Logo TPCh

HOSPICJUM
w potrzebie
- prosimy
o pomoc!

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Dziękujemy!"

Back home

Syriusze 2019

5/03/2020

Zostaliśmy uhonorowani nagrodą Pana Prezydenta Miasta Piły „Syriusze 2019” za zakończenie budowy i uruchomienie Hospicjum w kategorii Wydarzenie Roku.

To jest nagroda dla wszystkich którzy byli zaangażowani w to dzieło a także wszystkich darczyńców. To jest nasze wspólne dzieło. DZIĘKUJEMY! Gratulujemy wszystkim którzy zostali nominowani i otrzymali nagrodę.

No Comments

Noworoczne zbiórki w pilskich parafiach

22/02/2020
W miesiącu styczniu i lutym 2020 roku w Parafii św. Józefa Oblubieńca i Parafii St. Kostki zostały przeprowadzone zbiórki do puszek na rzecz pacjentów naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum w Pile.

Zebrano niebagatelną kwotę, aż 11.042,93 zł, w tym waluta obca 20 Euro i 20 Euro centów oraz 5 koron czeskich. W szlachetnej akcji uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile.

W imieniu Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz wszystkich pacjentów naszego pilskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum wyrażamy serdeczną wdzięczność wiernym obu parafii za okazywaną życzliwość i złożone dary serca.

Wszystkich zaangażowanych na co dzień w pracę hospicjum, czyli lekarzy, pielęgniarki, pracowników i wolontariuszy oraz członków Towarzystwa Pomocy Chorym wzrusza Państwa wrażliwość i ofiarność oraz systematyczna pomoc. Niech nasza Patronka Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, którą nazywano „Aniołem dobroci” sprawi, aby okazywana przez parafię św. Józefa Oblubieńca i Stanisława Kostki dobroć wróciła w obfitości Bożego błogosławieństwa dla dzieci, młodzieży, rodzin i każdego z Was, którzy stanowicie tę piękną wspólnotę wraz z Księdzem Proboszczem i duszpasterzami.

No Comments

Paczka dla Hospicjum w Pile – podsumowanie

1/01/2020

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrych serc za udział w akcji dobroczynnej „Paczka dla hospicjum”. Celem akcji było zebranie funduszy na produkty pielęgnacyjne dla otwartego już pilskiego hospicjum.

Jeden komplet produktów pielęgnacyjnych kosztuje 50 złotych, tak samo jak jedna paczka pieluch. Udało nam się zebrać 4430 złotych dzięki 28 wpłatom, co pozwoli na zakup ponad ok. 90 zestawów artykułów pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na spotkanie podsumowujące akcję w Hospicjum przy ul. Królewskiej 8 w Pile, które odbędzie 10 stycznia o godzinie 16:00.

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swoją obecność pod numerem telefonu Hospicjum w Pile (67) 353-23-31 lub na adres mailowy tpch25@poczta.onet.pl do 7 stycznia 2020 roku.

No Comments

Hej kolęda kolęda!

25/12/2019

W poniedziałek gościliśmy w naszym domu niezwykłych gości. Na świąteczne kolędowanie przybyli z jasełkowym przedstawieniem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile.

Wzruszeni pensjonariusze na nowo odkrywali tajemnicę tych świąt w symbolu szopki, gdzie Maryja z Józefem czuwali nad małym Jezusem. Pojawili się piękni Aniołowie, ubodzy pasterze oraz dostojni Królowie prowadzeni przez betlejemską Gwiazdę. Było też wspólne śpiewanie kolęd i składanie życzeń. Dziękujemy za piękne i wzruszające spotkanie!

No Comments

Niesamowite dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach

24/12/2019

Jesteśmy w okresie przedświątecznym. I choć mamy na głowie mnóstwo różnych obowiązków, to dobrze wiemy, że w Bożym Narodzeniu chodzi jednak o coś więcej niż tylko czyste okna czy dwanaście potraw na wigilijnym stole. Uczą nas tego niesamowite dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach.

Oto trzy uczennice klasy VI pragnąc wesprzeć pacjentów naszego hospicjum zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały wypieki domowej roboty. Zebrały niebagatelną sumę 630 zł.

Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom gratulujemy takich wychowanków, a samym młodym organizatorom dziękujemy za mądrą naukę i przykład wrażliwości i miłości!

Miała rację Matka Teresa mówiąc, że „Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy czynisz dobro”. Uczmy się od dzieci z Kaczor. Gratulujemy i dziękujemy!

No Comments

Życzenia świąteczne i noworoczne

18/12/2019

No Comments

Podziękowania dla Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pile

4/12/2019

Podziękowania

No Comments

Miś Kubuś zawitał do nas!

30/11/2019

Któż z nas nie lubił czytać bajek. Czy jest ktoś kto nie znałby Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Pinokio. Bajki dla każdego z nas stają się powrotem w krainę dzieciństwa.

Baśniowi bohaterowie i dzisiaj uczą nas o tym, co dla nas najważniejsze i najcenniejsze: o miłości, dobru, mądrości, rozwadze, uczciwości i wytrwałości. O odwadze, zaufaniu, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, życzliwości, umiejętności współpracy i współdziałania.

Z tej krainy baśni otrzymaliśmy ostatnio niezwykły dar. Został nam ofiarowany śliczny misiu o imieniu Kubuś. Ofiarodawca twierdzi, że ma on magiczną moc spełniania dziecięcych marzeń. Witając misia Kubusia pod naszym dachem dziękujemy za ten przepiękny dar. Ufamy, że Kubuś pomoże wszystkim mieszkańcom naszego ośrodka spełniać marzenia, bo baśniowe misie mają w sobie tajemniczą moc. Dziękujemy!

No Comments

Statuetka Staszica w kategorii Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski

26/11/2019

Miło nam poinformować o kolejnym wyróżnieniu dla naszego Towarzystwa. Już po raz XV Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski przyznała statuetki Staszica, które stanowią wyróżnienie dla tych organizacji, osób, podmiotów gospodarczych, które wniosły istotny wkład w unowocześnianie i rozwój regionu północnej Wielkopolski przyczyniając się do promocji zarówno w kraju jak i za granicami Polski. Nagroda jest skierowana do tych osób i firm, które kierują się w swojej działalności wartościami i działają na rzecz innych.

W czwartkowy wieczór, 21 listopada br. podczas uroczystej gali Kapituła Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski wręczyła nagrody im. Stanisława Staszica w dziesięciu kategoriach.

W kategorii Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski, za stworzenie długo wyczekiwanego w Pile Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/ Hospicjum oraz za niespotykaną mobilizację mieszkańców i przedsiębiorców do udziału w tym przedsięwzięciu nagrodzone zostało Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Statuetkę w imieniu naszego Towarzystwa odebrali Józefa Wiśniewska i Jerzy Wołoszyński. Kapitule dziękujemy, a wszystkim, którzy wspólnie realizowali nasze marzenia o hospicjum gratulujemy!

No Comments

Wystawa zwierząt egzotycznych z charytatywnym akcentem – relacja

22/11/2019

Kochani, przed tygodniem informowaliśmy o niezwykłej inicjatywie uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi na Jadwiżynie.

MŁODZIEŻ PILSKA podczas wystawy zwierząt egzotycznych postanowiła zbierać pieniądze i przekazać na wsparcie naszego Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego w Pile. Młodzi organizatorzy uzbierali aż 1801,32 zł.

To wzruszające świadectwo najmłodszych, daje nam nadzieję, że świat zbudowany na ich inicjatywach i marzeniach może być piękny bo oni są cudowni i wrażliwi. Dziękujemy!

No Comments