Logo TPCh

Wnioski
do pobrania

Broszurka
– krótko o nas

Wspiera nas

Archive of articles classified as' "Jak można nam pomóc? To proste!"

Back home

Kolęda dla hospicjum

2/12/2018

Prezydent Miasta Piły wspólnie z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz z VIVO Piła zaprasza do udziału w akcji dobroczynnej „Kolęda dla hospicjum”.

Akcja opiera się na 2 filarach – pomagać każdy może i śpiewać każdy może. Jej celem jest pomoc w zebraniu funduszy na wyposażenie powstającego w Pile hospicjum. „Mamy szansę wspólnie wyposażyć 40 łóżek pilskiego hospicjum w zestaw kołder i poduszek i te 40 kartonów za mną symbolizuje ten prezent, który jako mieszkańcy miasta możemy ofiarować na rzecz hospicjum” – mówi Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, który zaprosił wszystkich mieszkańców do wspólnej pomocy. Partnerem akcji jest także VIVO Piła, w którym umieszczonych zostało dzisiaj 40 paczek.


Projekt obejmuje także zaproszenie do chóru darczyńców, który wspólnie w trakcie Wigilii Miejskiej, zaśpiewają kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod batutą Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Pile Karola Urbanka.

Jak poinformowała Józefa Wiśniewska z TPCh „Budowa hospicjum trwa, a prace budowlane są wysoce zaawansowane. Niestety brakuje wielu rzeczy do wyposażenia. Na nasze prośby o pomoc odezwało się już wielu darczyńców, za co serdecznie im dziękujemy. Nadal jednak potrzeby są ogromne. Dlatego apeluję o otwartość serc mieszkańców Piły”.

1 komplet (kołdra, poduszka i koc) kosztuje 180 złotych. Liczy się każda złotówka!

Za każdym razem gdy na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile wpłynie powyższa kwota z tego miejsca zniknie jeden karton, w którym znajduje się komplet kołder.

Wierzymy, że dzięki Państwa hojności i wspólnymi siłami do czasu Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 16 grudnia na Placu Staszica, znikną stąd wszystkie pudełka. Podczas Wigilii natomiast zapraszamy do zaśpiewania wspólnie kolędy dla hospicjum.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

z dopiskiem: kolęda dla hospicjum.

 

Autor i źródło tekstu: Jagoda Oburota / pila.pl

No Comments

Zbiórki przy cmentarzach od 1 do 3 listopada

26/10/2018

Jak co roku tłumy Polaków odwiedzają groby swoich bliskich, a na terenie wielu nekropolii trwają coroczne kwesty. Kontynuując tradycję wspólnego kwestowania tym razem na rzecz wyposażenia hospicjum pieniądze będą zbierać młodzi wolontariusze, seniorzy, a także parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie kultury, nauki, sportu i biznesu.

Zbiórka prowadzona będzie od godz. 1000 do 1700 w dniach 1, 2 i 3 listopada.

Liczymy na wsparcie naszej inicjatywy i Waszą pomoc!

Z wyrazami szacunku, Zarząd TPCH

No Comments

Razem zbudujmy pierwsze w Pile hospicjum stacjonarne

24/03/2018

No Comments

BODO…tanga – melodyjnie i charytatywnie

7/06/2016

No Comments

Pogodnie refleksyjne dni na Cmentarzu Komunalnym w Pile

6/11/2015

Po raz czwarty Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowało zbiórkę na Cmentarzu Komunalnym w Pile na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście.

Zbiórka prowadzona była w dniu 31 października oraz 1 i 2 listopada przez członków Towarzystwa oraz 103 wolontariuszy tj. młodzieży z pilskich szkół i z Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

W wyniku zbiórki uzyskaliśmy kwotę 20.087,11 zł, co jest wyrazem szczodrobliwości zarówno mieszkańców Piły jak i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich.

Członkowie Towarzystwa bardzo serdecznie dziękują wolontariuszom, Dyrekcjom Szkół i opiekunom wolontariuszy m.in. z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Liceum Ogólnokształcącego Szkół Salezjańskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego, Zespołu Szkół Nr 3 Gimnazjum im. Lotników oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a także wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile.

Wolontariusze ubrani byli w koszulki z identyfikatorami i oznakowanymi puszkami a darczyńcy niejednokrotnie pytaniami pragnęli uzyskać informacje o postępie prac przy planowanej budowie tak oczekiwanego hospicjum. Aktualnie opracowany został projekt budowlany a Towarzystwo uzyskało od Starosty Pilskiego pozwolenie na budowę.

Kolejnym etapem jest uzyskanie jak największej ilości środków własnych do wnioskowania o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. Dlatego każda kwota pozyskana ze zbiorek publicznych powiększa nasz wkład własny. Bardzo dziękujemy za wyrazy hojności darczyńcom tegorocznym i z lat poprzednich.

Pragniemy podkreślić, że sprawna organizacja tegorocznej zbiórki jest zasługą naszych członków oraz wsparciu logistycznemu Straży Miejskie w Pile i Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Zarządowi Zieleni Miejskiej w Pile, za co dziękujemy zarówno osobom przebywającym przy cmentarzu jak i kierownictwu tych instytucji.

W tym miejscu pragniemy przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspierają nas systematycznie w staraniach przybliżających budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Nasze konto: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

No Comments

Petycja w sprawie budowy hospicjum

26/07/2015

Szanowni mieszkańcy Północnej Wielkopolski,

zaczynamy tworzyć regionalne mapy potrzeb zdrowotnych. Zobowiązuje nas do tego Unia Europejska. Nie jest to zadanie łatwe i przyjemne. Nikt tego nie chciał do tej pory zrobić, bo mapy pokażą co i w jakim zakresie jest naprawdę potrzebne, jakich miejsc i gdzie mamy za mało, a jakich za dużo. Naruszy to z pewnością wiele interesów, może poróżnić samorządowców, skomplikować kontraktowanie usług w NFZ. Zacznie się wielkie lobbowanie, naciski i zabiegi, aby np. szpitale znalazły się tam w komplecie.

Tu, w Północnej Wielkopolsce mamy problem budowy Hospicjum. Trzeba się mobilizować i zadbać, aby nie zaprzepaścić wysiłków i nadziei tak wielu ludzi, którzy już od dawna pracują na rzecz jego budowy. Zaalarmowany przez prezydenta Głowskiego w tej sprawie spotkałem się z przewodniczącym Komisji Zdrowia Senatu, napisałem oświadczenie do Ministra Zdrowia, spotkałem się z Wojewodą Piotrem Florkiem i jego pracownikami oraz oczywiście ze Towarzystwem Pomocy Chorym.

Sytuacja może być naprawdę bardzo poważna, jeżeli za podstawę przyznawania środków brane będą projekty z regionalnych map potrzeb. Dobrze, że rośnie świadomość zagrożenia, że grupa samorządowców i innych autorytetów lokalnych chce domagać się budowy Hospicjum w Pile.

Bez Państwa pomocy nic nie zdziałamy. Musimy przekonać władze Województwa, że mieszkańcy chcą Hospicjum w Pile. Instytucji, osób i organizacji, które będą chciały „wpisać się” na mapę potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego będzie wiele – niekoniecznie muszą one wpisywać się w potrzeby mieszkańców Północnej Wielkopolski. Stąd mój gorący apel. Wspólnie z samorządowcami i Panią Poseł Marią Małgorzatą Janyską chcemy jak najwięcej osób zachęcić do podpisania petycji w sprawie budowy regionalnego Hospicjum w Pile. Dzięki Waszym podpisom będziemy mieli potężny argument w rozmowach z Wojewodą i Marszałkiem Województwa.

W najbliższym czasie wspólnie z Wolontariuszami będziemy docierać do miast Północnej Wielkopolski i prosić o Wasze poparcie pod tą inwestycją. Mimo szczerych chęci nie dotrzemy wszędzie. Dlatego zachęcam do pobrania formularza z petycją i miejscem na podpisy. Proszę o wydrukowanie ich i rozdawanie Waszym przyjaciołom, współpracownikom, rodzinie i wszystkim innym, którzy są zdania, że Hospicjum w Pile musi powstać. Można je przesyłać na adresy podane na odwrocie formularza (link poniżej) – koniecznie w wersji papierowej z oryginalnymi podpisami (nie kserokopie).

Kliknij w czerwony napis, aby pobrać formularz petycji i listę do podpisów.

Petycja
My, mieszkańcy Północnej Wielkopolski uznając, że budowa
regionalnego Hospicjum w Pile
jest bardzo potrzebna domagamy się:

1. Umieszczenia pilskiego Hospicjum na regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych Województwa Wielkopolskiego.

2. Umożliwienia finansowania budowy Hospicjum ze środków Unii Europejskiej.

3. Zapewnienia podpisania kontraktu na prowadzenie Hospicjum przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Liczy się naprawdę każdy podpis.

Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym
im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

dr n. med. Paweł Wiszniewski

Senator Rzeczpospolitej Polskiej
Mieczysław Augustyn
www.mieczyslawaugustyn.pl

Prezydent Miasta Piły
Piotr Głowski
www.pila.pl

Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Maria Małgorzata Janyska
www.mjanyska.pl

w imieniu Rady Miasta Piły
Jan Szwedziński

No Comments

Pomysł godny naśladowania

26/07/2015

Młode małżeństwo – Państwo Maria (rodowita Pilanka) i Karol Giczewscy wystąpili w środę w porannym wydaniu ogólnopolskiego programu telewizji śniadaniowej „Pytanie na śniadanie”.

Państwo Młodzi zostali zaproszeni do Warszawy i studiu programu 2 Telewizji Polskiej, aby opowiedzieli o swojej inicjatywnie, jaką była kwesta wśród weselnych gości i zbieranie zamiast prezentów – datków na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile. Wspomnianą zbiórkę w maju br. przeprowadzili członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługo Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. W jej wyniku zebrano 1.729,00 zł, o czym już informowaliśmy tutaj.

Szlachetny gest młodej pary i chęć pomocy potrzebującym zwrócił uwagę dziennikarza „Pytania na śniadanie” Pana Remigiusza Kriese, który szukając ciekawego wątku do tematu „oryginalnych pomysłów na prezent ślubny” natrafił na artykuł poświęcony Państwu Giczewskim i od razu zaprosił Ich do porannego programu.

 Serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji środowego wydania „Pytania na śniadanie” i występu Państwa Giczewskich, którzy opowiadają o swoim nietypowym, acz jak najbardziej godnym naśladowania pomyśle.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/20933920/oryginalne-pomysly-na-prezenty-weselne

No Comments

Na Jarmarku – dla hospicjum

30/06/2015

Członkowie i sympatycy Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz wolontariusze z pilskich przeprowadzili kolejną zbiórkę publiczną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Mimo nie zawsze sprzyjającej aury dzięki hojności mieszkańców Grodu Staszica zebrano 1229,05 zł, 5 euro, 3 eurocenty i 1 pens.

W zbiórkę, która miała miejsce w trakcie Jarmarku Świętych Janów na pilskim deptaku (ul. Śródmiejska i Ossolińskich w dniach 24 – 25 i 27 – 28 czerwca) oprócz członków Towarzystwa włączyli się uczniowie wraz z nauczycielami z pilskich placówek oświatowych: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej („Teatralna”) – wraz z Panią Anną Kucharską, Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego (na ul. Dembowskiego) razem z Panią Anną Krause, Zespół Szkół Gastronomicznych i Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy (na ul. Brzozowej) z Panią Hanną Zuzia.

Zobacz wszystkie zdjęcia ze zbiórki podczas jarmarku

Wolontariusze ubrani byli w żółte koszulki z logo Towarzystwa i zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Pieniądze zbierane były do oznakowanych puszek, a za każdy datek – darczyńcy otrzymywali naklejkę żonkilka – międzynarodowego symbolu nadziei i idei hospicyjnej. Zbiórka została zorganizowana na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania wolontariuszom, dyrekcji, nauczycielom i uczniom pilskich szkół, wszystkim ludziom dobrej woli za datki do puszek oraz członkom Towarzystwa, a szczególnie Panu Edwardowi Kurgunowi za otwartość i życzliwość dla idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

No Comments

Zamiast ślubnych kwiatów – datek dla hospicjum

6/05/2015

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, nie tylko młodej pary, ale także jej gości i przyjaciół. W tym dniu nowożeńcy pragną dzielić się swoim szczęściem z najbliższymi, ale jak się okazuje – nie tylko z nimi. W ubiegłą sobotę miała miejsce uroczystość zawarcia związku małżeńskiego Pani Marii Kurzyk i Pana Karola Giczewskiego, a Państwo Młodzi, zamiast kwiatów poprosili swoich gości o… datki na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile. Dzięki Ich inicjatywie po zaślubinach – członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej w Pile przeprowadzili wśród przybyłych zbiórkę datków do puszki na ten szczytny cel. W wyniku kwesty zebrano 1.729,00 zł.

Cała ceremonia odbyła się w parafii pw. św. Jana Bosko w Pile i miała niezwykle uroczysty charakter. Jak podkreślił uczestniczący we Mszy św. Proboszcz Ksiądz Jerzy Worek, piękna panna młoda, jest rodowitą pilanką i absolwentką Liceum Salezjańskiego w Pile (na ul. Dembowskiego). Nowożeńcy poznali się podczas studiów w Gdańsku, w trakcie jednego ze spotkań Akademickiej Katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym EFRAIM, działającej w Jezuickiej Parafii pw. Świętego Krzyża w Gdańsku. Proboszcz wspomnianej parafii o. Janusz Warzocha, razem z ks. Workiem odprawił Mszę ślubną, wygłosił kazanie i udzielił ślubu młodej parze. Wszystko działo się w podniosłej atmosferze oraz obecności wielu zaproszonych i wzruszonych całą ceremonią gości. Warto również dodać, ze przyjaciele z ww. Wspólnoty EFRAIM zapewnili niezwykłą oprawę muzyczną uroczystości. Po ceremonii nowożeńcy otrzymali moc życzeń od przybyłych gości, którzy poprzez datek do puszki wsparli również dzieło budowy pilskiego hospicjum. Wspomniana zbiórka została zorganizowana na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składa serdeczne podziękowania: wszystkim Darczyńcom, Gościom weselnym za Ich hojność i datki do puszki, a także Młodej Parze – Państwu Marii i Karolowi Giczewskim oraz Ich Rodzicom za otwartość, wrażliwość i chęć niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz wsparcie idei hospicyjnej. Zarząd Towarzystwa na czele z dr n. med. Pawłem Wiszniewskim i Panią Józefą Wiśniewską życzą Nowożeńcom wielu szczęśliwych dni na wspólnej Drodze Życia, obfitości Łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym oraz spełnienia tego, co w życiu najpiękniejsze.

Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile powstało w 1998 roku. Jego celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, chorym i przewlekle lub terminalnie oraz ich rodzinami. Towarzystwo prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej w ramach której opieka hospicyjna prowadzona jest nad chorymi w ich domach. Podopiecznymi Towarzystwa są mieszkańcy powiatu pilskiego oraz ościennych powiatów Wielkopolski i województwa Zachodniopomorskiego. Zapewniana jest im opieka lekarska i pielęgniarska oraz prowadzona wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Towarzystwo organizuje również ogólno-usprawniające turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych oraz spotkania stacjonarne i wyjazdowe, a także szkolenia i pielgrzymko-wycieczki (w tym roku do Fatimy, na którą również prowadzone są zapisy) dla wolontariuszy, sympatyków i członków ich rodzin. Celem jakie postawiło sobie Towarzystwo jest zebranie środków na budowę pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile.

W zamierzeniach Towarzystwa, pilskie hospicjum zajmowałby się opieką nad przewlekle chorymi mieszkańcami powiatu pilskiego oraz północnej Wielkopolski i przeznaczone byłoby dla podopiecznych w każdym wieku. Finansowanie budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego planowane jest ze zbiórek publicznych, odpisów 1% podatku, darowizn, programów rozwoju regionalnego Urzędu Marszałkowskiego jak i funduszu z Unii Europejskiej. Utrzymanie i działalność opiekuńczo lecznicza oparta będzie na kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia, opłatach pacjentów (zgodnie z obowiązującymi przepisami), darowiznach i działalności przychodni rehabilitacyjnej. Koszt budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego wynosi 7 mln złotych. Patronat nad jego budową objęli: Prezydent Miasta Piły Pan dr Piotr Głowski, oraz Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej JE. Biskup Edward Dajczak.

No Comments

Mali i duzi dla pilskiego hospicjum

30/04/2015

Pięknym gestem wykazali się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile, którzy zorganizowali akcję pod hasłem „Dzień Żonkila – Pole Nadziei”. Celem przedsięwzięcia była zbiórka środków na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście – idei, którą od wielu lat promują Członkowie i Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Pierwszym punktem obchodów „Dnia Żonkila”, który odbył się z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, było przekazanie przez uczennice klasy VI a Karolinę Szaumkesel i klasy V a Marysię Berndt, za pomocą szkolnego radiowęzła informacji na temat symboliki związanej żonkilem – kwiatem wiosny, międzynarodowym symbolem nadziei, kojarzącym się z odrodzeniem oraz siłami witalnymi w walce z chorobą nowotworową. Uczennice przybliżyły historię powstania inicjatywy związanej z promocją idei hospicyjnej czyli ogólnopolskiego programu „Pole Nadziei”. Jak powiedziały „Pola Nadziei” to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na choć częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma na celu uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi mieszkających w najbliższej okolicy”.

Podczas „Dnia Żonkila’, przez kolejne godziny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na korytarzach szkoły rozprowadzili ponad sto pięknych, naturalnych żonkili przekazanych bezpłatnie przez jedną z pilskich kwiaciarni. Rozdawali także maleńkie papierowe kwiatki, wykonane techniką orgiami przez uczniów i Panią Katarzynę Bruzdę – nauczyciela bibliotekarza. Akcja poruszyła serca zarówno uczniów (którzy tego dnia przyszli ubrani w kolorze żółtym) nauczycieli jak i pracowników Szkoły. Członek Samorządu Uczniowskiego Szkoły Adrian Krysiak powiedział: „Na trzeciej przerwie zabrakło nam żonkili, ponieważ zainteresowanie było naprawdę ogromne”.

Jak dodaje nauczycielka matematyki i opiekunka USS, Pani Iwona Marcinkowska-Klawa „nasze dzieci bardzo chętnie angażują się we wszystkie inicjatywy, szczególnie te związane z pomocą i wsparciem. Mieliśmy w szkole akcje : „Góra grosza”, podczas której zbierane były pieniądze dla pełnoletniej młodzieży, która opuszcza domy dziecka, angażowaliśmy się w akcję „Pomóż i ty”, w trakcie której sprzedawane były kalendarze na 2015 rok, a zebrane środki zostały przekazane dla niewidomych i niepełnosprawnych dzieci”. Oprócz tego, jak dodał członek Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – Tomasz Serbyn, „uczniowie często biorą udział w akcjach związanych z przedsięwzięciami okolicznościowymi, m.in. niedawno wykonywali kartki i paczki świąteczne dla innych dzieci czy też dla podopiecznych domów samotnej matki. Zresztą opiekujemy się nie tylko ludźmi, ale także współpracując z pilskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami od kilku lat organizujemy w Szkole zbiorki karmy dla kotów i psów, mamy wyznaczone dni w roku, w których promujemy wiedzę o tych zwierzętach”.

Uczniowie z pilskiej Szkoły Podstawowej nr 5 brali również udział w ogólnopolskich akcjach propagujących zdrowy styl życia czy też zasady prawidłowego odżywiania się. Jak podkreśla opiekunka Samorządu Pani Małgorzata Perkowska – „dzieci są bardzo chętne do pomocy Brały także udział w kampanii „Ołówek dla Afryki” w czasie której zbierano przybory szkolne dla dzieci z tego właśnie kontynentu, czy też w niedawnej „Pomocy dla Ukrainy”. Takie przedsięwzięcia niesamowicie integrują uczniów, także z różnych klas, zawierają się nowe znajomości i przyjaźnie. Jak mówią członkowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego pomaganie sprawia im ogromną przyjemność „i radość z tego, że jednym gestem można wywołać tyle szczęścia u innych” – jak mówi Karolina Szaumkesel uczennica klasy VI a. Jak dodaje Tomek Serbyn, „Fajnie jest mieć otwarte serce”, a Adrian Krysiak i Marysia Berndt mówią jednym głosem, że „lubią dzielić się radością i pomagać uboższym”.

Wobec powyższych słów, nie dziwi ostatnia inicjatywa Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i organizacja „Dnia Żonkila. Pole Nadziei”, podczas której zebrano ponad 300 zł. Po odliczeniu kosztów organizacji zbiórki na rzecz budowy pilskiego hospicjum przekazano 220 zł. Jak zapewnia na zakończenie Pani Iwona Marcinkowska-Klawa, „w zeszłym roku zorganizowaliśmy zbiórkę hospicyjną wśród pedagogów, w tym postanowiliśmy wszystko rozszerzyć, bo jak wiadomo żonkile są kwiatami, które nie tylko piękne wyglądają, ale także mają cebulki, z których rozwinie się nowe życie. Dlatego, tak symbolicznie i my w przyszłym roku chcemy włączyć się w tę szczytną inicjatywę i znów wspomóc hospicjum, a może nawet rozpocząć w Pile akcję „Pola Nadziei” i dalej zbierać środki na budowę naszego pilskiego hospicjum. Głęboko wierzę, że za kilka lat będzie ono już gotowe, a wtedy razem z wolontariuszami z Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile, będziemy zbierać na jego działalność i pomoc wszystkim potrzebującym!”.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile składa najserdeczniejsze podziękowania: Pani Annie Stefanowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile, Paniom: Iwonie Marcinkowskiej-Klawa, Małgorzacie Perkowskiej, Katarzynie Bruzda, członkom Samorządu Uczniowskiego: Marii Berndt, Adrianowi Krysiakowi, Tomaszowi Serbyn, Karolinie Szaumkesel, i ich współpracownikom: Paulinie Wawrzkiewicz i Gracjanowi Bączkowskiemu oraz wszystkim Darczyńcom – uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom za wsparcie udzielone dla idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

No Comments