Logo TPCh

pomagam.pl/
hospicjumwpile

Przekaż dar
na budowę
hospicjum

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Dary

napisał(a) admin dnia 1/03/2012

Zostań naszym darczyńcą :) Nawet najmniejsza pomoc się liczy!

Od początku 2012 roku intensywnie zbieramy pieniądze na budowę hospicjum w Pile. Mamy już wykupioną działkę nad Zalewem Koszyckim dzięki życzliwości prezydenta Piły i radnych miasta. Opracowaliśmy projekt budowlano-instalacyjny, który został zatwierdzony przez Starostę Pilskiego i jesteśmy w trakcie ostatnich przygotowań pod kilkumilionową inwestycję. Choć zebrane pieniądze nie pokryją wszystkich kosztów budowy hospicjum to zapewnią nam niezbędny wkład własny. Jest on o tyle ważny, że starając się o jak największe dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej i innych fundatorów, często konieczny jest wkład własny pod tak dużą inwestycję. Bardzo prosimy o Twoją pomoc i razem zbudujmy nasze pilskie hospicjum!

Darowizny pieniężne

Jak przekazać dar? To proste! Wpłaty na dowolną kwotę dokonywać można na poczcie lub elektronicznie na konto bankowe Towarzystwa:

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

Jeśli wolisz pomóc przesyłając przekaz pieniężny, wyślij swój dar na adres:
Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
64-920 Piła
ul. Browarna 13

Stałe zlecenie

Zachęcamy osoby, które wolą przekazywać regularnie co miesiąc małe kwoty niż duże raz na jakiś czas, do ustawienia stałego zlecenia w placówce Twojego banku lub przez stronę internetową banku.

Zlecenie stałe to wygodny i pozbawiony formalności comiesięczny przelew o stałej wysokości. Zlecenia dokonywane są regularnie przelewem z Twojego rachunku bankowego na nasze konto. Po uprzednim ustaleniu w banku wysokości kwoty i terminu jej przelewu – bank systematycznie za Ciebie dokonuje przelewu co miesiąc. Wielkość kwoty którą chcesz przekazać zależy do Ciebie. Ale uwaga! Przed ustawieniem zlecenia stałego, proszę upewnić się, że Twój bank nie pobiera opłat za obsługę stałego zlecenia. W razie wątpliwości wszystko jest dokładnie wyjaśnione na stronie www.poleceniezaplaty.org.pl

 

Przekaż 1% podatku

Od czerwca 2011 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego i dzięki temu można podarować 1% podatku na budowę hospicjum w Pile. Wierzymy w to, że hospicjum jest bardzo potrzebne i ucieszy nas nawet najmniejsza pomoc przybliżająca powstanie hospicjum.

Jak podarować 1% podatku? To nic trudnego! Wystarczy w formularzu PIT przy odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS 0000044377

Jeden procent podatku można przekazać nie tylko ręcznie wypełniając papierowy formularz PIT, ale również elektronicznie przez Internet i programy. W Internecie jest mnóstwo programów pomocnych w wypełnianiu i wysyłaniu rozliczenia podatku, ale my gorąco polecamy dwa bezpłatne i godne zaufania programy: e-pity opracowany przez firmę e-file.pl oraz e-Deklaracje Desktop przygotowany przez Ministerstwo Finansów.

Program specjalnie przygotowany dla Państwa przez firmę e-file.pl
można pobrać i zainstalować na własnym komputerze:

Pobierz program do rozliczania PIT 2017 - e-pity 2017

Z tego samego programu można też korzystać przez Internet
bez potrzeby pobierania i instalacji na komputerze:

Wszystkie formularze PIT do wydruku można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów pod adresem www.finanse.mf.gov.pl/pit/formularze/2018

 

Odliczenie 6% od dochodu

Darowizny na budowę hospicjum można odliczyć od podstawy opodatkowania przy rozliczeniu roku podatkowego 2017 w przypadku osób fizycznych do 6% dochodu, w przypadku osób prawnych do 10% dochodu. Jak to zrobić – dowiedzą się Państwo na stronie e-pity.pl

 

Darowizny rzeczowe i inne

Jeśli zaś chcesz przekazać dar inny niż pieniężny lub po prostu potrzebujesz pomocy, rozwiania wątpliwości, skontaktuj się z nami telefonicznie (67) 353-23-31 lub e-mailowo tpch25@poczta.onet.pl albo też zapraszamy do naszego biura.

 

Dziękujemy!

Czy wiesz jak jeszcze można nam pomóc? Kliknij i dowiedz się, że każdy może pomóc!

 

Komentarzy: 2