KRS 0000044377 | 64-920 Piła, ul. Królewska 8 | tel. (67) 353-23-31 | email: tpch25@poczta.onet.pl

Agro Targi 2019 i VII Krajowa Wystawa Miasto i Ogród – relacja ze zbiórki

01/05/2019

W dniach 27 i 28 kwietnia br. w naszym mieście odbyła się kolejna już edycja „Agro Targi 2019” i Krajowa Wystawa “Miasto i Ogród”. Pilska wyspa zamieniła się w prawdziwie wiosenny ogród, który zachwycał nie tylko pięknymi kwiatami, ale także smakami regionu.

I chociaż dla wielu te dni były początkiem długiego majowego weekendu to jednak jak zawsze dla grupy naszych wolontariuszy był to pracowity czas zbiórki publicznej na rzecz wsparcia finansowego uruchamianego pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile.

Członkowie naszego Towarzystwa i uczniowie pilskich szkół ubrani w żółte koszulki wolontariatu z logo TPCH kolejny raz dali piękne świadectwo postawy służby, a ofiarność mieszkańców naszego miasta i uczestników wystawy „Miasto i Ogród” jest potwierdzeniem, że pilskie hospicjum ma nie tylko piękne mury, ale jest zbudowane z pięknych i wrażliwych ludzkich serc.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 6 za okazaną pomoc. Robert Baden-Powell, tak blisko związany ze środowiskiem zieleni i przyrody – twórca skautingu, zachęcał młodych ludzi: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dziękujemy z serca, że czynicie ten świat lepszym i wrażliwszym.

Kwota jaką pozyskaliśmy to 9.719,84 zł i 1 euro.