KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

“Jest taki dzień…” – spotkanie wigilijne

24/12/2013

Odczytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu wg. św. Łukasza przez Księdza dr Władysława Nowickiego a następnie pobłogosławienie pokarmów i uczestniczących w wigilii członków i sympatyków Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń rozpoczęły spotkanie wigilijne zorganizowane w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Pile im. Jana Pawła II.

Ksiądz życzył zebranym wiele miłości, pokoju i prawdziwie rodzinnej atmosfery. W uroczystości uczestniczyli także prezes Towarzystwa dr Paweł Wiszniewski, wiceprezesi: Józefa Wiśniewska i Bogusław Mikita, a także senator RP – Mieczysław Augustyn (członkowie Towarzystwa).

Szczególnie ciepłe życzenia skierował senator Mieczysław Augustyn podkreślając wyjątkową zasadność podjętych prac na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Obejrzyj galerię zdjęć z spotkania wigilijnego

Uroczysta kolacja była dziełem uczestników, a na pięknie udekorowanych stołach znalazły się m.in. tradycyjny czerwony barszcz, znakomite pierogi, ryby, sałatki i słodkie ciasta. W międzyczasie wiceprezes TPCH, Józefa Wiśniewska, wspomniała o postępie prac i planach związanych z budową pilskiego hospicjum. Po kolacji rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy dźwiękach akordeonu Eugeniusza Dobosza.

Podczas uroczystości wspominano św. pamięci koleżankę Barbarę Michałowską-Bartoszko uczestniczącą niemal we wszystkich inicjatywach Towarzystwa. Zostały także przekazane podziękowania Paulinie Januzik oraz jej bratu Karolowi Bartoszko za pomoc w przygotowaniu spotkania. Szczególnie serdecznie dziękowano członkom Towarzystwa, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w tegorocznych przedsięwzięciach.

Obejrzyj galerię zdjęć z spotkania wigilijnego

Na zakończenie jedna z uczestniczek odczytała tekst “Jest taki dzień” z repertuaru Czerwonych gitar.

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy;
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Niebo ziemi, niebu ziemia,
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Niebo ziemi, niebu ziemia,
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
A gdy wszyscy usną wreszcie,
Noc igliwia zapach niesie…

Tekst i zdjęcia do artykułu: Anna Fons