hojności uczestników fundusze na budowę hospicjum powiększyły się o 2.936 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy przyczynili się do tak widowiskowo udanej imprezy.

Zobacz też
Relacja z imprezy na stronie Powiatu Pilskiego i Tygodnika Pilskiego.