Logo TPCh

pomagam.pl/
hospicjumwpile

Przekaż dar
na budowę
hospicjum

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Wszystkie wiadomości"

Back home

Turnus usprawniająco-rehabilitacyjny w Ustroniu Morskim WOLNE MIEJSCA!

31/01/2018

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA
na turnus usprawniająco-rehabilitacyjny
w Ustroniu Morskim
w dniach 5-18 maja 2018 r.

Zabiegi odbywają się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym “Zagłębie”
trzy razy dziennie przez 10 dni roboczych, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Smaczne posiłki jak domowe trzy razy dziennie.

Dodatkowo zapewniamy:
– badania lekarskie przed i po turnusie,
– pokoje dwu- i trzy-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
– wycieczki,
– zabawy taneczne,
– transport na i z turnusu,
– ubezpieczenie.

Koszt od osoby – 1590 zł

Zapraszamy do udziału!

Informacje, zapisy i wpłaty w biurze Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, ul. gen. Andersa 34 lub tel. 67 353 23 31. Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14.

No Comments

Koncert charytatywny Teatru Wielkiego w Poznaniu – relacja

5/11/2017

Kliknij, aby przeczytać relację prasową Tygodnika Nowego o koncercie

No Comments

Pielgrzymko-wycieczka po Polsce

10/02/2017

Towarzystwo Pomocy Chorym
im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej
w Pile

z a p r a s z a
n a

Pielgrzymko – Wycieczkę:

Częstochowa, Przemyśl,
Bieszczady, Lwów, Dukla,
Wadowice, Kraków, Łagiewniki

Termin: 05 – 11.07.2017

Koszt za 1 osobę przy grupie 35 osobowej 1250 zł

Informacje i zapisy:
Towarzystwo Pomocy Chorym
ul. Andersa 34
tel. 67 3532331
mail: tpch25@poczta.onet.pl

Program pielgrzymko-wycieczki:

1 dzień: wyjazd z Piły, godz. 05:00 z Placu Zwycięstwa, bezpośredni przejazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, udział w uroczystościach religijnych na Jasnej Górze, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, bezpośredni przejazd do Przemyśla, spotkanie z przewodnikiem, Zwiedzanie miasta m.in. Muzeum Archidiecezjalne założone w 1902 r., Bazylika Archidiecezjalna z cudowną figurką Matki Boskiej Jackowskiej, kościół św. Trójcy – jeden z najstarszych przemyskich kościołów, Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, udział w mszy świętej, nocleg.

3 dzień: śniadanie, msza święta, bezpośredni przejazd do Sanoka, zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego, dalej do Zagórza, zwiedzanie ruin Klasztoru Ojców Karmelitów Bosych, następnie do Komańczy – Klasztor Sióstr Nazaretek – miejsca odosobnienia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do Polańczyka nad Soliną, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

4 dzień: wyjazd do Lwowa (za śniadanie lunch packet), zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra Rzymsko – Katolicka, Katedra Ormiańska i Greckokatolicka, kościół Dominikański, najstarsza apteka – muzeum, Wały Hetmańskie z pomnikiem Adama Mickiewicza, gmach Teatru Opery i Baletu,
Wysoki Zamek, oraz cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, czas wolny.
Powrót do Polańczyka, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, zwiedzanie Bieszczad w przewodnikiem: Solina – Zapora. Górzanka – cerkiew Greckokatolicka z 1835 r. z unikatowym ikonostasem karpackim, Cisna – stolica Bieszczadzkich Zakapiorów, możliwość degustacji miejscowych specjałów, Nowosiółki – Muzeum Przyrodniczo –Łowieckie „Knieja” , Hoczew – spotkanie z artystą Ludowym Zdzisławem Pękalskim (twórcą świątków, aniołów, diabłów „świńskich koryt”). Powrót do Polańczyka, obiadokolacja czas wolny, nocleg.

6 dzień: śniadanie, przejazd do Dukli, pobyt w sanktuarium św. Jana z Dukli, msza święta. Przejazd do Krakowa, zwiedzanie Kościoła Mariackiego, trasa papieska ze słynnym Oknem Papieskim. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, następnie przejazd do sanktuarium Bożego Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, powrót do Hotelu, nocleg.

7 dzień: śniadanie, przejazd do Wadowic zwiedzanie: kościół parafialny w którym Ochrzczony został Karol Wojtyła , następnie rodzinny dom papieża (muzeum biograficzne Jana Pawła II). Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Piły ok. godz. 23:30.

Świadczenia:

– transport, autokar turystyczny z barkiem, video, uchylne siedzenia, klimatyzacja,
– zakwaterowanie: 6 noclegów(1 Częstochowa, 1 Przemyśl, 3 Polańczyk, 1 Kraków),
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
– opieka pilota,
– ubezpieczenie KL + NNW
– przewodnicy: Przemyśl, Bieszczady,
– bilety wstępu: Muzeum w Przemyślu, Skansen w Sanoku, Muzeum Knieja, Muzeum w Wadowicach.

Uwagi:

– kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
– dokument podróży jest ważny paszport i Dowód Osobisty

Zobacz też:

Pielgrzymko-wycieczka po Hiszpanii w terminie 1-8 października 2017 roku

No Comments

Pielgrzymko-wycieczka po Hiszpanii

10/02/2017

Towarzystwo Pomocy Chorym
im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej
w Pile

z a p r a s z a

n a

Pielgrzymko-Wycieczkę:

Barcelona, Montserrat,
San Sebastian, Lourdes

Termin: 01 – 08.10.2017

Koszt za 1 osobę przy grupie 35-osobowej 3300 zł

Informacje i zapisy:
Towarzystwo Pomocy Chorym
ul. Andersa 34
tel. 67 3532331
mail: tpch25@poczta.onet.pl

Program pielgrzymko-wycieczki:

1 dzień: transfer na lotnisko, przelot do Barcelony, transfer z lotniska do Hotelu, zakwaterowanie w Hotelu w okolicy stolicy Katalonii, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie wyjazd do Barcelony zwiedzanie miasta: Sagrada Familia ciągle nie dokończone dzieło Antonia Gaudiego (msza św. w kaplicy katedralnej), Passeig de Gracia z domami jego projektu , spacer po średniowiecznym Centrum miasta – dzielnica gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami słynny bulwar Las Ramblas główna ulica Barcelony, czas wolny, powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie ,cd zwiedzanie Barcelony, przejazd do Montserrat – góry na której wznosi się ogromny klasztor Benedyktynów. Pobyt w XVII-wiecznej Bazylice z cudowną figurą Czarnej Madonny (La Moreneta), msza święta, powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, przejazd do Saragossy spacer po historycznym Centrum, Zwiedzanie bazylikiNuestraSenora de Pilar. Dalsza podróż do San Sebastian baskijskiego kurortu usytuowanego nadZatoką Biskajską. Spacer po zabytkowej starówce z bazyliką Santa Maria del Coro, spacer bulwarem wzdłuż plaży. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Lourdes – Centrum Kultu Maryjnego, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie, całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej, powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: śniadanie, przejazd na wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii, zakwaterowanie w Hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: śniadanie, transfer z Hotelu na lotnisko w Barcelonie. Powrót do kraju.

Cena obejmuje:

– przelot + opłaty lotniskowe,- transport – autokar na terenie Hiszpanii i Francji,
– ubezpieczenie KL + NNW,
– zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach kat. 3*, pok. 2-osobowe z węzłem sanitarnym, TV (4 okolice Barcelony, 1 San Sebastian, 2 Lourdes),
– wyżywienie: 7 śniadań i obiadokolacji,
– opieka polskojęzycznego pilota w trakcie pobytu poza granicami kraju,
– przewodnik w Barcelonie i Montserrat.

Uwagi:

– napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne,
– uczestnicy we własnym zakresie opłacają bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy zabezpieczyć ok. 25 Euro,
– do ceny nie został wliczony koszt transferu: Piła – lotnisko – Piła,
– przekroczenie granicy odbywa się na podstawie Paszportu lub Dowodu Osobistego.

Zobacz też:

Pielgrzymko-wycieczka po Polsce w terminie 5-11 lipca 2017 roku

No Comments

Podsumowanie 1% podatku za ostatnie lata

14/09/2016

Miło nam poinformować, że dzięki Państwa wielkiemu sercu i życzliwości fundusz na budowę hospicjum w Pile coraz bardziej się powiększa i za rok podatkowy 2015 uzyskaliśmy 148.285,97 zł od 2459 osób. Serdecznie dziękujemy i liczymy na Państwa dalsze wsparcie!

No Comments

Pogodnie refleksyjne dni na Cmentarzu Komunalnym w Pile

6/11/2015

Po raz czwarty Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowało zbiórkę na Cmentarzu Komunalnym w Pile na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście.

Zbiórka prowadzona była w dniu 31 października oraz 1 i 2 listopada przez członków Towarzystwa oraz 103 wolontariuszy tj. młodzieży z pilskich szkół i z Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

W wyniku zbiórki uzyskaliśmy kwotę 20.087,11 zł, co jest wyrazem szczodrobliwości zarówno mieszkańców Piły jak i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich.

Członkowie Towarzystwa bardzo serdecznie dziękują wolontariuszom, Dyrekcjom Szkół i opiekunom wolontariuszy m.in. z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Liceum Ogólnokształcącego Szkół Salezjańskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego, Zespołu Szkół Nr 3 Gimnazjum im. Lotników oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a także wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile.

Wolontariusze ubrani byli w koszulki z identyfikatorami i oznakowanymi puszkami a darczyńcy niejednokrotnie pytaniami pragnęli uzyskać informacje o postępie prac przy planowanej budowie tak oczekiwanego hospicjum. Aktualnie opracowany został projekt budowlany a Towarzystwo uzyskało od Starosty Pilskiego pozwolenie na budowę.

Kolejnym etapem jest uzyskanie jak największej ilości środków własnych do wnioskowania o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. Dlatego każda kwota pozyskana ze zbiorek publicznych powiększa nasz wkład własny. Bardzo dziękujemy za wyrazy hojności darczyńcom tegorocznym i z lat poprzednich.

Pragniemy podkreślić, że sprawna organizacja tegorocznej zbiórki jest zasługą naszych członków oraz wsparciu logistycznemu Straży Miejskie w Pile i Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Zarządowi Zieleni Miejskiej w Pile, za co dziękujemy zarówno osobom przebywającym przy cmentarzu jak i kierownictwu tych instytucji.

W tym miejscu pragniemy przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspierają nas systematycznie w staraniach przybliżających budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Nasze konto: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

No Comments

Na zawsze w naszej pamięci i sercach

20/08/2015

Wspomnienia o Ani

W naszych sercach zadomowił się żal, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj, gdy przyszło nam pożegnać naszą oddaną koleżankę Anie Fons.

Ania była osobą o niesamowitej wrażliwości i życzliwości dla drugiego człowieka, do ludzi z którymi pracowała, dla przyjaciół z którymi przebywała. Ciężko nam pogodzić się z jej odejściem na tamten świat w tak wczesnym etapie jej życia. Pozostały nam wspomnienia, które są wieczne, których nikt nam nie zabierze, choćby nie wiadomo jak bardzo próbował.


Bo jak nie wspominać, kogoś kto uczynił tak wiele dobrego z pełnym zaangażowaniem, z uśmiechem na twarzy, z życzliwością i sercem dla wszystkich ludzi. Aniu w imieniu kolegów, koleżanek, zarządu i członków Towarzystwa Pomocy Chorym chcielibyśmy Tobie podziękować za to, że z nami byłaś, za twoją dobrą pracę, którą wykonywałaś z pełnym zaangażowaniem i za to, że byłaś osobą od której biła niesamowita aura i życzliwość dla drugiego człowieka.


Nasza koleżanka śp. Ania Fons współpracowała z nami od 2012 roku. Od samego początku zajmowała się szeroko pojętą promocją akcji budowy pierwszego stacjonarnego Hospicjum w Pile tj. inicjatywą Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.


Promocja ta wyrażała się w rożnych formach:
– w pozyskiwaniu funduszy na rzecz budowy hospicjum,
– przygotowaniu materiałów informacyjnych i reklamowych o pracy Towarzystwa i prezentowaniu Jego dokonań,
– współorganizacji 32 zbiórek,
– przekazywaniu zamierzeń mediom, firmom, instytucjom, organizacjom pozarządowym,
– w pozyskiwaniu wolontariuszy dla inicjatyw wspólnie podejmowanych, zwłaszcza
młodzieży z pilskich szkół i uczelni,
– informowaniu lokalnych władz oraz mediów o zrealizowanych działaniach załączając swojego autorstwa fotorelacje (z koncertów, konferencji, spotkań integracyjnych, imprez sportowych i wiele innych).


Jednocześnie uwrażliwiała społeczność pilską koncertami chórów w kościołach, zespołów wokalno-muzycznych w ośrodkach kultury i nauki, z których pozyskiwane kwoty przekazywane były na rzecz budowy hospicjum.

Organizowała wspólnie z kadrą pedagogiczną i młodzieżą koncerty dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pile im. Jana Pawła II oraz pomagała w prowadzeniu zajęć terapeutycznych naszym członkom i sympatykom zapewniając odpowiednich wykładowców.

Była nieodłącznym współtwórcą i towarzyszem naszych inicjatyw. Właściwie wszędzie jej było pełno. Teraz pozostała po niej pustka. Brakuje nam Jej i na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.

Koleżanki i koledzy
Towarzystwa Pomocy Chorym
im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

Msze Święte w intencji Anny Fons

2 września (środa), godzina 6:00
Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. J. Bosko

4 września (piątek), godzina 7:30
Kościół pw. św. Józefa, ul. J. Korczaka

6 września (niedziela), godzina 9:30
Kościół pw. św. Jana Bosko, ul. K. Liberta

6 września (niedziela), godzina 10:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. W. Pola
wspomnienia o Ani

13 września (niedziela), godzina 10:30
Kościół pw. NMP Królowej Polski, ul. Podchorążych

14 września (poniedziałek), godzina 7:00
Kościół pw. św. Antoniego, ul. Ludowa

8 października (czwartek) godzina 18:00
Kościół pw. Św. Jana Bosko, ul. K. Libelta

8 listopada (niedziela) godzina 11:00
Kościół pw. Św. Jana Bosko, ul. K. Libelta

29 listopada (niedziela) godzina 18:30
Kościół pw. Św. St. Kostki, ul. Browarna

8 grudnia (wtorek) godzina 18:00
Kościół pw. Św. Jana Bosko, ul. K. Libelta

 

Relacje w prasie o pożegnaniu Ani


No Comments

Odeszła Ania Fons, nasza kochana i oddana koleżanka

9/08/2015

8. sierpnia odeszła Ania Fons, nasza kochana i oddana koleżanka.
Bardzo będzie nam jej brakowało. Łączymy się w bólu
i współczuciu z rodziną i bliskimi.
Będziemy o Tobie Aniu
zawsze pamiętać.

Koleżanki i Koledzy, członkowie Towarzystwa.

No Comments

Jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymko-wycieczkę do Portugalii

7/08/2015

Dokładny program pielgrzymko-wycieczki
i inne szczegóły znajdują się tutaj.

No Comments

Petycja w sprawie budowy hospicjum

26/07/2015

Szanowni mieszkańcy Północnej Wielkopolski,

zaczynamy tworzyć regionalne mapy potrzeb zdrowotnych. Zobowiązuje nas do tego Unia Europejska. Nie jest to zadanie łatwe i przyjemne. Nikt tego nie chciał do tej pory zrobić, bo mapy pokażą co i w jakim zakresie jest naprawdę potrzebne, jakich miejsc i gdzie mamy za mało, a jakich za dużo. Naruszy to z pewnością wiele interesów, może poróżnić samorządowców, skomplikować kontraktowanie usług w NFZ. Zacznie się wielkie lobbowanie, naciski i zabiegi, aby np. szpitale znalazły się tam w komplecie.

Tu, w Północnej Wielkopolsce mamy problem budowy Hospicjum. Trzeba się mobilizować i zadbać, aby nie zaprzepaścić wysiłków i nadziei tak wielu ludzi, którzy już od dawna pracują na rzecz jego budowy. Zaalarmowany przez prezydenta Głowskiego w tej sprawie spotkałem się z przewodniczącym Komisji Zdrowia Senatu, napisałem oświadczenie do Ministra Zdrowia, spotkałem się z Wojewodą Piotrem Florkiem i jego pracownikami oraz oczywiście ze Towarzystwem Pomocy Chorym.

Sytuacja może być naprawdę bardzo poważna, jeżeli za podstawę przyznawania środków brane będą projekty z regionalnych map potrzeb. Dobrze, że rośnie świadomość zagrożenia, że grupa samorządowców i innych autorytetów lokalnych chce domagać się budowy Hospicjum w Pile.

Bez Państwa pomocy nic nie zdziałamy. Musimy przekonać władze Województwa, że mieszkańcy chcą Hospicjum w Pile. Instytucji, osób i organizacji, które będą chciały „wpisać się” na mapę potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego będzie wiele – niekoniecznie muszą one wpisywać się w potrzeby mieszkańców Północnej Wielkopolski. Stąd mój gorący apel. Wspólnie z samorządowcami i Panią Poseł Marią Małgorzatą Janyską chcemy jak najwięcej osób zachęcić do podpisania petycji w sprawie budowy regionalnego Hospicjum w Pile. Dzięki Waszym podpisom będziemy mieli potężny argument w rozmowach z Wojewodą i Marszałkiem Województwa.

W najbliższym czasie wspólnie z Wolontariuszami będziemy docierać do miast Północnej Wielkopolski i prosić o Wasze poparcie pod tą inwestycją. Mimo szczerych chęci nie dotrzemy wszędzie. Dlatego zachęcam do pobrania formularza z petycją i miejscem na podpisy. Proszę o wydrukowanie ich i rozdawanie Waszym przyjaciołom, współpracownikom, rodzinie i wszystkim innym, którzy są zdania, że Hospicjum w Pile musi powstać. Można je przesyłać na adresy podane na odwrocie formularza (link poniżej) – koniecznie w wersji papierowej z oryginalnymi podpisami (nie kserokopie).

Kliknij w czerwony napis, aby pobrać formularz petycji i listę do podpisów.

Petycja
My, mieszkańcy Północnej Wielkopolski uznając, że budowa
regionalnego Hospicjum w Pile
jest bardzo potrzebna domagamy się:

1. Umieszczenia pilskiego Hospicjum na regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego.

2. Umożliwienia finansowania budowy Hospicjum ze środków Unii Europejskiej.

3. Zapewnienia podpisania kontraktu na prowadzenie Hospicjum przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Liczy się naprawdę każdy podpis.

Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym
im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

dr n. med. Paweł Wiszniewski

Senator Rzeczpospolitej Polskiej
Mieczysław Augustyn
www.mieczyslawaugustyn.pl

Prezydent Miasta Piły
Piotr Głowski
www.pila.pl

Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Maria Małgorzata Janyska
www.mjanyska.pl

w imieniu Rady Miasta Piły
Jan Szwedziński

No Comments