Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Jak można nam pomóc? To proste!"

Back home

Kolekcjonerzy i Pasjonaci

21/02/2020
W dniach 5-10 kwietnia na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM odbędzie się wystawa pt. „Kolekcjonerzy i Pasjonaci”, podczas której zobaczymy niezwykłe kolekcje stworzone przez mieszkańców Piły. Wystawa ma na celu wsparcie działalności pilskiego hospicjum.

Organizatorzy zachęcają Państwa – mieszkańców Piły i okolic naszego miasta – do bycia częścią tego wydarzenia. Prezentacja swoich kolekcji oraz pasji na wystawie jest BEZPŁATNA.

Jeżeli chcecie zaprezentować swoją niezwykłą kolekcję lub podzielić się z ludźmi swoją pasją, opowiedzieć o niej, to zachęcamy do zgłoszenia swojego udziału w wydarzeniu! Organizatorzy zapewniają stoły i gabloty wystawowe. Zgłoszenia do wystawy przyjmuje Henryk Świderski, dostępny pod numerem: 731 309 151. Zgłoszenia można także przesyłać elektronicznie na pocztę e mail: winkielos@interia.pl

Jak piszą organizatorzy na stronie pila.amu.edu.pl:

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie na naszej Uczelni w Pile. Wiemy, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca, zawsze skłonne do pomocy osobom w potrzebie. Jest to więc idealna okazja do wsparcia działalności pilskiego Hospicjum poprzez wzięcie udziału w wydarzeniu lub stanie się jego bezpośrednią częścią za sprawą wystawienia swoich kolekcji lub zaprezentowania swoich pasji.

Drodzy mieszkańcy! Liczymy na Was! Razem mamy wielką siłę! Pamiętajmy, im będzie nas więcej, tym większą kwotę na rzecz Hospicjum uda nam się uzbierać. Zapraszamy więc serdecznie w dniach od 5 do 10 kwietnia 2020 roku na teren Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile na pierwsza wystawę charytatywną pt. “Kolekcjonerzy i Pasjonaci”.

Całość zebranych podczas wydarzenia środków finansowych (pochodzących z cegiełek wstępu oraz dodatkowych akcji towarzyszących), zostanie przekazane na rzecz pilskiego Hospicjum.

Dzięki Państwa czynnemu zaangażowaniu w wystawę możemy nie tylko zaprezentować zbierane często przez lata zbiory, ale także zainteresować zwiedzających – zarówno najmłodszych, jak i najstarszych – do tworzenia własnych kolekcji i rozwijania pasji.

Głównymi organizatorami wystawy są pracownicy Instytutu UAM w Pile.

Wystawa wspierana jest przez:
Pilskie Muzeum Wojskowe, Regionalne Centrum Kultury, Bank Żywności
oraz przez Patronatów Medialnych:
Radio Plus, Radio Eska i Radio Wielkopolska.

No Comments

Niesamowite dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach

24/12/2019

Jesteśmy w okresie przedświątecznym. I choć mamy na głowie mnóstwo różnych obowiązków, to dobrze wiemy, że w Bożym Narodzeniu chodzi jednak o coś więcej niż tylko czyste okna czy dwanaście potraw na wigilijnym stole. Uczą nas tego niesamowite dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach.

Oto trzy uczennice klasy VI pragnąc wesprzeć pacjentów naszego hospicjum zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały wypieki domowej roboty. Zebrały niebagatelną sumę 630 zł.

Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom gratulujemy takich wychowanków, a samym młodym organizatorom dziękujemy za mądrą naukę i przykład wrażliwości i miłości!

Miała rację Matka Teresa mówiąc, że „Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy czynisz dobro”. Uczmy się od dzieci z Kaczor. Gratulujemy i dziękujemy!

No Comments

Szkolenie z wolontariatu medycznego

13/12/2019

We wtorek 10 grudnia br. zakończyliśmy szkolenie z wolontariatu medycznego. Wolontariusze hospicyjni jako opiekunowie osób chorych zajmują się bezpośrednim kontaktem z pacjentami.

Kurs adresowany był do wszystkich, którzy myślą o niesieniu pomocy chorym w hospicjum, ale nie posiadają stosownych kwalifikacji.

W czasie szkolenia wolontariusze poznali życie naszej placówki, zadania i obowiązki wolontariusza oraz sztukę komunikacji, czyli psychicznego przygotowania, umiejętności rozmowy i wsłuchiwania się w potrzeby chorego.

Na zakończeniu kursu uczestnicy szkolenia odebrali dyplomy. Wolontariusze uzupełnią pracę zespołu hospicyjnego i będą wsparciem dla rodzin pacjentów.

No Comments

Zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Hospicjum”

7/12/2019

Prezydent Miasta Piły wspólnie z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz VIVO Piła zaprasza do udziału w akcji dobroczynnej „Paczka dla hospicjum”.

Celem akcji jest zebranie funduszy na produkty pielęgnacyjne na potrzeby otwartego już pilskiego hospicjum. Jeden komplet produktów pielęgnacyjnych kosztuje 50 złotych, tak samo jak jedna paczka pieluch.

Zachęcamy do wpłaty cegiełek na wyposażenie pilskiego hospicjum
– minimalna wpłata to 50 zł.
Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833
z dopiskiem: paczka dla hospicjum.

Po uzyskaniu 5 wpłat zniknie jeden karton, wówczas hospicjum będzie mogło zakupić 5 kompletów produktów pielęgnacyjnych lub 5 paczek pieluch.

Zbiórka trwa do 24 grudnia 2019 roku.

Wierzymy, że dzięki Państwa hojności i wsparciu wyposażymy pilskie hospicjum w dodatkowe produkty pielęgnacyjne dla podopiecznych. Razem możemy więcej!

Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć projekt ma możliwość udziału w podsumowaniu akcji w pilskim hospicjum, które odbędzie się 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły zasad uczestnictwa w podsumowania podamy po zakończeniu akcji.
No Comments

Kolęda dla hospicjum

2/12/2018

Prezydent Miasta Piły wspólnie z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz z VIVO Piła zaprasza do udziału w akcji dobroczynnej „Kolęda dla hospicjum”.

Akcja opiera się na 2 filarach – pomagać każdy może i śpiewać każdy może. Jej celem jest pomoc w zebraniu funduszy na wyposażenie powstającego w Pile hospicjum. „Mamy szansę wspólnie wyposażyć 40 łóżek pilskiego hospicjum w zestaw kołder i poduszek i te 40 kartonów za mną symbolizuje ten prezent, który jako mieszkańcy miasta możemy ofiarować na rzecz hospicjum” – mówi Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, który zaprosił wszystkich mieszkańców do wspólnej pomocy. Partnerem akcji jest także VIVO Piła, w którym umieszczonych zostało dzisiaj 40 paczek.


Projekt obejmuje także zaproszenie do chóru darczyńców, który wspólnie w trakcie Wigilii Miejskiej, zaśpiewają kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod batutą Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Pile Karola Urbanka.

Jak poinformowała Józefa Wiśniewska z TPCh „Budowa hospicjum trwa, a prace budowlane są wysoce zaawansowane. Niestety brakuje wielu rzeczy do wyposażenia. Na nasze prośby o pomoc odezwało się już wielu darczyńców, za co serdecznie im dziękujemy. Nadal jednak potrzeby są ogromne. Dlatego apeluję o otwartość serc mieszkańców Piły”.

1 komplet (kołdra, poduszka i koc) kosztuje 180 złotych. Liczy się każda złotówka!

Za każdym razem gdy na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile wpłynie powyższa kwota z tego miejsca zniknie jeden karton, w którym znajduje się komplet kołder.

Wierzymy, że dzięki Państwa hojności i wspólnymi siłami do czasu Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 16 grudnia na Placu Staszica, znikną stąd wszystkie pudełka. Podczas Wigilii natomiast zapraszamy do zaśpiewania wspólnie kolędy dla hospicjum.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

z dopiskiem: kolęda dla hospicjum.

 

Autor i źródło tekstu: Jagoda Oburota / pila.pl

No Comments

Zbiórki przy cmentarzach od 1 do 3 listopada

26/10/2018

Jak co roku tłumy Polaków odwiedzają groby swoich bliskich, a na terenie wielu nekropolii trwają coroczne kwesty. Kontynuując tradycję wspólnego kwestowania tym razem na rzecz wyposażenia hospicjum pieniądze będą zbierać młodzi wolontariusze, seniorzy, a także parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie kultury, nauki, sportu i biznesu.

Zbiórka prowadzona będzie od godz. 1000 do 1700 w dniach 1, 2 i 3 listopada.

Liczymy na wsparcie naszej inicjatywy i Waszą pomoc!

Z wyrazami szacunku, Zarząd TPCH

No Comments

Razem zbudujmy pierwsze w Pile hospicjum stacjonarne

24/03/2018

No Comments

BODO…tanga – melodyjnie i charytatywnie

7/06/2016

No Comments

Pogodnie refleksyjne dni na Cmentarzu Komunalnym w Pile

6/11/2015

Po raz czwarty Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowało zbiórkę na Cmentarzu Komunalnym w Pile na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście.

Zbiórka prowadzona była w dniu 31 października oraz 1 i 2 listopada przez członków Towarzystwa oraz 103 wolontariuszy tj. młodzieży z pilskich szkół i z Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

W wyniku zbiórki uzyskaliśmy kwotę 20.087,11 zł, co jest wyrazem szczodrobliwości zarówno mieszkańców Piły jak i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich.

Członkowie Towarzystwa bardzo serdecznie dziękują wolontariuszom, Dyrekcjom Szkół i opiekunom wolontariuszy m.in. z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Liceum Ogólnokształcącego Szkół Salezjańskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego, Zespołu Szkół Nr 3 Gimnazjum im. Lotników oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a także wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile.

Wolontariusze ubrani byli w koszulki z identyfikatorami i oznakowanymi puszkami a darczyńcy niejednokrotnie pytaniami pragnęli uzyskać informacje o postępie prac przy planowanej budowie tak oczekiwanego hospicjum. Aktualnie opracowany został projekt budowlany a Towarzystwo uzyskało od Starosty Pilskiego pozwolenie na budowę.

Kolejnym etapem jest uzyskanie jak największej ilości środków własnych do wnioskowania o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. Dlatego każda kwota pozyskana ze zbiorek publicznych powiększa nasz wkład własny. Bardzo dziękujemy za wyrazy hojności darczyńcom tegorocznym i z lat poprzednich.

Pragniemy podkreślić, że sprawna organizacja tegorocznej zbiórki jest zasługą naszych członków oraz wsparciu logistycznemu Straży Miejskie w Pile i Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Zarządowi Zieleni Miejskiej w Pile, za co dziękujemy zarówno osobom przebywającym przy cmentarzu jak i kierownictwu tych instytucji.

W tym miejscu pragniemy przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspierają nas systematycznie w staraniach przybliżających budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Nasze konto: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

No Comments

Petycja w sprawie budowy hospicjum

26/07/2015

Szanowni mieszkańcy Północnej Wielkopolski,

zaczynamy tworzyć regionalne mapy potrzeb zdrowotnych. Zobowiązuje nas do tego Unia Europejska. Nie jest to zadanie łatwe i przyjemne. Nikt tego nie chciał do tej pory zrobić, bo mapy pokażą co i w jakim zakresie jest naprawdę potrzebne, jakich miejsc i gdzie mamy za mało, a jakich za dużo. Naruszy to z pewnością wiele interesów, może poróżnić samorządowców, skomplikować kontraktowanie usług w NFZ. Zacznie się wielkie lobbowanie, naciski i zabiegi, aby np. szpitale znalazły się tam w komplecie.

Tu, w Północnej Wielkopolsce mamy problem budowy Hospicjum. Trzeba się mobilizować i zadbać, aby nie zaprzepaścić wysiłków i nadziei tak wielu ludzi, którzy już od dawna pracują na rzecz jego budowy. Zaalarmowany przez prezydenta Głowskiego w tej sprawie spotkałem się z przewodniczącym Komisji Zdrowia Senatu, napisałem oświadczenie do Ministra Zdrowia, spotkałem się z Wojewodą Piotrem Florkiem i jego pracownikami oraz oczywiście ze Towarzystwem Pomocy Chorym.

Sytuacja może być naprawdę bardzo poważna, jeżeli za podstawę przyznawania środków brane będą projekty z regionalnych map potrzeb. Dobrze, że rośnie świadomość zagrożenia, że grupa samorządowców i innych autorytetów lokalnych chce domagać się budowy Hospicjum w Pile.

Bez Państwa pomocy nic nie zdziałamy. Musimy przekonać władze Województwa, że mieszkańcy chcą Hospicjum w Pile. Instytucji, osób i organizacji, które będą chciały „wpisać się” na mapę potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego będzie wiele – niekoniecznie muszą one wpisywać się w potrzeby mieszkańców Północnej Wielkopolski. Stąd mój gorący apel. Wspólnie z samorządowcami i Panią Poseł Marią Małgorzatą Janyską chcemy jak najwięcej osób zachęcić do podpisania petycji w sprawie budowy regionalnego Hospicjum w Pile. Dzięki Waszym podpisom będziemy mieli potężny argument w rozmowach z Wojewodą i Marszałkiem Województwa.

W najbliższym czasie wspólnie z Wolontariuszami będziemy docierać do miast Północnej Wielkopolski i prosić o Wasze poparcie pod tą inwestycją. Mimo szczerych chęci nie dotrzemy wszędzie. Dlatego zachęcam do pobrania formularza z petycją i miejscem na podpisy. Proszę o wydrukowanie ich i rozdawanie Waszym przyjaciołom, współpracownikom, rodzinie i wszystkim innym, którzy są zdania, że Hospicjum w Pile musi powstać. Można je przesyłać na adresy podane na odwrocie formularza (link poniżej) – koniecznie w wersji papierowej z oryginalnymi podpisami (nie kserokopie).

Kliknij w czerwony napis, aby pobrać formularz petycji i listę do podpisów.

Petycja
My, mieszkańcy Północnej Wielkopolski uznając, że budowa
regionalnego Hospicjum w Pile
jest bardzo potrzebna domagamy się:

1. Umieszczenia pilskiego Hospicjum na regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego.

2. Umożliwienia finansowania budowy Hospicjum ze środków Unii Europejskiej.

3. Zapewnienia podpisania kontraktu na prowadzenie Hospicjum przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Liczy się naprawdę każdy podpis.

Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym
im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

dr n. med. Paweł Wiszniewski

Senator Rzeczpospolitej Polskiej
Mieczysław Augustyn
www.mieczyslawaugustyn.pl

Prezydent Miasta Piły
Piotr Głowski
www.pila.pl

Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Maria Małgorzata Janyska
www.mjanyska.pl

w imieniu Rady Miasta Piły
Jan Szwedziński

No Comments