KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Dwie zbiórki na budowę pilskiego hospicjum

21/04/2015

Członkowie i wolontariusze z Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowali w miniony weekend (18 i 19 kwietnia) dwie zbiórki publiczne na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Akcje miały miejsce na pilskiej Wyspie podczas III Krajowej Wystawy Miasto – Ogród. W wyniku kwesty, mimo wietrznej pogody zebrano 3.966 zł i 01 gr. oraz 1 euro.

Wolontariusze, którymi oprócz członków Towarzystwa byli także licznie zgromadzeni uczniowie z pilskich szkół – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej („Teatralna”) – wraz z opiekującą się nimi p. Anną Kucharską, Zespołu Szkół Gastronomicznych (razem z p. Julitą Jurdzińską) i Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum – pod kierunkiem p. Anny Pyziak, tradycyjnie już ubrani byli w żółte koszulki z logo TPCH oraz wyposażeni w oznakowane puszki i imienne identyfikatory. Za dobrowolne datki do puszek ich darczyńcy otrzymywali naklejkę z żonkilem – międzynarodowym symbolem nadziei.

Zobacz więcej zdjęć ze zbiórki podczas wystawy Miasto-Ogród

Podczas wspomnianych zbiórek tysiące odwiedzających Wyspę Pilan mogło dowiedzieć się o działalności Towarzystwa, a także organizowanego przez TPCH majowego turnusu rehabilitacyjnego w Ustroniu Morskim, na który są jeszcze wolne miejsca. Mogli oni również uzyskać informację na temat możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz budowy pilskiego hospicjum. Operacji tej można dokonać na bieżąco aktualizowanej stronie internetowej Towarzystwa (www.tpch.pila.pl) gdzie znajduje się zakładka e-pity do dwóch darmowych i godnych zaufania programów umożliwiających elektroniczne rozliczanie deklaracji rocznych PIT za 2014 rok i przekazanie1% na ten szczytny cel.

Wspomniane zbiórki zostały zorganizowane na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r. Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania wolontariuszom, wszystkim ludziom dobrej woli za datki do puszek i okazaną życzliwość. Dziękuje również funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Pile za pomoc organizacyjną oraz członkom Towarzystwa zaangażowanym w organizację kwest na rzecz budowy pilskiego hospicjum: p. Edwardowi Kurgunowi i p. Waldemarowi Krawczonkowi.