Logo TPCh

Podaruj
1% podatku

dla hospicjum
w Pile

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Wszystkie wiadomości"

Back home

Fundacja Amicis znów z wielkim sercem

19/05/2020

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile serdecznie dziękuje Fundacji Amicis i Firmie Amica S.A. za przekazaną dla naszego hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego lodówkę.

Przed rokiem wręczyliśmy Fundacji Amicis statuetkę „Człowiek Wielkiego Serca”. Po raz kolejny doświadczyliśmy ich dobroci. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach są nadal częścią naszej wspólnoty. Kochani, jesteście ciągle i na nowo „Ludźmi wielkiego serca”. Dziękujemy!

No Comments

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12/05/2020

„Upięłaś czepek za młodu,
Choć wiedziałaś, że trud Cię czeka,
Bo tajemnica zawodu, jest troska o ciało i godność człowieka”.

(Lilia Sierpińska „Tajemnica zawodu”)

Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne, Panowie Pielęgniarze.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych stwarza piękną okazję by serdecznie podziękować za Waszą codzienną, gorliwą, rzetelną służbę człowiekowi, za osobiste zaangażowanie i świadectwo wrażliwości na jego potrzeby. W imieniu Towarzystwa Pomocy Chorym życzymy, aby Wasza praca na rzecz chorych budziła w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszyła Wam w codziennej służbie i była nagrodą za trudy i wyrzeczenia.

Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności oraz spełnienia marzeń na gruncie zawodowym i prywatnym.

No Comments

Kwiecień miesiącem dobrych uczynków

12/05/2020

Parafia Świętej Rodziny w Pile wsparła nas darem wielkopostnej jałmużny. Współpracując od wielu lat z Salezjanami w Pile bardzo sobie cenimy przekazaną na nasze potrzeby kwotę 1100 zł.

Wiemy też, że jest to kwota, którą wspólnota zaoszczędziła poprzez rezygnację z czegoś, by potem zaoszczędzone pieniądze, jako wielkopostną jałmużnę przeznaczyć na jakiś dobry cel.

Parafia Świętej Rodziny w Pile zawsze  uczy nas swoimi inicjatywami, że ludzi dobrej woli i wielkoduszności jest tak wielu, że wspólnymi siłami przezwyciężymy problemy walki z koronawirusem. Ważne, abyśmy potrafili oddać drugiemu człowiekowi, a przez niego Panu Bogu, kawałek siebie, licząc na to, że Bóg, przez tę drugą osobę, też odda nam trochę swojej miłości, wybaczenia, błogosławieństwa. Za to piękne świadectwo wiary, której przez pośrednictwo Salezjanów parafii św. Rodziny doświadczyliśmy z serca dziękujemy. Bóg zapłać!

* * *

W ciągu ostatnich tygodni nasze życie bardzo się zmieniło. Pandemia koronawirusa przewartościowała naszą codzienność. Priorytetem naszych zabiegów stała się obrona życia. Bohaterami naszych dni stają się przemęczone służby medyczne, socjalne i porządkowe. W tym ponurym czasie rozkwita jednak alternatywny świat: zainteresowania drugim człowiekiem i jego losem, świat dobra, serdeczności i sprawczości. Dziś – jak nigdy – na znaczeniu zyskują proste gesty serdeczności: proszę, dziękuję, przepraszam, a przede wszystkim POMAGAM.

I taki kolejny gest pomocy otrzymaliśmy od Zakładu Przemysłu Ziemniaczanego ZETPEZET w Pile. Dziękując za wsparcie i udzieloną pomoc w kwocie 5 tys. zł na rzecz naszych potrzeb w tym trudnym okresie.

Taka forma solidarności daje siłę i nadzieję do dalszej pracy i walki z wirusem. Już niedługo będzie dobrze.

No Comments

Dar serca od Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

7/05/2020

To już 30 lat jak Caritas diecezjalna posługuje troszcząc się o potrzeby duchowe i materialne ludzi pokrzywdzonych przez los, klęski żywiołowe, choroby czy aktualnie globalną pandemię koronawirusa. A wszystko to wypływa z realizacji ewangelicznego przykazania miłości.  

W imieniu Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile na ręce Przewielebnego Księdza Tomasza Roda, dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, składamy  podziękowania  za przekazane nam maseczki.

Dla naszych pacjentów, służby medycznej i personelu to nieodzowna pomoc, która ułatwia codzienne posługiwanie przy łóżkach naszych chorych. Za maseczki nam ofiarowane i za 30 lat Waszej ewangelicznej i samarytańskiej posługi mówimy „dziękujemy” i „Bóg zapłać”!

A z okazji jubileuszu życzymy Księdzu Dyrektorowi, wszystkim współpracownikom i wolontariuszom dużo zdrowia i przeświadczenia, że realizowana służba pięknej miłości, ofiary i trudu ma sens. Niech to dobro, które siejecie w tym trudnym okresie epidemii,  jak i przez minione 30 lat służby w „Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej” powróci do Was zwielokrotnione Bożym błogosławieństwem.

No Comments

Dar od pana Błochowiaka

7/05/2020

W imieniu Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej St. Leszczyńskiej w Pile dziękujemy serdecznie Panu Przemysławowi Błochowiakowi za szlachetną inicjatywę uszycia bezpłatnie maseczek ochronnych, tak bardzo potrzebnych w dobie panującej pandemii koronawirusa.

Podejmując każdego dnia pracę, otrzymane maseczki pozwolą nam pracować z poczuciem bezpieczeństwa i wiarą w lepsze jutro.

No Comments

Dary od Signify Poland

21/04/2020

“Światełko w darze”… Wzruszające jest to, jak ludzie i firmy, poprzez różne gesty i dary serca przywracają nadzieję, że już niedługo będzie dobrze.

Serdecznie dziękujemy firmie Signify Poland za przekazanie na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum dużej ilości maseczek, żarówek i kalendarzy.

To piękne jak pokazujemy, że w tak trudnych czasach najważniejsze jest dobro. Dziękujemy!

No Comments

Wsparcie do firmy Goliat

19/04/2020

W imieniu TPCH i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dziękujemy firmie GOLIAT za udzielone nam wsparcie finansowe na rzecz naszych pacjentów.

Kolejny gest dobroci… Dziś – jak nigdy – na znaczeniu zyskują proste gesty serdeczności: proszę, dziękuję, przepraszam, a przede wszystkim POMAGAM.

Siejmy dobro, aby zebrać trochę uśmiechów i wyjść z tej epidemii w dobrej formie i pokazać naszą solidarność.

No Comments

Sierpniowa pielgrzymko-wycieczka odwołana

17/04/2020

Z powodu pandemii koronawirusa, która ma charakter globalnego zagrożenia, zmuszeni jesteśmy do odwołania zaplanowanej w terminie od 22.08.20 do 28.08.20 roku pielgrzymko-wycieczki do Częstochowa-Bieszczady-Lwów-Kraków-Piła.

Czynimy to w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. W nowej sytuacji zagrożenia wszyscy musimy dostosować się do nakazanych obostrzeń, bo tylko w jedności społecznego działania możemy liczyć na przezwyciężenie kryzysu. Przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

No Comments

Wielkoduszność pilskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich

16/04/2020

Wielkoduszność nie zna granic! Słowa podziękowania kierujemy w stronę STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ PILSKI za wsparcie finansowe naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum w Pile.

Wiele jest firm hojnych i chętnych do pomocy. Państwa darowizna jest dla nas znacząca. Za serce – sercem dziękujemy!

No Comments

Niech Aniołowie zawiodą go do raju – smutna wiadomość dla nas wszystkich

6/04/2020

Z żalem informujemy o śmierci Jerzego Kus, brata Pani Dyrektor Alicji Graczyk, który przegrał walkę z chorobą nowotworową. Ta smutna wiadomość poruszyła całe środowisko Towarzystwa Pomocy Chorym i Hospicjum.

Pani Dyrektor Alicji Graczyk i całej Rodzinie dotkniętej bólem składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci ukochanego brata. Zjednoczeni w bólu modlimy się słowami liturgii: “Niech Aniołowie zawiodą go do raju” i wynagrodzą wszelkie dobro. Niech ta śmierć w okresie Wielkiego Tygodnia stanie się dla zmarłego Jerzego Kus Zmartwychwstaniem.


No Comments